Jao stukama! Ali stvarno, ne zezam se.

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mrdice, ti si sve musicarske teme ubacio u ovu jednu, ali posto je naslov "Jao stukama...", a ti bas njih planiras da "maltretiras" u redu je. Zabacivanje strimera ce za tebe (ako nikad nisi musicario) biti ozbiljan problem. Muke ces skratiti i ustedeti mnogo zivaca, vremena i novca, ako nadjes nekog ozbiljnog musicara da ti to pokaze. Citajuci nase savete i novine, ali i gledajuci razne filmove, neces bas mnogo nauciti. Nije uopste tesko, ali ako ti niko ne objasni osnovne pokrete i pravilno drzanje, bice "kuku-lele".
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Evo da se i ja malo ukljucim...(pio par dana na pecanju pa me nije bilo)!

Mrdica ideja da pocenes pecati stuku na mahac ti je odlicna, posto je stvarno interesantna riba za musicarenje! Ako imas iskustva u lovu stuke varalicom, nece ti biti nikakav problem ni da je prevaris musicarskim priborom! Nije nikakva velika nauka, navike stuke verovatno dobro poznajes, terene isto... ista meta isto odstojanje samo sto nudi malo vise uzivanja nego lov varalicom.

Sto se pribora tice moj savet ti je da uzmes malo jaci musicarski pribor stap 8 ili 9wt, 9'(2,75m) dug i fast akcije! Slabiji pribor recimo 6 ili 7wt nudi vise uzivanja u borbi sa ribom ali sa druge strane mnogo je teze zabacivati velike strimere, pogotovo kreacije od zecijeg krzna koja kad se pokvase, dodatno otezaju i predstavljaju pravu nocnu moru za zabacivanje! Vrlo vazno je odabrati i dobru strunu, ali posto je musicarenje stuke sve vise popularno, skoro svaka ozbiljnija kompanija proizvodi specijalizovanje modele namenjene za musicarenje stuke! Ove specijalizovane strune (kao sto su Rio Pike, Rio mainstream Bass/pike/bluegill, S.A Pike/Musky, Cortland Pike, Rio Clouser.... kao i slicne strune koje su namenjene za musicarenje bassa) mnogo bolje izlaze na kraj sa velikim strimerima i u mnogome olaksavaju zabacivanje! Ako ne lovis na pterano dubokim terenima izaberi plivajucu strunu, a za malo dublje terene odlicno ce ti posluziti i neka intermediate (sporo tonuca) struna! Najbolje uskladi strunu sa stapom recimo ako je stap 8wt onda uzmes FW8F strunu. Jos ce ti biti potreban cekrk moj savet ti je neki LA (large arbor) model jer je lakse skupiti strunu mada nije neophodno, i becking. Osnovna namena beckinga je da poveca precnik spulne tako da se musicarska stuna manje lomi ali i da imas neku rezervu strune u borbi sa krupnijom ribom. 50m beckinga ce ti biti i previse u borbi sa stukom posto stuka nije neki sprinter. Sto se strimera tice mnogo razlicitih kreacija su se pokazale kao lovne. Sto se velicine tice ja vise volim da lovim na velike strimere preko 15cm (ipak su donekle selektivniji , mada i sitne stukice bez problema atakuju na takve strimere), mada moram da priznam da sam najvecu tuku uhvatio na malog crnog bunny buga od 10-11cm! Toliko od mene ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj!

P.S Sumadinac nije Dana nego Daneta ili Danu :D
 

mrda

Newbie
Učlanjen(a)
12.03.2007.
Poruke
17
Broj reagovanja
0
Veliki pozdrav za Sty Esoxa!
Sad sam procitao tvoju poruku, hvala za ovako iscrpna objasnjenja uz koja cu nadam se uhvatiti bar deo tvojih stuka(gledao sam tvoju galeriju)!Kod nas je malo problem sa nalazenjem pribora za musicarenje, jedino sto sam dosada nasao je jedan FALCONOV model.Sta mislis o FALCONU uopste posto mi je to za sada jedini izbor.Ako imas neki predlog u vezi proizvodjaca pribora zamolio bih te da mi posaljes.
POZDRAV
 

mrda

Newbie
Učlanjen(a)
12.03.2007.
Poruke
17
Broj reagovanja
0
Kada sam rekao da je kod nas malo teze za pribor mislio sam ko nas u LOZNICI
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ne moraš odmah da kupiš najskuplji štap na svetu, ali "Falcon" je krajnje sumnjiv. Dobar štap za štuku ćeš morati da nabaviš u stranim trgovinama.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Uskrs, lep dan. Vodim dete i ženu na izlet, ali nosim i štap. Dok oni pakuju sendviče, sokove, krevete na rasklapanje, plinske boce i ostalo, ja motam strimere i slušam "Little Less Conversation..." i spremam se za little more action. Ubeđen sam da ću baš na ove mamce da isprovociram najviše štuka.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pre neki dan mi se otkačila štuka dugačka otprilike kao moja ruka. Rekao bih, teška oko 5 kg. Bio sam u sred džungle, granje je bilo odmah iza mojih leđa i nisam dobro mogao da kontriram. Samo sam je malo bocnuo, pa se i nije nešto mnogo raspametila. Naravno da mi je samo ona u glavi. Znam gde živi i pola posla je završeno. Pripremio sam joj strimera na udici 1/0, predvez toothy critter i strunu 0.35 mm. Štap je 906, nemam jači i mislim da mi neće trebati.
Za koga navijate, za štuku ili mene?
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Upravo me je Mix zvao sa Lipovickih bara. LIVE. Zakucao je i ulovio stuku od preko 90 cm. Respect i cekamo slike, jos veceras!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Jedva gledam, koliko sam umoran. Slike ćemo gledati sutra. Svi znamo kako izgleda štuka od 85 cm, teška 4,500 grama.
Štap 906 i konac DT6F su sasvim dovoljni i za veće štuke. Od trenutka kada je uzela strimera držao sam je okrenutu prema sebi, natežući štap do maksimuma. Naravno, pokosila je pola bare i pokupila nekoliko kilograma trave. Borba je bila fantastična. Vrhunski ribolov! Isto kao u onom filmu "Flyrodders Guide To Pike".
Najinteresantnije je da ovo nije ona štuka koju sam najavljivao. Tu ću tek da usmrtim i oslobodim baru u kojoj živi, tog strašnog "aligatora".
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Evo prvih slika. Nisu baš kvalitetne, jer nisam koristio adekvatno osvetljenje, ali se vidi "aždaja".
Ovo je veliki ulov. Da sam je ulovio na kedera, varalicu ili sličan mamac, ne bi bila ni malo vredna. Takođe, da sam preleteo pola sveta i upecao je u Skandinaviji, Irskoj, kanadi, Sibiru ili Mongoliji, ne bi vredela ni toliko.
Imam čime da se hvalim, a to mnogo volim da radim!
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
Lep komad, hoces li je preparirati i izloziti u prosotrijama sekcije ili na tepsiju :)

Svaka cast mozda i ulov zivota
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mrzi me da se akam sa prepariranjem, jer ljudi love i vece stuke, koje bi lako mogli da predstave kao musicarski ulov. Odseci cu joj glavu i osusiti, a ostatak pokloniti svojoj babi, koja obozava da jede moje ulove. Zasluzila je, cuvala me kad sam bio mali.
Imam slike i svedoke ocevice i puno srce, pa cu se zadovoljiti time. Ionako planiram da ulovim vecu.
 
Vrh Dno