Iz zgloba šake ili lakta?

Veso2

Junior member
Učlanjen(a)
25.06.2007.
Poruke
89
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Ko pored mene počne ribolov ovakvim mlataranjem rukama, nogama i glavom, vrlo brzo me izgubi iz vida, jer ja bežim najmanje 300 m od čoveka koji se nasred reke klacka talasajući 100 metara vode oko sebe. :doh:
Ovo što pokazuje St. Igor na ovim snimcima bi možda bilo mudro na čamcu koji vas vozi po Karipskom moru, dok se nadate nekoj morskoj aždaji, ali na Vlasini, Nišavi, Mlavi, Studenici i Rzavu nikada neće, niti može zatrebati.

Ovo gore ne citiram da bi se svadjao - nego samo zato da kazem kako se odavno nisam tako slatko  nasmijao. Nije mi na kraj pameti da nekoga ubjedjujem kako je nesto dobro a nesto manje dobro u tom svijetu FC-a, posebno ne ovako, pisuci, bez mogucnosti  prakticnog uporedjivanja i  ponovnog "otkrivanja tocka, tople vode i sl.." Iz zgloba, lakta, ramena? Svakako i sve je (skoro) moguce, jer FC je, onako kako ja to vidim, osim efektivne tehnike koja se usavrsavala godinama (i dalje se razvija) bazirane i na cisto fizickim zakonima - postoji i nesto drugo. Sloboda misljenja i "tehnika bacanja na sopstveni rizik", onako kako se nekome svidja jer mu se tako svidja, ili ne zna i nece da zna za bolje. Zasto "tjerati" nekoga da radi nesto smo mu se, eto, iz kojekakvih razloga ne dopada? Malo obostrane tolerancije, i svako uziva onako kako mu drago.
Naravno, Bart mi nije nepoznat, a jos manje dama Wullf.. A da li mi se svidja to sto rade i kako rade na tim gore videosnimcima? Jok. Znaju to oni bolje, bez napora i tih komicnih poskakivanja i gubitka ravnoteze.. Mora li mi se do svidjati? Jok. Sloboda misljenja.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.105
Broj reagovanja
313
Lokacija
Svrljig
Pogledajte kako DEDA zabacuje.
[flash=425,344]http://www.youtube.com/v/kYj95S-y-V8&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/kYj95S-y-V8&hl=en&fs=1[/flash]
Ja zabacujem kao da me je on učio. Ne klatim se, ne razmahujem se kao helikopter. Zabacuje iz zgloba šake i pravi neznatne pokrete laktom i to radi ihaha godina. Meni je njegov stil zabacivanja mnogo bliži od npr. oniih koji zabacuju iz zgloba lakta, meni su upravo ti stilovi nekako mnogo čudni a pokreti previše uštogljeni, ali dobro svako radi kako mu je lakše.
 

radovanz

Newbie
Učlanjen(a)
11.06.2008.
Poruke
8
Broj reagovanja
0
"DEDA" peca na 3,17 metara od sebe,snimak ti nije relevantan ni po jednom parametru!

"DEDA" je majstor za neke druge stvari,za "bacanje" ne ;)
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
evo ga jos jedan deda!!

http://www.youtube.com/watch?v=k_1M6mNfWHo
 

bane

Junior member
Učlanjen(a)
02.07.2006.
Poruke
94
Broj reagovanja
5
Lokacija
Pancevo
Jedna od pametnijih stvari koje je izrekao Vojislav Šešelj je :

'Samo idiot nikad ne menja mišljenje'


@
Mixe ovo je preterano proseravanje i tupljenje po običaju
 

astreusraska

Junior member
Učlanjen(a)
31.03.2007.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Iz ovakvih do sad diskusija dolazim do zakljucka da nam rucni zglob svakako koristi u zabacaju. Ali ima tacno definisanu stavku koliko, kad i kako! Bacanje sa uglom od 180* izmedju dva uzajamna zabacajna pokreta, prednji i zadnji cast daje rezultate, ima svoju primenu kao i mane. Takvim pokretom produžavamo putanju kretanja štapa izmedju dva stop pokreta sve u cilju stvaranja vece energije koja nasu strunu, predvez i tipet sa muvom treba da odnese sto dalje. Takvim nacinom bacanja dobijamo ekstremno opterecenje stapa koje bi trebalo da nam omoguci maksimum energije za ispucavanje srune. Ali po mom vidjenju ovakvim nacinom plasiranja strune bacac trosi mnogo vise energije nego sto dobija. A to nevalja. Mnogo snage se trosi i unosi za krajnji ucinak, lansiranje strune na ekstremne daljine!? Sa druge strane baka za konstantno opterecenje stapa koristi drugi trik, driftovanje sa kojim ujedno sprecava bilo kakav tejling. Koristi i zglob sake al opet samo u odredjenim trenucima u toku zabacajnog pokreta. Bart je razvio gotovo totalno drugaciji nacin bacanja i na poseban nacin dolazi do pravilno usmerene energije zabacajnog pokreta i možda dobija najviše u kompromisu uložene i dobijene energije. I on koristi zglob al opet ograniceno i u odredjenim delovima zabačajnog pokreta. Samo i konstantno korištenje ručnog zgloba u mušičarskom bacanju svakako nam neće odvesti muvu predaleko a potrošićemo MNOGO VIŠE ENERGIJE NEGO ŠTO ĆE MO DA DOBIJEMO OD ISTE. Ovo je samo moje subjektivno mišljenje i ništa više. :tbumb:
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
radovanz je napisao(la):
"DEDA" je majstor za neke druge stvari,za "bacanje" ne ;)
E mene bas te druge stvari vise zanimaju(vezivanje musica i ribolov) a verujem i 80% prisutnih na ovom sajtu  :smoke:
 

radovanz

Newbie
Učlanjen(a)
11.06.2008.
Poruke
8
Broj reagovanja
0
crni je napisao(la):
radovanz je napisao(la):
"DEDA" je majstor za neke druge stvari,za "bacanje" ne ;)
E mene bas te druge stvari vise zanimaju(vezivanje musica i ribolov) a verujem i 80% prisutnih na ovom sajtu  :smoke:

Zao mi je sto tako mislis,tako obicno govore ljudi koji imaju zatvoren pogled i iskljucena interesovanja za usavrsavanje onoga sto rade. Niiko nije rekao da treba da zamahujete glavama,nogama,skrgucete zubima itd. to su stvari gde tehnika usavrsava pokret i cini ga jednostavnijim,laksim,opustenijim sto i jeste srz Flyfishinga.

Ne bih da se zameram i da ulazim u "bespredmetne rasprave" sa bilo kim a posebno sa covekom koji je zacetnik teme glupe same po sebi,zglob radi koliko mora,koliko osecas da mora,"zabacivati" samo iz zgloba je greska koliko i samo iz lakta.

Pozdrav

Radovan
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Daleko od toga da ne zelim da usavrsavam svoja znanja.Nisam ni rekao da bacam samo iz zgloba ili samo iz lakta.Sta vise siguran sam i da ne bacam pravilno ali mi sve to nije bitno dok se lepo zabavljam na vodi i dok se kuci vracam sa osmehom na licu.
E kad budem osetio potrebu da usavrsavam svoje bacacke sposobnosti i kad budem pozelio da izvodim sve one ludorije sa koncem pocecu da vezbam i vezbam i vezbam....sve dok ne naucim.
Tako sam u pocetku kupovao musice dok nisam pozeleo da ih sam pravim.Sad ih vise ne kupujem.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Da tema nije glupa dokazuje nam i čuveni mušičar, Aleksandar Puškadija, koji na ovom sajtu nosi nadimak Alp.
Čovek zabacuje identično kao što bih i ja i svaki normalan mušičar. Zglob mu radi kao podmazan, dok ostatak ruke gotovo da ne pomera. Da je počeo da mlatara i da se klacka kao bacač kladiva, kugle ili koplja ili kao ona baba, verovatno bi se i on zateturao, upao u vodu i zaplivao pre nego što bi bocnuo ovog klena. :D

[flash=400,400]http://www.youtube.com/v/_JN1C-APLzY&feature=channel_page[/flash]
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Bane, lakat mu se samo malo odvojio od tela kako bi mogao da zabaci, a štap očigledno pokreće zglobom šake, čije se savijanje pod ogromnim uglom jasno vidi na snimku. To što se lakat povremeno jedva primetno zaklati, je zbog inercije i opuštenosti.
Lakat mu se samo povremeno savije pod izuzetno malim uglom (nema razloga da bude nepomičan), dok šaka leti kao da je na kugličnim ležajevima. Čak i kada je malo razvukao konac, lakat mu ne prelazi ugao od 30 stepeni, a šaka i dalje piči do 180.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mixmaster je napisao(la):
Bane, lakat mu se samo malo odvojio od tela kako bi mogao da zabaci, a štap očigledno pokreće zglobom šake, čije se savijanje pod ogromnim uglom jasno vidi na snimku. To što se lakat povremeno jedva primetno zaklati, je zbog inercije i opuštenosti.
Lakat mu se samo povremeno savije pod izuzetno malim uglom (nema razloga da bude nepomičan), dok šaka leti kao da je na kugličnim ležajevima.

A sto mora lakat da se odvoji od tela da bi se mahalo iz njega? Daj bre Mix cuti vise ne zbunjuj ljude kad veze nemas.
 
Vrh Dno