Danas sam mušičario

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Opa bato,svaka čast Kuzmo,daj sliku vode,koliko je velika površina,kakva je bistrina!Mnogo je dobro da čovek ima u blizini ovakva mesta gde je moguće mušičariti i po zimi!
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Možda i postoji tema vezana za Toplu vodu kod Niške banje.
Voda uopšte nije atraktivna za ribolov, a i ništa drugo. Više dodje kao nužno zlo u trenutcima očaja i zimske apstinencije. To ti je par stotina metara ušibljanog terena pre nego ovaj topli izvor ulije u Nišavu.
Ko što samo ime kaže izvor je lepe temperature pa se ne da zalediti ni po još grđoj zimi. Po ovako ladnom vremenu, zbog razlike u temperaturi izmedju vode i vazduha, često ima magle na vodenoj površini.
Prozirnost vode je zadovoljavajući-nekih 40tak cm. to znači da se bez problema može pecati na svakake muve, suve , mokre...
Od riba ima svega što i u Nišavi, a možda i više (vrsta)
Nije toliko tragično što je urasla u šiblje svakakve vrste, falinka je što je ceo taj potez nije dovoljno veliik, kao što rekoh od prilike nekih 500 m, s tim sto je nemoguće svuda mahati
Uz malo ulaganja i sređivanja ovo može biti ekstra zimski revir, ipak...
Ipak, kako kažeš Z dobro je da i ovakva mesta postoje za duge zimske dane
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
u pravu si kuzmo, nije slabo imati takvu vodu za preko zime. ima i ovde jedan potok koji čudom nije pod ničijim nadzorom, u njemu obično nema baš ribe i nijedan rd ga nema kao pod svoju vodu. To je potočić što teče kroz neke njive ali povremeno preko zimei tamp pred proleće kada se sneg počne topiti voda naraste i doplivaju samo potočne pastrmke ko zna odakle. Prije par gidina sam se bap lepo za đabe nalovio tih pastrmki u martu....potok je širok jedva 2m a tamo sam ulovio i jednu lepu kilašicu- Sve sam ih dobio mokrom mušicom.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Stvarno smo divljaci,mogu samo da zamislim šta bi Englezi ili Švabe napravili od ovoga!
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
:whistle: Niška banja ...Topla voda ...za mušičare  prava zgoda .... :whistle:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
posle puno dvoumljenja i razmisljanja danas konacno odem na jezero da  probam basa.jezero se izlilo od silnih kisa i poplavilo i sumu tako da je odecavalo da ce biti basa mozda. neopren oblacim gazim do kolena i polako kroz sumu da iscackam svaki kutak ,slabo je bilo aktivnosti basa svega par puta sam video raub i to nekih malih kao dlan.posle dva sata mahanja i jednog promasaja na povrsinca,odlucim da malo prosetam okolo jezera.malo posle u jednom malom zalivcicu spazim basa po mojoj proceni blizu 2kg u pola metra vode,naravno on je mene video prvi i odmah lagano otplivao u dubinu.nemma veze,zadoljilo me to sto sam video da je aktivan i verovatno trazi hranu u plitkom jer mu je mrest tek krajem marta.
evo nekih od slika,suncan dan i temperatura od 25c ali bez basa BUT WHO CARES... :tbumb: :tbumb:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
EVO SLIKE
 

Prilozi

  • sumarak.jpg
    sumarak.jpg
    160,9 KB · Pregleda: 136
  • mostic.jpg
    mostic.jpg
    105,4 KB · Pregleda: 132
  • livada.jpg
    livada.jpg
    130,8 KB · Pregleda: 129

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
E gore slike nisi mogao da postavis   :-[   :tbumb:  Zavidim ti i na klimi i na jezercetu
P>S> Danas u prolazu pored dva potoka, onako iz kola primetim da je voda skoro bistra  :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
I ja sam danas prošao pored Save Dolinke i za razliku od svih voda koje rastu ova ima savršen vodostoj za mušičarenje i gaženje...ali meni to ništa sada ne vredi  :mad: :'(
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.872
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Na slicnim terenima smo mi u Kragujevcu lovili basa na sumarickom jezeru krajem marta prosle godine.
Bas sam juce prosetao da vidim kakva je situacija, jezero je najvece sto moze da bude, jos 5cm i prelivalo bi preko ustave. Voda nije mutna, malko surkasta ali ja sam skeptican po pitanju terena koji su ribama nepoznati, u smislu da izlivena voda daje nove terene koje riba neradokoristi za trazenje hrane , pa cu ipak sacekati da jos malo padne...
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Kod mene ako ostane ovakvo vreme još nedelju dana,kreće babuška :-X
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
kod mene ovo jezero gde lovim basa je puno manje nego sad,gde sam letos autom dolazio do vode sad je na tom istom mestu dubina oko 5m,kiprani ne pamte ovako puno jezero,kisa je padala ove godine dosta dana u kontinuitetu pa se jezero napunilo.inace bice plus za ribu jer ce se izmrestiti dobro jer sad ima mnogo  vecu povrsinu vode gde ih ljudi nece uznemiravati(pecajanjem). naime zadnje nedelje je temperatura bila izmedju 20-25c pa me to i nateralo da odem i bacim oko na jezero i proverim ima li kakvih desavanja. vidjao sam basa ali sam ga nesmotreno nekoliko puta uplasio strunom(losa procena daljine plus klececi stav),to mi govori da su s proleca jako plasljivi dok  leti takvih problema nisam imao ,kidisao bi kao mutav....
sutra idem opet,i dalje je oko 20c pa zasto ne iskoristiti... javicu se :bye: :bye: :bye: :bye:
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.872
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Ma ipak ce sezona da krene na vreme  :tbumb:
Moj me insekt nikad ne vara ;)

oprezno uleci u vodu, nemoj opet da poplasis onog velikog  ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno