DOUBLE TAPER "DT" ILI WEIGHT FARWORD "WF"

geronimo

Junior member
Učlanjen(a)
08.05.2006.
Poruke
54
Broj reagovanja
0
Lokacija
SARAJEVO
dr.lucky je napisao(la):
:( :( :(
Sta reci a ne zaplakati.
Ja npr posecujem reke gde nije neophodno da se baca daleko i sumanuto, pa opet koristim WF iz razloga sto mi je lakse da sa njim izvedem rollcast kada mi je neophodan, nego da sa DTom bacam daleko kada mi je neophodno.
Kojoj ja "filozofiji" pripadam  :'( :'( :'( Sam sam i usamljen ko panda u Brazilu.

POTPIS OSIM DJELA O USPALJENOSTI  sinoc sam odradio bracne obveze
 

Hajdi

Junior member
Učlanjen(a)
07.11.2007.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
Mr.Zakula je napisao(la):
Naravno da postoje razlike izmedju zabacivanja DT i WF koncem, i mslim da su evidentne!Za pochetak,hajde da zanemarimo mogucnosti i namene i jednog i drugog tipa konca,koje su objashnjavane kroz razne vidove literature...Znachi samo cemo da "bacimo" pogled na samu tehniku zabacivanja DT-om i WF-om,tj. na supstrat!Ukratko,evo shta sam ja primetio...

1.Timing je drugachiji,zbog brzeg "punjenja" (loading) shtapa,kada zabacujemo WF koncem.Jednostavno,zbog tog neverovatnog punjenja,celo zabacivanje je lezernije.Svaki vishak energije i vishak pokreta ce da vam stvori zajebanciju!Tromiji ste!Ipak,odushevljeni ovim cinjencama,vasha percepcija se suzava i koncetrishe na samo jednu stvar - hocu josh dalje,hocu josh dalje!!A onda nastaju problemi!Nesvesno,vash bacachki nagon polako potiskuje instikt lovca-ribolovca i vasha uspeshnost na rekama koje su manje od Drine,Lima itd. pochinje da se blizi nuli!

2.Suprotno WF-u,DT konac morate da naterate da leti!Jednostavno i logichno - trazi energiju!Zbog svog lepog i dugog konusa (tapera),prenos zabachajne energije je savrshen,i vi cete moci da izvodite neverovatne vratolomije na vashim omiljenim rekama,na distancama do 15 metara,pa chak i dalje u zavisnosti koliko ste vichni!DT konac vam dozvoljava da budete energichni,a u isto vreme elegantni!Nezni grubijani!!!

PAzite sad ovo!!!!!!!!!!!!
NISHLIJAMA,JE TO POTREBNO!!NE ZBOG BAMBULE,NE ZBOG OVOG,NE ZBOG ONOG,JEDNOSTAVNO,ZBOG NASHEG STILA RIBOLOVA!!MI SMO PERFEKCIONISTI NA MALOM PROSTORU,KOJIMA JE IMPERATIV DA UDJU U VIR KAO ALIGATOR I SAVRSHENIM,PRECIZNIM ZABACHAJIMA NA KRATKIM DISTANCAMA DA IZBOCKAJU SVE KRUPNE RIBE!!!

Prike crni pokrij se usima i cuti molim te. Sve sto si napisao je potpuno pogresno. Svaki DT konac bolje puni stap i pet puta lakse ga je drzati i kontrolisati u vazduhu. Koga da nateras da leti majke ti? Kakvu crnu energiju trazi konac nema ko sta da trazi energiju. WF konac ima vecu brzinu uvek od DT, samom tom cinjenicom potrebno mu je krace vreme da predje odredjeno rastojanje i tajming mahanja je nesto brzi nego kod DT ali sve to nema veze sa razlicitim tehnikama mahanja sa DT i WF. Brzinu mahanja odredjuje stap a ponajmanje konac.
Ne mogu da verujem da postoje jos uvek ljudi koji sebe zovu nekakvim perfekcionistima a ovoliko gluposti napisu :doh:
Nemoj da se javljas u ovu temu vise sa tolikim elementarnim neznanjem. Pokusao si da se napravis pametan, nije ti uspelo i dosta. Kakav ti aligator, ti si GNU u ovom slucaju ispao.
 

Hajdi

Junior member
Učlanjen(a)
07.11.2007.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
dr.lucky je napisao(la):
Mnogo bi voleo da mi objasnite razliku u zabacivanju WF konca koji ima belly 12 metara i u tom delu je bezmalo identican sa DTom, u odnosu na DT! Nebacamo dalje od 12 metara.
Skoro nikakva ali ipak postoji mala zbog same konstrukcije glave, front i rear tapera. Lucky zna da postavi pravo pitanje na pravom mestu.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Piatanje o zabacivanju do 12 metara je možda na pravom mestu, ali treba znati da većina korisnika DT konca redovno baca i po 18 metara.  Na primer, moji uobičajeni zabačaji su oko 15 metara, a vrlo često prebacujem to. WF na tim, za mene uobičajenim, daljinama ponaša se veoma različito od DT konca. Jednostavno, WF je bolji za zabacivanja preko 18 metara i to je sve. Kakvog god da je oblika, to mu je jedina prednost.
Moje iskustvo iz mušičarenja somova, klenova, lipljenova, pastrmki, bucova, klenova, grgeča, štuka, skobalja, mrena, krkuša, karaša, šarana, crbenperki, bodorki, beovica, sunčanica i ostalih riba, kažu da su zabačaji od preko 18 metara u 99.99% slučajeva uzaludni. Zato ja sa toliko procenata sigurnosti tvrdim da je najbolje da obezbedite dobar DT za svaki štap koji imate, pa ako budete imali bilo kakvih problema, zamenite ga WF-om. Ja sam sa istim onim procentom siguran da nećete dobiti nikakav boljitak u ulovu, koji ne biste mogli ostvariti DT koncem.
E, sad, ovo je vrlo važan pasus. Sve ovo što smo pisali, koliko sam ja mogao da ukapiram je bilo vezano za najpopularnije mušičarenje, suvom muvom. Kada razgovaramo o štukaroškim i slanovodnim strimerima i motkama AFTMA preko 7, kao i mušičarenju iz dubka, čamca ili drugih neobičnih situacija, može se razmišljati o posebnim oblicima konaca, koji su još uvek najčešće obeleženi sa WF, iako im bolje pristaje "Pike FLy Line", "Bass Bug Taper", "Lee Wolff Taper" ili specijalni "Mixmaster Taper" za specijalno "duh nišlijskog kalfe" zabacivanje.  :hammer:
 

Hajdi

Junior member
Učlanjen(a)
07.11.2007.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Piatanje o zabacivanju do 12 metara je možda na pravom mestu, ali treba znati da većina korisnika DT konca redovno baca i po 18 metara.  Na primer, moji uobičajeni zabačaji su oko 15 metara, a vrlo često prebacujem to. WF na tim, za mene uobičajenim, daljinama ponaša se veoma različito od DT konca. Jednostavno, WF je bolji za zabacivanja preko 18 metara i to je sve. Kakvog god da je oblika, to mu je jedina prednost.
Moje iskustvo iz mušičarenja somova, klenova, lipljenova, pastrmki, bucova, klenova, grgeča, štuka, skobalja, mrena, krkuša, karaša, šarana, crbenperki, bodorki, beovica, sunčanica i ostalih riba, kažu da su zabačaji od preko 18 metara u 99.99% slučajeva uzaludni. Zato ja sa toliko procenata sigurnosti tvrdim da je najbolje da obezbedite dobar DT za svaki štap koji imate, pa ako budete imali bilo kakvih problema, zamenite ga WF-om. Ja sam sa istim onim procentom siguran da nećete dobiti nikakav boljitak u ulovu, koji ne biste mogli ostvariti DT koncem.
E, sad, ovo je vrlo važan pasus. Sve ovo što smo pisali, koliko sam ja mogao da ukapiram je bilo vezano za najpopularnije mušičarenje, suvom muvom. Kada razgovaramo o štukaroškim i slanovodnim strimerima i motkama AFTMA preko 7, kao i mušičarenju iz dubka, čamca ili drugih neobičnih situacija, može se razmišljati o posebnim oblicima konaca, koji su još uvek najčešće obeleženi sa WF, iako im bolje pristaje "Pike FLy Line", "Bass Bug Taper", "Lee Wolff Taper" ili specijalni "Mixmaster Taper" za specijalno "duh nišlijskog kalfe" zabacivanje.  :hammer:

I dalje dugujes objasnjenje razlicite tehnike zabacivanja DT i WF konca. Ovo sto pricas o osobinama WF i DT zna svako dete ali da vidimo te cuvene mixmaster tehnike za DT i WF. Namestio si onog nesrecnog zakulu da objasnjava umesto tebe i da se njemu smeju.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Hajdi, nezadovoljni mrzovoljče, mučiš me. Ne znam šta tebi znači reč "tehnika", ali iz mojih se reči može zaključiti da korisnici različitog pribora i konaca uglavnom koriste i različite tehnike. To je dovoljno za ovo mesto, a o tehnikama ponaosob ćemo u rubrici "Tehnike...", ali kad budem raspoložen. Ne brini, sve će biti opisano. Nije valjda da sumnjaš u mene? Nemoj da žuriš, nećeš ispustiti dušu sutra, hajde piši sad ti malo po mojoj narudžbini o svom prošlogodišnjem ulovu, na primer. Uradi to pod adekvatnim naslovom, molim.
 
Z

Zakula

Guest
Iza svega shto sam napisao stojim!!!!Ja sam lepo naveo koja su moja zapazanja i moja iskustva,o Hajdi lepotice sa Alpskih pashnjaka...
Drugo,DT koncem sam uvek energichniji i totalno agresivniji dok pecam,za razliku od WF-a,kojim pecam lezerno sa duuuugim i opushtenim zabachajima.
 

dare

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
185
Broj reagovanja
0
Lokacija
Prokuplje
Ljudi citam ovo i nemogu da se nacudim koliko moze da dosegne LJUDSKA GLUPOST..
Gospodin Fox je jasno pitao WF ILI DT, znaci trazio je vase misljenje i iskustvo vezano za ova dva konca a vi oteraste temu tamo gde joj uopste mesto nije.
I nije to samo sa ovom temom,pa dal smo tolki majmuni da svaku temu pretvorimo u raspravu i prepucavanja,toga mi je malo preko k...a!!
Po meni bilo koja tema da je na postu idemo sa iznosenjem SVOG MISLJENJA A NARAVNO I POSTOVANJEM DRUGOG A NE PLJUVANJEM
Jeste da sam nov i da nemam toliko pravo glasa ali ne vidim zasto ovo radite,sami sebe zakopavamo(PREDSTAVLJAMO) A KAKO SMO NASTAVILI NECEMO DALEKO..
A skrenuo bi paznju i na neke pojedince koji sluze ovde samo da zajebavaju,pronacice se oni sami,ali kakav bi to sajt bui kad ne bi imao potencijalnog rovca pod imenom  XAXAXAXAAX ,mislili ste da cu da kazem ne necu i sami znate koji su
--CAO--
Mozda i zauvek sa sajta,dosao sam da naucim nesto a ono kao u kafani...
DO vidjenja.
 

Hajdi

Junior member
Učlanjen(a)
07.11.2007.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
Mr.Zakula je napisao(la):
Iza svega shto sam napisao stojim!!!!Ja sam lepo naveo koja su moja zapazanja i moja iskustva,o Hajdi lepotice sa Alpskih pashnjaka...
Drugo,DT koncem sam uvek energichniji i totalno agresivniji dok pecam,za razliku od WF-a,kojim pecam lezerno sa duuuugim i opushtenim zabachajima.

Ocigledno imas ucitelje(a) koji te uce pogresno. Kakva crna agresivnost sa DT.

Mixmaster jos uvek duguje svoje objasnjenje razlicitih tehnika mahanja sa DT i WF, ali vidim da mu je tesko da prizna da nema pojma o cemu prica.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Hajdi vidim da vizuleno ne mozes da zamislis kako se to "agresivno koristi" DT.
Barem ja ... jako agresivno koristim DT konac. Ne zato sto sam imao pogresnog ucitelja vec zato sto je manipulacija takvim koncem mnogo laksa, a nacin ribolova koji upraznjavam ne zahteva mnogo konca. Izmedju ostalog naravno da se tehnike i "agresivnost" menjaju u zavisnosti od musice koju koristim tada. Uglavnom pecam klena i to na suvu musicu i bas zato moja tehnika ima uglvnom sledece atribute: malo konca u vazduhu, veoma brzo i agresivno mahanje.
 
Z

Zakula

Guest
lazza je napisao(la):
Hajdi vidim da vizuleno ne mozes da zamislis kako se to "agresivno koristi" DT.
Barem ja ... jako agresivno koristim DT konac. Ne zato sto sam imao pogresnog ucitelja vec zato sto je manipulacija takvim koncem mnogo laksa, a nacin ribolova koji upraznjavam ne zahteva mnogo konca. Izmedju ostalog naravno da se tehnike i "agresivnost" menjaju u zavisnosti od musice koju koristim tada. Uglavnom pecam klena i to na suvu musicu i bas zato moja tehnika ima uglvnom sledece atribute: malo konca u vazduhu, veoma brzo i agresivno mahanje.

Bravo Lazzo!!!!!! :tbumb:Tu lezi energichnost!!!
 

Hajdi

Junior member
Učlanjen(a)
07.11.2007.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
Mr.Zakula je napisao(la):
lazza je napisao(la):
Hajdi vidim da vizuleno ne mozes da zamislis kako se to "agresivno koristi" DT.
Barem ja ... jako agresivno koristim DT konac. Ne zato sto sam imao pogresnog ucitelja vec zato sto je manipulacija takvim koncem mnogo laksa, a nacin ribolova koji upraznjavam ne zahteva mnogo konca. Izmedju ostalog naravno da se tehnike i "agresivnost" menjaju u zavisnosti od musice koju koristim tada. Uglavnom pecam klena i to na suvu musicu i bas zato moja tehnika ima uglvnom sledece atribute: malo konca u vazduhu, veoma brzo i agresivno mahanje.

Bravo Lazzo!!!!!! :tbumb:Tu lezi energichnost!!!

Kakva energicnost sa malo konca treba za DT posebno u odnosu na WF? Valjda je cela prica pocela od razlicitih tehnika mahanja sa DT i WF. Vama dovoljno da vezete za vrh stapa parce najlona sto uopste trosite pare na konac. Sto energicno, da susite mozda one pampure sto vezujete na tipet? :doh:

... obrisano ...

Drzi se teme. U suprotnom bices banovan.
edit by lazza
 

tomasini

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
238
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
dare je napisao(la):
Ljudi citam ovo i nemogu da se nacudim koliko moze da dosegne LJUDSKA GLUPOST..
Gospodin Fox je jasno pitao WF ILI DT, znaci trazio je vase misljenje i iskustvo vezano za ova dva konca a vi oteraste temu tamo gde joj uopste mesto nije.
I nije to samo sa ovom temom,pa dal smo tolki majmuni da svaku temu pretvorimo u raspravu i prepucavanja,toga mi je malo preko k...a!!
Po meni bilo koja tema da je na postu idemo sa iznosenjem SVOG MISLJENJA A NARAVNO I POSTOVANJEM DRUGOG A NE PLJUVANJEM
Jeste da sam nov i da nemam toliko pravo glasa ali ne vidim zasto ovo radite,sami sebe zakopavamo(PREDSTAVLJAMO) A KAKO SMO NASTAVILI NECEMO DALEKO..
A skrenuo bi paznju i na neke pojedince koji sluze ovde samo da zajebavaju,pronacice se oni sami,ali kakav bi to sajt bui kad ne bi imao potencijalnog rovca pod imenom  XAXAXAXAAX ,mislili ste da cu da kazem ne necu i sami znate koji su
--CAO--
Mozda i zauvek sa sajta,dosao sam da naucim nesto a ono kao u kafani...
DO vidjenja.

kolega, ućinilo mi se da si možda malo preosjetljiv  ::)....predlažem ti da baciš oko na ove rasprave i vidiš kako izgleda  skretanje s teme  http://www.youtube.com/watch?v=soWLDXKQiKA  http://www.youtube.com/watch?v=qFx5fvmLjrM  http://www.youtube.com/watch?v=a_-Eigd7RbU&feature=related 

Kao što vidiš, ponekad se do dobrih odgovora i zaključaka ne može doći bez žustre, energične,  gorljive i kakve već ne rasprave (dobro, ovi su ga možda malo pretjerali  :hammer:). Naravno, dok god se ne prelaze granice dobrog ukusa što ovdje ne primjećujem. Zato dečki samo nastavite sa  :rambo: , tema je odlična i vrlo korisna za nas početnike.

 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Tomasini, dobijaš po jedan plus na svaka 72 sata od mene  :tbumb:  :tbumb:  :tbumb:!
 
Vrh Dno