DOUBLE TAPER "DT" ILI WEIGHT FARWORD "WF"

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Hajdi je napisao(la):
I gde je opis tih cudnih razlicitih tehnika sa DT i sa WF?
Sve u svoje vreme. Nema potrebe da toliko žuriš. Nisi valjda na samrtnoj postelji. Uskoro...
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Al se curica rasrdila!!!Mix,mislim da te proziva za neke tehnike.A vidi,pravo da ti kažem,to i mene strašno interesuje.Mada mislim da si pogriješio,al nema veze.

E,samo da znaš,nije teško reći IZVINTE,malo sam se preračunao,sve je to u principu isto.Jeb***,izgleda da se slažem s ženama :smoke:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Momci, biće priče i objašnjenja o svemu. Znate da Mixmaster zna o čemu piše. Strpite se malo. Ja sam danas, za razliku od vas, mušičario. Uhvatio me slatki umor i sa posebnim zadovoljstvom ću sada da zalepim leđa na krevet. Kada budem ponovo raspoložen objasniću vam razliku u tehnikama zabacivanja DT i WF konca, mada mislim da bi to svakome trebalo da bude jasno, jer spada u a-b-c-d-e mušičarenja. Pošto mi se sklapaju očni kapci, ja sam izgleda kod w  :hammer:, a vi me terate da se vraćam u prvi mušičarski razred. Smara me to sada, ali već sutra ću biti kao nov  :tbumb:.
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Ti poceo kao mixmaster mislio sam da si ozbiljniji poznavalac. Rio Gold je nov konac i WF5 ima kracu glavu od 15m a Vision ED ima glavu od 9-12m. E to je iskljucivost o kojoj ti govoris, prvo se informisi pa onda ukljuci u razgovor. Ovako ispadas budala. I ko vam napuni glavu da se dalje zabacuje sa WF sa dugackom glavom. Bas obrnuto za dalji zabacaj kratka teska glava i tanak ostatak. Dugacka glava omogucuje lakse drzanje vecih duzina u vazduhu isto kao i DT. Ma sta ima vise da pricam skola se placa svuda u svetu ali mi je zao da je vecina musicara odavde daleko od osnovne skole musicarenja u 21. veku.

pozz Hajdin
E necemo tako , ti si pocela kao Mixmaster a ja i nisam neki poznavalac brosura i ne trudim se da pamtim kataloge i dimenzije svega i svacega inace tacne su ti dimenzije onih glava , ja jesam pogresno naveo ali me interesuje sto bi neko ko peca drzao u vazduhu 20m  konca, da bi bacio 21m? Ili dali se daljina mora/moze postici samo sa shooting haedom ili sa drugim kompaktnim sabijenim glavama ne duzim od 12m? I ovo me narocito zanima (bez ironije) koliko bi se izgubilo na kvalitetu prezentacije ako se peca recimo  na Drini sa dt  koncem a uspesno se  odrzava 20m u vazduhu i zabacaji su +25, naravno vodena struja je recimo ujednacenog inteziteta na celom potezu eto recimo neki delovi Lukova su takvi(mnogi sa foruma su bili na lukovu) znaju o cemu pricam.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Pozdrav svi musicarima ovog foruma a i sire,htedoh da se izvinim unapred za ono sto cu uraditi Gosn Sjekloci koji nema druga posla nego samo da kaki kao foka.
Dakle Sjekloca ko si da si mene zabole lakat,malo mi te je dosta kako meni tako i ostalim clanovima ali cta ces sto na UMA TO NA DRUM...(kad sam ja u pitanju)
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Jos nesto da ti cika Sjekloca kaze: ono sto sam ja posisao je znanje i iskustvo koje ti nikad neces biti u prilici ni da vidis, a kamo li da naucis. Prema tome, smiri se
[/quote]
:D :D :D :D :D :D :D :D :D
Nasmejao si me do suza,eh kolega(tesko mi je ovo izgovoriti) jer ne zelim nikakvih dodirnih tacaka sa tobom
a to da li cu i koliko imam tehnike to ces ako nekad budes naucio pravo znacenje reci TEHNIKA moci da vidis  :yeswink: :yeswink: :yeswink: :yeswink: :yeswink:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
St.Igor je napisao(la):
Ti poceo kao mixmaster
St. Igore, pa ovaj ti, onako usput, dade ozbiljan kompliment  :tbumb:. Čitam ovaj tvoj poslednji post i dilemu oko zabacivanja WF i DT konca na poveće distance, sa velikim delom konca u vazduhu. Sviđa mi se kako razmišljaš. Nastavi.  :yeswink:

St.Igor je napisao(la):
I ovo me narocito zanima (bez ironije) koliko bi se izgubilo na kvalitetu prezentacije ako se peca recimo  na Drini sa dt  koncem a uspesno se  odrzava 20m u vazduhu i zabacaji su +25, naravno vodena struja je recimo ujednacenog inteziteta na celom potezu eto recimo neki delovi Lukova su takvi(mnogi sa foruma su bili na lukovu) znaju o cemu pricam.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Naručuju, ako u kafani, a niko ne plaća  ???. Ajde što odgovaram onima koji me poštuju, ali moram i ovima što me prvo izvređaju  :hammerhead:. Šta češ, takvi su ljudi- zlo ih zadesilo, pa im pozlilo.

Korisnik DT konca je uglavnom opredeljen za umerene i precizne zabačaje, dok je onaj ko koristi WF najčešće pristalica malo većih udaljenosti. Da li zaista moram da objašnjavam da će sve biti drugačije kod ove zamišljene dvojice. Držanje i kretanje štapa, držanje i pokreti ruku i sve što proizilazi iz toga. Onaj ko koristi kraće ili umerene zabačaje drugačije pristupa vodi i, naravno, u startu bira drugačiju taktiku od onoga ko je izabrao dalje zabačaje kao važnu mogućnost.
Kada bih izabrao WF (dešavalo mi se) umesto DT, to bi bilo zbog promene celokupne bacačke i opšte taktike. Onaj ko ne vidi razliku između ljubitelja DT i WF konaca, zapravo ne vidi ni razliku između ova dva oblika.
Kada sa WF konca izleti belly i dođe se do tankog running line-a, on u rukama mušičara priviknutog na tehnike zabacivanja DT konca postaje neupotrebljiv, jer onemogućava brojne zabačaje za koje je DT kao stvoren. S druge strane, mušičar naviknut na WF, morao bi da promeni celokupan stil zabacivanja kada bi pokušao sa duplo konusnim, ako bi želeo da primeni sve njegove mogućnosti.
Iz ovoga se jasno može zaključiti da za pravilno korišćenje DT i WF konca treba primeniti drugačije tehnike zabacivanja, kako bi se iz njih izvukao maksimum.
Abeceda.
Ako neko ne veruje u moje ili bilo čije mudrovanje na ovu temu, neka proba drugačiji oblik od onog koji je do sada koristio. Neka taj test traje bar mesec dana. Ako sam ne primeti da se njegov sveobuhvatni pristup mušičarenju, a posebno stil zabacivanja, promenio, drugi će primetiti sigurno.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Kada procitam ovakve postove dobijem jasniju sliku za "babe i zabe". I da probam na jednostvan nacin da pomognom Fox-u. Prvo misljenja sam da je sam post pogresno postavljen i dovodi do ovog rasplamsavanja u nedogled. Zasto mislim da je pogresno postavljen. Naime posto vec posedujes navedene konce najbolji nacin da saznas kako se ponasaju na tvom stapu jeste da ces da probas i jedan i drugi u vise situacija i tako saznati koji ti zasta lezi. To i sam znas. Verovatno bi mnogo vecu pomoc dobio da nemas te konce i da trazis misljenje ljudi koji ga vec koriste da ti pomognu u odabiru konca koji planiras da kupis. Od mene ces imati malu pomoc u vidu Cortlandove brosure o svim detaljima konaca, uparivanju konaca i stapova i jos nekih detalja. Ali ostaje stap u ruke i pravac voda za vise saznanja o ponasanju konca. I naravno vise izlazaka na razlicitim vrstama voda da bi imao kompletniju sliku.
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Blue FOX je napisao(la):
...a iskreno zivim za taj trenutak kad ces da me omaknes onog trenutka kada me vidis u dubak--JEDVA CEKAM--

Malac, omaknut si ti odavno, koliko ja vidim.... :'(
 
Z

Zakula

Guest
Naravno da postoje razlike izmedju zabacivanja DT i WF koncem, i mslim da su evidentne!Za pochetak,hajde da zanemarimo mogucnosti i namene i jednog i drugog tipa konca,koje su objashnjavane kroz razne vidove literature...Znachi samo cemo da "bacimo" pogled na samu tehniku zabacivanja DT-om i WF-om,tj. na supstrat!Ukratko,evo shta sam ja primetio...

1.Timing je drugachiji,zbog brzeg "punjenja" (loading) shtapa,kada zabacujemo WF koncem.Jednostavno,zbog tog neverovatnog punjenja,celo zabacivanje je lezernije.Svaki vishak energije i vishak pokreta ce da vam stvori zajebanciju!Tromiji ste!Ipak,odushevljeni ovim cinjencama,vasha percepcija se suzava i koncetrishe na samo jednu stvar - hocu josh dalje,hocu josh dalje!!A onda nastaju problemi!Nesvesno,vash bacachki nagon polako potiskuje instikt lovca-ribolovca i vasha uspeshnost na rekama koje su manje od Drine,Lima itd. pochinje da se blizi nuli!

2.Suprotno WF-u,DT konac morate da naterate da leti!Jednostavno i logichno - trazi energiju!Zbog svog lepog i dugog konusa (tapera),prenos zabachajne energije je savrshen,i vi cete moci da izvodite neverovatne vratolomije na vashim omiljenim rekama,na distancama do 15 metara,pa chak i dalje u zavisnosti koliko ste vichni!DT konac vam dozvoljava da budete energichni,a u isto vreme elegantni!Nezni grubijani!!!

PAzite sad ovo!!!!!!!!!!!!
NISHLIJAMA,JE TO POTREBNO!!NE ZBOG BAMBULE,NE ZBOG OVOG,NE ZBOG ONOG,JEDNOSTAVNO,ZBOG NASHEG STILA RIBOLOVA!!MI SMO PERFEKCIONISTI NA MALOM PROSTORU,KOJIMA JE IMPERATIV DA UDJU U VIR KAO ALIGATOR I SAVRSHENIM,PRECIZNIM ZABACHAJIMA NA KRATKIM DISTANCAMA DA IZBOCKAJU SVE KRUPNE RIBE!!!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Mnogo bi voleo da mi objasnite razliku u zabacivanju WF konca koji ima belly 12 metara i u tom delu je bezmalo identican sa DTom, u odnosu na DT! Nebacamo dalje od 12 metara.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Mr.Zakula je napisao(la):
PAzite sad ovo!!!!!!!!!!!!NISHLIJAMA,JE TO POTREBNO!!NE ZBOG BAMBULE,NE ZBOG OVOG,NE ZBOG ONOG,JEDNOSTAVNO,ZBOG NASHEG STILA RIBOLOVA!!MI SMO PERFEKCIONISTI NA MALOM PROSTORU,KOJIMA JE IMPERATIV DA UDJU U VIR KAO ALIGATOR I SAVRSHENIM,PRECIZNIM ZABACHAJIMA NA KRATKIM DISTANCAMA DA IZBOCKAJU SVE KRUPNE RIBE!!!
Stanislave,... :-X
 
Z

Zakula

Guest
Ja ne znam,shta ti mislish da si zajebant neki?Shto se ti osecash prozvanim!?Nit' se druzim s tobom,niti idem s tobom u ribolov,niti...Daj oladi malo! :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
 
Vrh Dno