Danas sam vezivao...

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
10
@Nebojša, evo....sa "japanske stege" oslobodio se ovaj ninđa   :ninja: ...2008. sam sa jako sličnom lovio pajke i lipce ali i ove naše jezerske klenove...to je bilo tada neko eksperimentisanje koječega pa i ovoga i sada mogu reći da ovako nešto  valja imati u kutijici. Valja ga probati, ja se ne mogu požaliti na nju.

Udica je naravno japanska  :lol: TMC 900 bl #14
 

Prilozi

  • crna.jpg
    crna.jpg
    35,7 KB · Pregleda: 181

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.225
Broj reagovanja
1.144
Neznam da li si primjetio Seb ali ove nindže ti nemaju nikada rep radi ležanja na vodi ova muha ti uvjek kao lijevak leži u vodi zato se i vežu ovako nogice :yeswink:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
10
jesam, primetio sam, zato sam i ovom dao ovako kratak repič i kada ga bučem u vodu bude baš u takom položaju.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.225
Broj reagovanja
1.144
Onda sve ok, ali ako muhu riba gleda s "guza" tj. odozdo,  onda vidi rep samo kao malu točku ili :blush:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
10
ma ja sam ovo dodao jer u nekoj mojoj mašti to imitira košuljicu iz koje se izvlači ovo "čudo". Nek misli riba šta hoće, važno da muva lovi  :D :)
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
1
Lokacija
Leskovac
silvio je napisao(la):
Onda sve ok, ali ako muhu riba gleda s "guza" tj. odozdo,  onda vidi rep samo kao malu točku ili :blush:
Da bi riba videla rep kao tacku mora biti direktno ispod nje sto nije toliko cest slucaj.Pre ce biti da joj musica dodje malo sa strane ili pravo ispred nje tako da ce se repic videti a delim misljenje sa Sebom da nece uticati na lovnost.
 

SaleCK

Senior member
Učlanjen(a)
31.03.2008.
Poruke
264
Broj reagovanja
0
Jedna nimfica na #16-rep coq de leon,telo svila,grudi zec,tungsten

 

Prilozi

  • n1.jpg
    n1.jpg
    39,9 KB · Pregleda: 193

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.073
Broj reagovanja
381
Lokacija
Norway
sebastian je napisao(la):
@Nebojša, evo....sa "japanske stege" oslobodio se ovaj ninđa   :ninja: ...2008. sam sa jako sličnom lovio pajke i lipce ali i ove naše jezerske klenove...to je bilo tada neko eksperimentisanje koječega pa i ovoga i sada mogu reći da ovako nešto  valja imati u kutijici. Valja ga probati, ja se ne mogu požaliti na nju.

Udica je naravno japanska  :lol: TMC 900 bl #14

Dobra Seb... :tbumb:. Ne radim ove modele pa sam slikao iz knjige. Odlicna imitacija malih jednodnevki... :yeswink:
 

Prilozi

  • DSC01122.JPG
    DSC01122.JPG
    18 KB · Pregleda: 177

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
10
baš fina, nalik na North Country Spiders-e...još malo pa na njih prelazim. Evo jedne samo za tebe  ;) Da sam koristio tanji konac imala bi tanje telo ali ajd...može da prođe valda  :)
 

Prilozi

  • nespetra kebari.jpg
    nespetra kebari.jpg
    39 KB · Pregleda: 153

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
28
Lokacija
trstenik
jedna klenovska od crvenog zeca  :)

p3120217resize.jpg


p3120222resize.jpg


p3120226resize.jpg
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.073
Broj reagovanja
381
Lokacija
Norway
Dobra Seb.... Classics    :yeswink:

Sasats odlicna ova. Kopiram sigurno! Imam tamniju crvenu boju zeca, valjda ce posluzi.

Evo par od veceras. Mislim da je ovo sa bakarnom preko biotsa mozda originalno. Sigurno ima negde na netu, ja barem nisam video do sada. Zicom zelim da je otezam malo a ujedno popunim biots. 
 

Prilozi

  • DSC05549.JPG
    DSC05549.JPG
    44,6 KB · Pregleda: 163
  • DSC05551.JPG
    DSC05551.JPG
    25,8 KB · Pregleda: 179
  • DSC05557.JPG
    DSC05557.JPG
    32,2 KB · Pregleda: 179
  • DSC05560.JPG
    DSC05560.JPG
    32,9 KB · Pregleda: 167
  • DSC05564.JPG
    DSC05564.JPG
    35,3 KB · Pregleda: 155

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
28
Lokacija
trstenik
i ja ovu tvoju kopiram sigurno ...odlicna muva ,a krila su ti prva liga  :tbumb:

a ja nesto probao ,i ispade ovako...crveni ice i bakar ,pa preko beli zec....pokusacu jos neku kombinaciju boja

p3120246resize.jpg

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
10
@Nebojša, I ja sam pre koji dan uradio jednu tako a za to sam se odlučio jer sam F-Fly radio sa telom od biotsa isključivo za lipca ali tu i tamo se zaleti po neka zubata agresivna pajka i tako pjaka po pajka, zub po sub i ode moj biots. Mada, čini mi se da smo ovde na forumu govorili i o tome dal pod temom biots ili šta drugo....Inače, ne porebram uvek tom bakrenom žicom nego radije to uradim tankim najlonom. Tako osiguram biots od zuba, isto radim isa suhim fazanovim repom ;)

Inace jako fine musice su ti! Sve na svom mestu  :tbumb:

@Sasats, ko i uvek same pohvale, teško klenovima... :yeswink:
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
3 u 1 hahah  :D :D :D
Posto je sezona uveliko pocela,dosadile mi vise sitne nimfice pa se vezivalo na vecim udicama i dalo masti na volju....
 

Prilozi

  • 3 u 1.jpg
    3 u 1.jpg
    104,8 KB · Pregleda: 180

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Isto TO samo iz drugog ugla.. :-[ :-[
 

Prilozi

  • Drugi ugao.jpg
    Drugi ugao.jpg
    59,3 KB · Pregleda: 183
Vrh Dno