Deverika

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
sasats je napisao(la):
cemu onda lovostaji ako ni jedna riba ne jede tokom mresta?  :D

Uze mi rec iz usta ??? :D Klen radi kao blesav i to na kedere ga peca covek,sve pola kg pa do kg na recici od  2.5 m. :doh:
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
914
Broj reagovanja
82
Tihi83 je napisao(la):
Stuka se hrani u mresu pecao sam je par puta na Joci u mrestu i odro se od ribe, pricam o ozbiljnim komadima, za ostale vrste ne znam...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Da,da onda je mrmot zavio cokoladu u foliju....steta sto vise ne posedujem snimak da uopste vidis kako izgleda mrest stuke i kako je pipam sa vrhom stapa
Kao sto rekoh pre ili posle,a svi gledaju kalendarski mrest,a ne pravi kad se odvija
I pre i posle se svaka riba intenzivno hrani

Lovostaji postoje pre i posle mresta da bi se riba zastitila,u tom periodu deveriku i stuku mozes grabuljati do mile volje,smudja i basa skidati sa gnezda isto,to bar nije problem


Ja sam poprilicno siguran da jedna velika stuka okruzena sa 6-6-7 muzijaka polaze ikru pa onda na pola stane ,ode da marne jednu babusku pa se vrati i nastavlja da polaze ikru

Sve u svemu ja se potrudim da saznam ono sto me zanima,al posto je klen riba koja me ni najmanje ne interesuje,tako da ne znam i nije me ni zanimalo da je gledam ikad

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.154
Lokacija
Čačak
Pazi tokom samog cina mresta ni jedna ne jede sigurno ali u pauzama verujem da jedu.

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
A stani Nebo odkud vi sad znate da je deverika koju je Sone upecao bas tad jeb..la...?

Lupili ste glupost sad se vadite, normalno je da ne jede u samom cinu mresta kad bacaju ikru i mlec, jer ni mi kad se ne mrestimo ne drzimo sendvic ustima... Mozda ima i takvih ali oni su izuzetci... :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
914
Broj reagovanja
82
Prvo deverika je riba dna i pretezno otvorene vode na ovakvim mestima izadje u mrest,ovo deluje bas kao neki od kubika gde bi mogla da se mresti,u kubicima se zadrzi samo ono sto se zajebe pa ostane
Drugo zamisli ove godine je bas juce  kompletno zavrsila mrest  :D
Svake godine ga pratim,iskljucivo radi pecanja soma

Deverika se mresti jatno i i skoro kompletno na nekom podrucju,pa.zatim "odboluje" koji dan
Eto Tihi vodicu te sl godine da vidis kako to izgleda ove godine je malo poranila prosle godine je pocela oko 20.4.
Pa ti ponesi crvice il sta oces pa zabaci u gomilu da vidimo dal jede

Oholi ne znam da ijedna riba pravi pauzu :-D

A Shone je opste poznat kao izuzetan ribolovac koji se dovatio stapa 2008-09 i postao ultra pecaros pa kad se izlupetao dovoljno,onda je popio ban na varalicaru ,igrom slucaja imam i dalje sacuvane neke od njegovih izuzetnih postova
Jedino sto ga stvarno zakinuse za velicinu stuke na Joci  :-D

Eh steta samo sto imam ako ne ista vise odlicno pamcenje pa su mi posebno zanimljivi velikani domaćeg ribolova,kao i oni sto su tvrdili davno nekad da smudj nece na upredeni konac ili da upredeni konac sluzi kao sajla za stuku
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Tihi83 je napisao(la):
A stani Nebo odkud vi sad znate da je deverika koju je Sone upecao bas tad jeb..la...?

Lupili ste glupost sad se vadite, normalno je da ne jede u samom cinu mresta kad bacaju ikru i mlec, jer ni mi kad se ne mrestimo ne drzimo sendvic ustima... Mozda ima i takvih ali oni su izuzetci... :)


Sent from my iPhone using Tapatalk



Deverika dobije bele pege kad se mresti i u tom periodu se ne hrani.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
neba je napisao(la):
za basa mi je malo cudno,jedino bih rekao da mozda ne "sklanja" sa gnezda uljeze kao smudj,eventualno isto kao i zenka smudja nakon polaganja ikre prva krece u lov,a u toku samog čina - JOK

Štuka,smudj ,deverika ni ne pogledaju hranu u mrestu! Smudja mozes samo "skinuti" sa gnezda, a štuku možes cimati vrhom stapa i jedva ce letargično da se pomeri,bacis kasiku na nju ona se ni ne pomeri

Hrane se samo ribe koje jos nisu polno zrele !!!!

Sa mrestom klena nisam upoznat ,al opet ne znam dal mislite na kalendarski mrest ili pravi cin mresta

evo ti situacija....na15akmetara gledam mama krmacu bassa kako se leluija u vodi od jedno 3plus kg a uz nju ide malecki malo jaci od kile...naravno gadjao sam mamu ali sam upecao tatu... :hammer: :hammer: :hammer:
 

Zac

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2007.
Poruke
117
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
sasats je napisao(la):
cemu onda lovostaji ako ni jedna riba ne jede tokom mresta?  :D

Lovostaj je prvenstveno uveden zbog krivolovaca koji ovakvo skupljanje ribe na malom prostoru koriste da na izuzetno lak nacin zarade. A oni bas i ne koriste mamce vec mreze, struju, grabulje.
Naravno u Srbiji lovostaj bas i nema nekog efekta ali mi i onako samo prepisujemo tudje zakone. U normalnim zemljama u vreme lovostaja ces da popijes gadnu kaznu ako ti nadju ulovljenu ribu u autu. Ne moraju da ti nadju ni stap, ni mrezu a nema ni vadjenja na foru "dao mi komsija da odnesem komsinici".
 

Shone Fly

Junior member
Učlanjen(a)
01.08.2015.
Poruke
45
Broj reagovanja
0
Tekst

https://northwestfisherman.wordpress.com/tag/pole-rig-for-tench/
 

Prilozi

  • Capture1.JPG
    Capture1.JPG
    64,1 KB · Pregleda: 177

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Smorio si više. Nemoj da nas daviš tim glupostima. Prijavi se za zvezde granda.
 
Vrh Dno