Danas sam mušičario

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
gegula peca na kipru i na plus 20c. inace video sam danas dva ogromna basa,jednog sam poplasio jer je bio u plitkoj vodi ne vecoj od 30cm a sa drugim sam se gledao jedno 10minuta,kruzi baja oko nekog granja u metar vode i ne shisha me 2posto,ogroman,sigurno preko 3kg.nije mi izgledao zainteresovano za hranu mada nisam ni mogao tu da pecam jer je u sred sume i granja na sve strane u vodi i iznad nje. mislim da mu je mrest sad u toku s obzirom da su lepi dani zadnje dve nedelje i voda nije toliko hladna..valjda ce uskoro i neki lepsi komad da padne.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
:( :'( :'(  uskoro cete i vi pecati ne brini ja ne mogu da docekam da dodjem u srbiju i krenem na usce drine u savu i carstvo klena i krupne mrene....
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
dvoumio sam se da li da se oglasim znajuci kakve su vode u srbiji i okolini i da nema pecanja narednih barem mesec dana ali ovaj danasnji dan je bio izuzetan. prosle cele nedelje sam bio bez izlaska pa sam zato ovaj ponedeljak docekao pun entuzijazma znajuci da na jezeru nece biti ribolovaca jer uglavnom se peca ili po podne i obavezno vikendom,naravno u to doba ja jezero ne posecujem jer je mnogo pecarosa koja narusavaju sto okolinu sto riblji fond odnoseci iz jezera sve zivo sto upecaju,ali nema veze.naime,dolazim oko 10ujutru i odmah sa obale vidim basa negde oko 300g,prvi zabacaj i naravno tu je :tbumb:.dok ga zamaram ulazim lagano u vodu preko kolena i namestam se za dalje zabacivanje.ubrzo nakon prvog pada i drugi ,malo za njim treci ,peti...u prvih sat vremena sa jednog istog mesta dobijam 10ak jako lepih basova ,prvi i najmanji a ostali od 500-800g najveci :D..sve se to desava u vodi do kolena i po suncanom danu,basovi veoma agresivni ,silovito su napadali popercice koja sam bacao,gotovo ni jednog na otvorenoj vodi nisam upecao svi su bili ispod krosnje drveta ili pored cicka kojeg ima na pretek u vodi.
posle toga malo zatisje ali do kraja to jest do 13h sam upecao jos 5-6kom isto lepih sve u svemu jedan sjajan dan na vodi sa dosta lepog zamaranja i puno upecanih lepih baova.....evo i neke slike od danas,nisu neke jer sam u vodi do struka ,mokre mi ruke a vec sam telefon jednom vadio iz jezera pa ko velim ne moram opet :doh:
 

Prilozi

  • basonja1.jpg
    basonja1.jpg
    166,6 KB · Pregleda: 152
  • basonja2.jpg
    basonja2.jpg
    113,3 KB · Pregleda: 152
  • basonja3.jpg
    basonja3.jpg
    83 KB · Pregleda: 153

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
evo i mesta.....
 

Prilozi

  • mesto 1.jpg
    mesto 1.jpg
    154,4 KB · Pregleda: 162
  • mesto 2.jpg
    mesto 2.jpg
    141,2 KB · Pregleda: 149

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Sjajno!

Video sam neka od kiparskih jezera, ali davne 1994. i nisam na njima pecao...

Znam samo da ima šarana, smuđa i bassa.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Znam samo da ima šarana, smuđa i bassa.

Sta ce ti vise za flyfishing. Eto dodatnog zadatka za Gegulu.
Sledece slike neka budu sa sarovima i smudjovima  :smoke:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
bassa ima na najvise to je tacno,za smudja sam cuo ali ga nisam ulovio mada svi kazu da se lovi sporadicno a sto se sarana tice njega nisto ima naime pre neki dan sam video komad od jedno 7-8kg stoji u pola metra vode izmedju nekog granja.................. kuzmo veruj mi da bih voleo da bocnem jednog ne bitno kolikog to mi je zelja i da mi slomi moju baovsku 5icu :hammer: :hammer: :hammer:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
juce sam preskocio pecanje zbog obaveza ali danas sam bio i prosao slabije nego pre dva dana,palo 4-5 lepih komada i jedno 10ak manjih mozda kao dlan otprilike 25cm,elem,dobro uzima i jos uvek je agresivan i sve na povrsinca mikro popere od 3-6cm i svaki u grkljanu jedan mi se otkacio samo i to mojom greskom.evo jednog od danas i jos jedna pumpkin fish( mislim da je tako zovu ,vrsta sarana je inace) koju sam zatekao u travi na metar od mene dok sam jurio basa i sunjao se u vodi do kolena cenim da riba ima blizu 2kg znajuci koliko ogromne stomake imaju jer sam jednu prosle god potkacio :doh: :doh: :doh: :yeswink: :yeswink:
 

Prilozi

  • pumkin fish.jpg
    pumkin fish.jpg
    174,5 KB · Pregleda: 185
  • bas.jpg
    bas.jpg
    151,5 KB · Pregleda: 139
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno