Jao stukama! Ali stvarno, ne zezam se.

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Apsolutno fenomenalno - na našim opustošenim vodama je i sam pokušaj mušičarenja štuke za hvalu, a ovoliku ribu ja nažalost ni za sve ove godine ne ulovih ni na varalicu!!! Imala bi 1kg više sa ovom dužinom najesen!!!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
pogledajte ove strimere za tarpuna. Duboko verujem da bi bile idealni i za štuke, ali isto tako i za bucove ;-)

http://images.google.si/imgres?imgurl=http://www.foxons.co.uk/uploads/images_products/746.jpg&imgrefurl=http://www.foxons.co.uk/prodtype.asp%3FPT_ID%3D237%26strPageHistory%3Dcat&h=191&w=297&sz=29&hl=sl&start=125&tbnid=Cdm9F0jaeC2HOM:&tbnh=75&tbnw=116&prev=/images%3Fq%3DBead%2Bchain%2Bfly%26start%3D108%26gbv%3D2%26ndsp%3D18%26svnum%3D10%26hl%3Dsl%26client%3Dfirefox-a%26channel%3Ds%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:eek:fficial%26sa%3DN
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Jedan od boljih strimera za štuku. Bela dominira, a crvena samo u tragovima. Obavezni Kystal Flash i zečja dlaka.
 

Prilozi

  • Bunny.jpg
    Bunny.jpg
    10 KB · Pregleda: 319

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ne znam zašto, ali kao da me već hvata štukaroška groznica, iako je sredina avgusta. Možda podsvest predoseća da će uskoro jesen, dobar period za mušičarenje na barama.
Dobro je pripremiti se i opremiti blagovremeno. I ovaj strimer će da lovi štuke. Još samo da napravim malo popera i dajvera, za površinski lov.
Neke štuke, koje sam proletos prebrojao, mora da su dobro narasle! :tbumb: Ako, samo neka se tove, treba obarati rekorde. Šta je ovo 4-5 kg? Ništa! :hammer: Na obližnjim barama ribari su locirali jednu od preko 15 kg! Izgleda da ću morati da kupim čekrk, konac i štap #12 :doh:, a i ovaj strimer će biti bar 3 x duži. E, tada će biti trčanja, plivanja i gnjurenja... :yeswink:
 

Prilozi

  • strimer novi1.jpg
    strimer novi1.jpg
    52,5 KB · Pregleda: 308

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
pored kombinacije redhead (Crvena glava belo telo) je kombinacija crno crveno (u uvetima jače vidljivosti/bistra voda/vedro/dan itd.) također odlična za ovog predatora. Kod ove sam koristio crveni maraboo, bucktail, crno nojevo peroje i ljubičaste lamete. Oći su vam več prepoznatljive  :)
main.php

Imam več gomilu dobrih strimera za štuju ali đaba kada imam samo štap aftma 4 pa nikako da ja to i isprobam. Ako ne skupim kakvu paru morat ču čekati drugu jesen za pravo mušičarenje štuke.  Ovo o bojama prenosim svoje varaličarsko iskustvo u mušičarsko. Također, družeči se i iščitavanjem tuđih iskustava dolazim na isti zaključak kojega sam stekao kao varaličar glede kombinacija boja (logično :doh: :D).
Na žalost nemam dovoljno pravog materijala da napravim jedan perfektan strimer za štuku kojega sam video kod nekih francuza. Probao sam na brzaka da ga skiciram, evo ovako bi to bilo  :)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja uvek koristim veoma svetle, skoro bele strimere za štuke, ali moraću i ja da probam ovakvu tamnu kombinaciju. Ovako tamne strimere probao bih preko dana, kada je svetlost najjača, dok bih za sumrak ipak ostavio belu, žutu, roze i slične boje jer volim da gledam kako mi strimer igra u vodi, a što je još važnije, kako nestaje. Kod nekih tehnika strimerašenja ne oseti se udarac, već treba videti da je strimer negde (u ustima štuke) nestao.
Sebastiane, nema veze što ti je štap #4. Zabaci malko strimera. Može to. Samo nemoj da staviš strimera od 10-20 cm, nego nekog lakog od 5-6 cm. Ja sam lovio strimerom i na #3! Dešavalo mi se da ponesem lak pribor zbog bodorki, a onda počnu da mi se prevrću štuke po bari. Na tvoj pribor skoro sasvim normalno ćeš loviti štuke do 1 kg. Šta će ti veće? Zamisli taj doživljaj na AFTMA 4! :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mix slažem se sa tobom 100%. Sa tom četvorkom sam ja več bacao strimere i tako ulovio neke klenčiče, grgeče i pastrmke (zlatovčice i kalife) ali ovde na jezeru bi bilo teško dalje zabaciti sa četvorkicom. Gaženje skoro da otpada na najboljim mestima je odmah dubina a iza drveče iznad krošnje i turista na sve strane  :D. Iz čamca bi išlo ali ja ga nemam. Istina je da bi štuja od jedan kilo na tom štapiču lepo legla, pa i teža ali to otom po tom. Ne kažem da je ne moguče ali...no, ako mi se ukaže prilika svakako ču probati. Zapravo jednom prilikom sam probao, štuka od nekih 2-3kg je bila tik uz obalu, ja se prišunjao i uspešno sam zabacio clousera...dok sam navodio strimera u zonu napada neka baba šetala i nagnula se da vidi šta pokušavam uloviti i poplašila mi štuju  :mad:...mislim da sam o tome več pisao...ako bi opet imao takvu priliku svakako je da bi to probao ponovo.
Ja isto koristim uglavnom svetle strimere jer njima ciljano ne lovim po lepom sunčanom vremenu (osim ako je u pitanju bucov). Ako je sunčano onda se igram nimfama i suvim muvama. Ako je tmurno, predveče, mrak, ranu jutro - svitanje, uglavnom kada su grabežljivci u pravoj akciji onda lovim strimerom. Dešava se to i po danu ali toga se latim samo kada naletim na takvu priliku, kada je grabežljivica u akciji. 
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Opet mi se po glavi vrzmaju štuke. Iako je prošla godina bila sušna i bare pored J. Morave su bezmalo presahle, a skoro sve štuke pocrkale ili izlovljene, imam jednu ohrabrujuću vest. Kada je pre nekoliko nedelja J. Morava prevazišla 1000 kubnih metara u sekundi, prelila se preko mnogih bara i na kratko ih pretvorila u svoje rukavce. Biće da su moravske štuke iskoristile to i ušunjale se u njih.
Več se hvatam za osnovni konac od kevlara, flasheve i krzna, jer, po svemu sudeći, neću imati pametnijeg posla ni ovog proleća nego da mušičarim na stajaćim vodama. Lucky me!  :)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Na ovom mom radnom stolu, koji izgleda kao da je na njemu jastreb usmrtio, pa ra raščerupao nekoliko ptica i sisara, odavno mi se vrzmaju neki bucktailovi. Dosadilo mi je da gledam u jedno drečavo chartreouse (valjda se tako piše ???) parče. Pokvari mi se vid, gledajući u njega. Morao sam da počnem da ga uništavam. Mogao sam da pravim telo za Mayfly Dun ili nekog krznokrilca, ali najveća količina dlaka se ipak uništava na strimerima.
Strimer bez tela (koji će mu latipennis?), samo sa učvršćenom bucktail dlakom i malo zlatnog flashaboua (moglo je i bez njega). Kako sam uhvatio dlaku osnovnim koncem, tako sam je i ostavio, kao neki oštri hackle. Nije to slučajno tako, neošišano. Pomoći će ta dlaka da strimer pravi veći otpor i da teže tone, jer na sve ovo ide i parče toothy crittera.
Možda je ružan, ali ovo je najbolji primer strimera koji se lako i brzo pravi. Ovako nešto je super za neplaniranu štukarošku akciju, kada vam zazvoni telefon u 14 h, a sa one strane "žice" se čuje zov na popodnevno mušičarenje štuke. Još ako taj kolega prijavi da je već u automobilu i kreće da vas pokupi, nema druge- ovako prost strimer je jedino rešenje za brzo opskrbljivanje mamcem.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Ma jok sumnjam u tebe da si ga napravio :D :D :D :D
Zezam se bre, nego sam gledao ovih dana nekog matorog Amera kako mota strimere za zubatu pa je pravio i nešto od jelenjske dlake, ali mu je malo drugačiji pristup od tvog. Mislim da ovaj tvoj strimer podseca na bucktail džigove za basa. Ali dok ne kažeš svoj sud o njegovom radu u vodi i efektu na štuku ja bih stao sa daljim komentarima u pogledu istog.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Tek sam ga smotao i nisam ga još isprobao. Međutim, imam odlična iskustva sa strimerima bez "tela" i sa ovakvom "glavom", koja stvara otpor. Za taj efekat sam do sada koristio krupan i čvrst Metz hackle, a pretpostavljam da će ova budža od dlaka još bolje odigrati ulogu kočnice. Da ti objasnim 100ko, dobar strimer nije nešto šareno što obećava na slici, već prost mamac, koji ima detalje koji mu omogućavaju rad kakav priželjkuje vešt korisnik. U najkraćem, onaj ko nije lovio štuke strimerima ne može ni da zna šta je dobar strimer, a kamoli da ga napravi. Nije strimer prosta varalica. Teško je i iskusnom strimerašu da napravi strimera koji će se kretati po njegovoj želji. Zato je moja kutija sa strimerima ispunjena poput kutije lovca na lipljene. Bar 20-30 na prvi pogled veoma sličnih strimera nosim sa sobom. Kada bi neko ko ne zna šta je strimerisanje zavirio u kutiju onog ko redovno lovi strimerima, pomislio bi da će s lakoćom napraviti iste mamce. Nije tako jednostavno. Kao i za svaku muvu, potreban je step by step, ali i ono najvažnije, objašnjenje kada i kako ga koristiti.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Mix nemoj da praviš toliku famu oko strimera, dobar strimer se jednostavno pravi i dobro radi. Sve ostalo je nebitno.
 
Vrh Dno