Iz zgloba šake ili lakta?

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Alo, Simpsone! Ovo je mušičarski forum, na kome treba razgovarati o različitim mušičarskim temama. Zar ne shvataš da si ovo pitanje (iz naslova) i sam morao da postaviš onome ko te uči da zabacuješ?
Piši o tome. Nemoj da se u svaku temu ubaciš tek da je pokvariš ili samo da se našališ.
Ima ovde i onih koji vole da pišu, polemišu i mudruju o mušičarenju.
Uključi se malo i ispoštuj svoje sagovornike, kad si već ovde.
 
H

humphrey

Guest
hmm isto tsko cika mixy pogledaj musicarske forume u svetu.....ne verujem da ces naci toliko nebuloznih tema kao na ovom tvom? forumu?Kao sto stIgor vec rece to je to.....e jesi Munchausen
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mixmaster je napisao(la):
Alo, Simpsone! Ovo je mušičarski forum, na kome treba razgovarati o različitim mušičarskim temama. Zar ne shvataš da si ovo pitanje (iz naslova) i sam morao da postaviš onome ko te uči da zabacuješ?
Piši o tome. Nemoj da se u svaku temu ubaciš tek da je pokvariš ili samo da se našališ.
Ima ovde i onih koji vole da pišu, polemišu i mudruju o mušičarenju.
Uključi se malo i ispoštuj svoje sagovornike, kad si već ovde.


Mixe dragi ja ne postavljam glupa pitanja poput ovog koje ti postavi!
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Ovaj post pisem samo zbog pocetnika i ljudi koji bi citajuci ovo mogli da steknu pogresnu sliku o zabacivanju musicarskog konca i tehnikama koje se za to koriste, Mixmasteru nemam nameru da objasnjavam nista jer on sve zna i nije zapoceo ovu temu da bi vama pocetnici nesto kao pomogao vec da bi se ljudi poput mene ,simpsona i ostalih sa livade primili,ali ta namera je toliko providna, da prosto vredja.
Na nijednoj reci ,,gumeni zglob'' ne moze biti superiornija ,,tehnika'' od normalnog zabacajnog pokreta koji koriste musicari u celom svetu. Ne zelim da kazem da zglob rucja nema funkcije u zabacivanju i u pojedinim zabacajima, ali to je samo u jednom delu zabacajnog ciklusa tzv. power snap i on je recimo zavrsni udarac u roll castu i mnogim drugim zabacajima.
Gore navedeni primer malih i srednjih reka na kojima peca najveci deo nas su mesta na kojima se mogu uspesno primenjivati mnoge tehnike, kad kazem tehnike mislim na svetski priznate metode ,skole, i tehnike zabacivanja a ne na nase greske ili pogresno naucene ili nenaucene frljoke.
Naime na ovakvim rekama mozda su najprimenjiviji vodeni zabacaji(meni su oni svuda primenjivi) a njih je recimo nemoguce izvesti samo iz zgloba rucja, itd.
Ono sto je na manjim distancama potrebno je kraci ,,stroke'' to jest manji put izmedju prednjeg i zadnjeg stopa a ne mrtkanje iz ,,zgloba'' a to ne mora biti i nije praceno bacakanjem po recici od 10m sirine kao sto neko zeli ovde da prikaze, ako preferirate mozete vi slobodno  glumiti nindzu(ja kad vidim da se neko sunja ja ga gadjam s kamen, jer kad sam ga ja video znaci da to lose radi :hammer:) u prisunjavanju ribama ali normalan zabacaj ih nece uplasiti sigurno.
 
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ne mogu da shvatim otkud nekome ideja da sam ja otvorio ovu temu zbog Simpsona ili Igora. Nisu mi bili na na kraj pameti, niti vidim razlog za to. Pitam se otkud Igoru ideja da me napadne da sam ovom temom pokušao da ga uvredim? To zaista nije tačno i pomalo je glupo. Ne mogu da se načudim tome. ???

Dilema iz naslova je i moja. Ja se često pitam da li da učvrstim zglob ili ne, pa sam hteo da proćaskamo o tome.
Ja ne štedim svoj zglob pri zabacivanju i ubeđen sam da ne grešim, jer mi to donosi fenomenalne rezultate u prezentaciji muve, zabacivanju i njenom vođenju. Moja iskustva su potpuno različita od mnogih, ali se i podudaraju sa jednim brojem mušičara.
Zanimljiv primer upotrebe zgloba je Roger Federer, teniser, koji očigledno ne štedi zglob i svestan je prednosti njegovog korišćenja. Oduševljava me kako zamahuje reketom, koristeći čudne pokrete zglobom, koji se retko viđaju kod ostalih.
Moguće je da su i njega učili da to ne radi, ali je on tom svojom tehnikom postao jedan od najboljih tenisera svih vremena...

http://tennis.about.com/od/forehandbackhand/ss/federerforehand_3.htm

[flash=400,400]http://www.youtube.com/v/7viuZzvNODw&feature=related[/flash]
 
H

humphrey

Guest
Postavi tvoje razmisljanje na bilo koji  EU FF forumu i eto ti odgovora na tvoju dilemu...
Dijagnoza Munchausen by proxy
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Dilema iz naslova je i moja. Ja se često pitam da li da učvrstim zglob ili ne, pa sam hteo da proćaskamo o tome.
pa ajde ćaskaj,sta si ti konstruktivno napisao u ovom topicu osim sto si hvalio Peru svog drugara, sebe uporedio sa Federerom , pozvao se na moje komsije kao vrhunske poznavaoce FC.
Za razliku od tebe ja sam iz vise uglova objasnio zasto to ne valja , kako treba, konkretno sam Bogiju rekao kako može da zabaci u situaciji na slici, a pri tom si rekao da ja nisam kompetentan da pričam sa tobom o FC a tebi su termini ,,pozadinske putanje,, i ostale nebuloze.
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
simpson H je napisao(la):
bogi je napisao(la):
da li je iz zgloba, lakta, ramena, noge ili dupeta nema veze, po meni je najbitnije da štap prelazi pravilnu putanju određene vrste i tehnike zabačaja, da kanap zajedno sa predvezom, vršnim tipetom i muvom na kraju stigne na idealnu poziciju i određenu dužinu............a to se postiže na mnogo načina pa i iz zgloba, jer zglob nikad ne stoji fiksno i ukočeno uvek ima blagih pokretanja zgloba, taj koji ne pomera zglob u bacanju verovatno ima gips na ruci pa mu je zglob fiksiran..........

Pa ako se kaze mahanje IZ zgloba znaci, ne da zglob radi jedva primetno nego da se zabacaj IZVODI iz ZGLOBA!
kako ko ukapira i temu i komentare..........isto kao i češanje za pretnju.......
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Kako bi i sto trebao raditi zglob sake, medju ostalim, moze se procitati ovdje:

http://www.winstonrods.com/casting_clinic.html

... iako ima i drugih tumacenja, u kontekstu razlicitih stilova bacanja i nacina drzanja stapa, ovo za pocetak vrlo dobro objasnjava stvar. 
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
@alp interesantan link.
Ja inace veoma retko idem na vodu i posle toga, veoma cesto, imam bolove u ruci. Posto sam davno bio nisam siguran ali mislim da koristim kombinaciju zgloba i lakta. U svakom slucaju ova tema je odlicna jer je barem nekog tj. mene naterala da razmotri sam rad ruke, sto je najverovatnije uzrok bolova u ruci.
U svakom slucaju mislim da za kraca bacanja koristim zglob a za dalja lakat, ali mislim da i samo drzanje stapa ne radim kako treba pa moze i to da bude razlog bolova i nemogucnosti ostvarenja velikih dometa.
Naravno ja ovo pisem sa gledista totalnog rekreativca.
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Ako rijetko ides na vodu, 'nesto' te nakon toga boli, ali se opcenito osjecas dobro - to je odlicno. Nije vazno sto si ulovio i koliko si i kako bacio.

Ako krenes malo cesce i boli te u zglobu, bilo kojem, znaci da nesto radis krivo. Iako, i ako se nakon toga iz ribolova vratis zadovoljan - odlicno je. Nista ne diraj.

Ako te zaintrigira bacanje muhe, gustanje u lijepom bacanju predlazem ti da sjednes na neki panj u vodi. Omirisi zrak, pogledaj nebo, poslusaj ptice...

Onada kreni ovako:
- par metara strune;
- snage ti treba toliko koliko za bacit jednu (!!) sibicu metar ili blize
- savrseno opusteno i mekano kreni, pa naglo stani
- vidi sto se i kako zbiva...

Kad zapne kazi.

 
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Koliko se secam kad je kaziprst gore maximalan ugao stap-podlaktica je 30 stepeni, a kad je palac gore onda 45.
Dobar link alp  :tbumb:
 

astreusraska

Junior member
Učlanjen(a)
31.03.2007.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Postavicu jedno pitanje. Da bi smo iskoristili maksimalnu snagu iz stapa, i izvukli maksimalnu energiju u jednom zabacajnom pokretu. Velemajstori u ovom sportu napisali su i u praksi potvrdili da treba napraviti ugao izmedju prednjeg i zadnjeg zabacaja 180%! Kako to izvesti i da li se i u kojoj meri tada koristi rucni zglob?
 
Vrh Dno