DOUBLE TAPER "DT" ILI WEIGHT FARWORD "WF"

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Sjekloca je napisao(la):
Prema tome, smiri se i ne vrijedjaj ako neznas koga vredjas. Jebiga, tako ti je to u zivotu, sta da radis.... :whistle:
Nije on kriv što ne zna ko se krije iza nadimka Sjekloca. Kada bismo znali ko je Sjekloca, tek onda bi pohvale i uvrede mogle biti realne. Ovako, dok se obraćamo anonimusu, naše reči se ne mogu svrstavati u te kategorije.
Mene Sjekloca podseća na one što pozovu neku babu telefonom, a razgovor snimaju. Ako se radi o nekom finom gospodinu, poznavaocu mušičarenja, neka nam otkrije svoje čuveno ime i prikaže svoj svijetli lik.
Dok to ne uradi, šta god neko napisao o nadimku iza koga se skriva, niti je uvreda, niti može biti pohvala. Jednostavno, ne znači ništa.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Evo Ximi da vidiš ko je cika Sjekloca, mad si ti to sigurno već video i sam pošto si član i tog drugog foruma ;)
http://musicarenje.forum3.biz/dobar-dan-ja-sam-novi-elan-f24/evo-ja-t8.htm#185
Obrati pažnju na post člana koji se zove Vukman. ;)

P.S. I dalje nisi objasnio kon(tra)cepciju tvoje filozofije DT vs. WF, a sezona se bliži :(

 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ja sam za WF i mislim da je koncept DT strune malo zastareo. Njena jedina prednost je u ekonomičnosti - okretanjem strune možete koristiti i onaj drugi vrh! Međutim u praksi posle par sezona koje je odstojala namotana na čekrk (naročito onaj koji nije LA) taj drugi deo je često sasvim neupotrebljiv ili kratko traje.
Proizvođači struna danas imaju mnogo WF modela koji su pogodni za kratke i prezentacione zabačaje, a kojima je prednji deo nalik na konus koji imaju oba kraja DT strune. Recimo 3M XPS, Rio Selective Trout WF, Sage Quite Taper WF , Vision Presentation WF, a mislim da je sve krenulo od čuvenog Triangle Taper-a (Lee & Joanna) Wulf.
Velike prednosti ovakvih struna su da kada želite daleko - to i možete zato što je iza debeljuškastog belly-ja tanki running line. A na kratkim rastojanjim praktično imate DT!!!
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Svoje opsirnije misljenje na ovu temu cu tek da dam.A i misljenje ljudi iz Britanskog casopisa FF&FT u tekstu koj' cu tek da procitam.
  Sad samo zelim da kazem da je uporedjivanje samo na osnovu toga dal' je DT ili WF, bez spominjanja proizvodjaca i modela poprilicno uzaludan posao.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
U potpunosti se slazem sa Milancetom. Uze mi text sa tastature. Ako je deblji deo WFa dovoljno dug, a prave se u razlicitim duzinama, na kracim distancama imate DT. Na duzim on postaje ono sto jeste WF. Nice and Simple
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
To što neki novi modeli WF konaca imaju identičan početak DT-u, nema nikakvog značaja, jer čim izađe "running line" počinje da traži prostor iza i klasičan overhead cast, po mogućstvu double haul. U istoj situaciji, DT će i dalje, sve do udaljenosti oko 18 metara nastaviti da omogućuje solidan roll,elipsoidne i slične zabačaje. Dakle, ni long belly kod nekih modela WF neće pomoći, već samo omesti svaki složeni zabac od preko 15 m. Hej, pa nije valjda da ste mislili da korisnici DT konca bacaju uvek kratko. Pitajte nekoga ko je usavršio distance casting. Takav će i sa DT koncem da isprazni kalem.
Teško je ubeđivati nekoga ko vam ne veruje. Zato, ako ste negde pročitali ili čuli da je WF super za ono što vama treba kupite ga bez razmišljanja. Ja ostajem pri svome i koristim uglavnom DT, jer mi pokriva 99% potreba. Ostajem i pri tome da je izbor DT konca veoma bitan za budući uspeh u mušičarenju. Zato, u mom ormariću nema nijednog rezervnog WF-a, ali DT uvek imam i u rezervi. Ne slažem se ni sa tim da druga strana DT-a biva upropašćena od stajanja na čekrku. Promenio sam najmanje 30 DT konaca i nikad mi se to nije desilo.
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
To što neki novi modeli WF konaca imaju identičan početak DT-u, nema nikakvog značaja, jer čim izađe "running line" počinje da traži prostor iza i klasičan overhead cast, po mogućstvu double haul. U istoj situaciji, DT će i dalje, sve do udaljenosti oko 18 metara nastaviti da omogućuje solidan roll,elipsoidne i slične zabačaje. Dakle, ni long belly kod nekih modela WF neće pomoći, već samo omesti svaki složeni zabac od preko 15 m. Hej, pa nije valjda da ste mislili da korisnici DT konca bacaju uvek kratko. Pitajte nekoga ko je usavršio distance casting. Takav će i sa DT koncem da isprazni kalem.
Teško je ubeđivati nekoga ko vam ne veruje. Zato, ako ste negde pročitali ili čuli da je WF super za ono što vama treba kupite ga bez razmišljanja. Ja ostajem pri svome i koristim uglavnom DT, jer mi pokriva 99% potreba. Ostajem i pri tome da je izbor DT konca veoma bitan za budući uspeh u mušičarenju. Zato, u mom ormariću nema nijednog rezervnog WF-a, ali DT uvek imam i u rezervi. Ne slažem se ni sa tim da druga strana DT-a biva upropašćena od stajanja na čekrku. Promenio sam najmanje 30 DT konaca i nikad mi se to nije desilo.
Starno ne znam dali si ti toliki kontras ili mozda (ne daj Boze ) ozbiljno mislis.Pa kad je nesto isto znaci da je isto, tj neki wf su kao i dt samo sto su to sa jedne strane a do runing line ima 15,18 20 m zavisno od modela i sta sad ako ti treba roll ili jungle od 8m ti ga bacis sa njim ,I? ako ti treba 25 m na Drini ti bacis , I? E jedino kad oces da okrenes konac:pozzz: nema, kupi nov, I?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Veoma sam ozbiljan i, kao što rekoh, veoma je teško dokazati nešto nekome ko ima čvrsta predubeđenja. Kada nekome srce kuca za WF, nema spasa. Kada neko odabere heavy metal, nikad od njega neće postati ljubitelj gospela.
 

Hajdi

Junior member
Učlanjen(a)
07.11.2007.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
St.Igor je napisao(la):
Starno ne znam dali si ti toliki kontras ili mozda (ne daj Boze ) ozbiljno mislis.Pa kad je nesto isto znaci da je isto, tj neki wf su kao i dt samo sto su to sa jedne strane a do runing line ima 15,18 20 m zavisno od modela i sta sad ako ti treba roll ili jungle od 8m ti ga bacis sa njim ,I? ako ti treba 25 m na Drini ti bacis , I? E jedino kad oces da okrenes konac:pozzz: nema, kupi nov, I?

Jeli bratac, a koliko konaca sa tom duzinom glave znas sem ED?
 

Hajdi

Junior member
Učlanjen(a)
07.11.2007.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
To što neki novi modeli WF konaca imaju identičan početak DT-u, nema nikakvog značaja, jer čim izađe "running line" počinje da traži prostor iza i klasičan overhead cast, po mogućstvu double haul. U istoj situaciji, DT će i dalje, sve do udaljenosti oko 18 metara nastaviti da omogućuje solidan roll,elipsoidne i slične zabačaje. Dakle, ni long belly kod nekih modela WF neće pomoći, već samo omesti svaki složeni zabac od preko 15 m. Hej, pa nije valjda da ste mislili da korisnici DT konca bacaju uvek kratko. Pitajte nekoga ko je usavršio distance casting. Takav će i sa DT koncem da isprazni kalem.
Teško je ubeđivati nekoga ko vam ne veruje. Zato, ako ste negde pročitali ili čuli da je WF super za ono što vama treba kupite ga bez razmišljanja. Ja ostajem pri svome i koristim uglavnom DT, jer mi pokriva 99% potreba. Ostajem i pri tome da je izbor DT konca veoma bitan za budući uspeh u mušičarenju. Zato, u mom ormariću nema nijednog rezervnog WF-a, ali DT uvek imam i u rezervi. Ne slažem se ni sa tim da druga strana DT-a biva upropašćena od stajanja na čekrku. Promenio sam najmanje 30 DT konaca i nikad mi se to nije desilo.

A ti si bratac poseban lazov. 30 DT konaca promenio :doh: :doh:

Jos uvek dugujes snimak tvoje tehnike bacanja i jos uvek nisi objasnio razlicite tehnike sa DT i sa WF. A voleo bi da vidim i taj tvoj roll cast od 18m :hammer: :hammer:
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Koliko vidim ja sam naveo 3 duzine ovde , to su recimo 3 konca o kojima se ovde vec pisalo, Vision ed, SA ed, rio gold i sigurno ima jos sa ovakvim glavama ali nisam ljubitelj guglanja u cilju prepucavanja i naknadne pameti pa napustam ovu konverzaciju, bez da se bespotrebno stavljam na stranu WF ili DT fanova samo me iritira iskljucivost u diskusiji i ultimativni ton u konverzaciji.
pozz igor
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nije isključivost kada neko iznese svoja lična iskustva. Ja sam ono o čemu pišem proveravao hiljade puta i neću promeniti svoje mišljenje ni čitajući reklamne fleševe na kutijama novih konaca, ni slušajući bacače na sve češćim DVD izdanjima, niti instant- turbo mušičare. To isto bi trebalo da uradi svaki član foruma. Kao što rekoh teško je sve objašnjavati, jer mušičarenje je veoma složen sport, ili ga barem tako pokušavaju predstaviti oni koji bi da što više zarade na njemu.
Hajde da skratimo priču. Ja u svakom mogućem slučaju preporučujem DT, čoveku koji je postavio ovo pitanje, a Nišlija je i stanuje oko 200 km od Dunava, 400 km od Drine, J. Morava je non-stop mutna, a sam kaže da mu je mušičarski san nišavska pastrmka.


P.S.
Što li pa ovaj ne veruje da sam promenio bar tridesetak DT konaca? Jedno vreme sam skupljao prazne kutijice. Kada se njima ispunila cela kutija od televizora, pobacao sam ih. Koliko je samo Cortland-a, 3M-a, Orvis-a, Shakespeare-a...bilo. Sećam se, da sam menjao 2-3 konca godišnje dok nisam, pre 4 godine kupio ovaj koji sad koristim. Ja mušičarim 22 godine, a jedan uobičajeni DT konac izakam za par meseci, jer u jeku sezone mušičarim skoro svaki dan, po ceo dan.
Zanimljivo je da mi sada o koncima govore i pišu oni koji koriste svoj drugi, treći ili čak prvi konac! Veoma, veoma zanimljiva pojava  :doh:.
 

Hajdi

Junior member
Učlanjen(a)
07.11.2007.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
St.Igor je napisao(la):
Koliko vidim ja sam naveo 3 duzine ovde , to su recimo 3 konca o kojima se ovde vec pisalo, Vision ed, SA ed, rio gold i sigurno ima jos sa ovakvim glavama ali nisam ljubitelj guglanja u cilju prepucavanja i naknadne pameti pa napustam ovu konverzaciju, bez da se bespotrebno stavljam na stranu WF ili DT fanova samo me iritira iskljucivost u diskusiji i ultimativni ton u konverzaciji.
pozz igor

Ti poceo kao mixmaster mislio sam da si ozbiljniji poznavalac. Rio Gold je nov konac i WF5 ima kracu glavu od 15m a Vision ED ima glavu od 9-12m. E to je iskljucivost o kojoj ti govoris, prvo se informisi pa onda ukljuci u razgovor. Ovako ispadas budala. I ko vam napuni glavu da se dalje zabacuje sa WF sa dugackom glavom. Bas obrnuto za dalji zabacaj kratka teska glava i tanak ostatak. Dugacka glava omogucuje lakse drzanje vecih duzina u vazduhu isto kao i DT. Ma sta ima vise da pricam skola se placa svuda u svetu ali mi je zao da je vecina musicara odavde daleko od osnovne skole musicarenja u 21. veku.

pozz Hajdin
 

Hajdi

Junior member
Učlanjen(a)
07.11.2007.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Nije isključivost kada neko iznese svoja lična iskustva. Ja sam ono o čemu pišem proveravao hiljade puta i neću promeniti svoje mišljenje ni čitajući reklamne fleševe na kutijama novih konaca, ni slušajući bacače na sve češćim DVD izdanjima, niti instant- turbo mušičare. To isto bi trebalo da uradi svaki član foruma. Kao što rekoh teško je sve objašnjavati, jer mušičarenje je veoma složen sport, ili ga barem tako pokušavaju predstaviti oni koji bi da što više zarade na njemu.
Hajde da skratimo priču. Ja u svakom mogućem slučaju preporučujem DT, čoveku koji je postavio ovo pitanje, a Nišlija je i stanuje oko 200 km od Dunava, 400 km od Drine, J. Morava je non-stop mutna, a sam kaže da mu je mušičarski san nišavska pastrmka.


P.S.
Što li pa ovaj ne veruje da sam promenio bar tridesetak DT konaca? Jedno vreme sam skupljao prazne kutijice. Kada se njima ispunila cela kutija od televizora, pobacao sam ih. Koliko je samo Cortland-a, 3M-a, Orvis-a, Shakespeare-a...bilo. Sećam se, da sam menjao 2-3 konca godišnje dok nisam, pre 4 godine kupio ovaj koji sad koristim. Ja mušičarim 22 godine, a jedan uobičajeni DT konac izakam za par meseci, jer u jeku sezone mušičarim skoro svaki dan, po ceo dan.
Zanimljivo je da mi sada o koncima govore i pišu oni koji koriste svoj drugi, treći ili čak prvi konac! Veoma, veoma zanimljiva pojava  :doh:.

Vidis ja imam godisnje 100 dana na teskim terenima celodnevna pecanja i svaki konac mi traje u proseku 2 godine. Ti konci sto ti koristis su opasnog kvaliteta kada ti traje par meseci  :doh:
Ako si placao svaki u proseku 20$ to je 600$ a za te pare si mogao da kupis 15 kvalitetnih koji bi ti trajali jos 20 godina uzimajuci u obzir da pecas na 3m od sebe :bleh:. Glupostima nigde kraja zar ne?

I gde je opis tih cudnih razlicitih tehnika sa DT i sa WF?
 
Vrh Dno