Jezero "Joca", Ečka

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Crni druze, kad budes isao na Jocu procices pored 40 ribnjaka i odmah ces uociti razliku. Jezero Joca nije najvece nasvetu ali je jako veliko, ono sto ga ne cini ribnjakom je karakter riba u njemu koje su divlje, ne setka se tu 15000 stuka koje gricnu tu i tamo poneki strimeric ili varalicu nego bato ima da radis ko crnac i neretko da popusis. Moji drugari su bili pre dva vikenda i tek su drugi dan boravka uhvatili ribu ali jos vaznije, malo ko je taj prvi dan od svih pecarosa uhvatio.

Kad sam rekao "neko" nisam mislio ninakoga konkretno jer je dosta njih na temi napisalo da je to ribnjak pa sam se obratio uopsteno. Mislim da uopste nije relevantan broj izlazaka na ovu vodu da bi se dala kvalifikacija da li je ribnjak ili nije, cim sednes u camac i pocnes da bacas sve ti bude jasno istog trenutka.

Krivo mi je to sto kao i do svake vode koja valja moramo da vozimo 3h i isto toliko nazad, ovo jeste revirska voda u smislu da se cuva, da se vraca ulov ali veruj da o ribnjaku nema reci.

Ja nemam bas nikakav ineteres da hvalim jezero, mozda drugi da, imam i zamerke ali necu da ih iznosim jer su trivijalne u odnosu na opsti utisak i provod.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Ja cu da pohvalim jezero zato sto ima stuke preko 20 kg i sto nije nemoguce da se ulovi. Ima ih zato sto ih niko nije dirao a kada su napipane tu i od kada je Jezero u privatnim rukama te i takve uvek ce plivati. Zato cu cesto da se vracam i to ne da uhvatim 10, 20 100 riba vec jednu tu preko 20.

Ovo sto crni napisa koliko izlazaka koliko riba pa ce da vidimo. Nema od te matematike nista. Drugarski savet, lepo vreme ce jos malo biti, ima vas, znam vas, veselo drustvo, jedan auto i provedite par dana. Verujem da se necete pokajati sem ako nista ne ulovite ali i to je moguce. Bitno je da dozivis da to ima u Srbiji a za sta bi trebao da prevalis kilometre i kilometre ka nekog udajlenoj - stranoj destinaciji.

Ako nesto znaci racunica da izvodis zakljucke

10 izlazaka 20 riba
 

Prilozi

  • 04112011552_resize.jpg
    04112011552_resize.jpg
    152,7 KB · Pregleda: 176

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Doslo je do nesporazuma...nisam mislio nista lose vec naprotiv.Ako izadjes nekoliko puta na vodu i imas po par ulova a Boga mi ostanes i po koji put bez i jedne ribe ne mozes takvu vodu nazvati ribnjakom.
Moj zakljucak je da je Joca jedna dobro cuvana voda i nista vise od toga.Ili prostije...voda koju zasluzuje svaki respekt!!!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ako grešim ispravite me ALI imam dojam da su u zemlji nam SRBIJI mnogi ribolovci u konfuziji razumevanja reči revir. Na mnogo mesta/strana nailazim da neki ljudi revire poistovečuju sa ribnjacima. U razloge ili interese toga ne ulazim niti me zanima. Jedno je istina a to je da REVIR nije jednako RIBNJAK. Revir je voda za koju brine njen trenutni gospodar i određuje pravila ribolova i isto tako cene ribolovnih dozvola. Koliko poribljava ili ne to tu vodu ne čini ribnjakom. Ukoliko REVIR ima što više lepih, zdravih, divljih riba njegov kvalitet je veči i time postaje elitna sportsko ribolovna destinacija.
Po svemu sudeči iz priča, JOCA je "elitna voda"gde svaki ribolovac koji tu lovi ne baca svoj mamac kao u bunar nego u vodu bogatom kapitalnim ribama ALI iako svako ima šansu ipak ne znači da če odmah u prvim obilascima da digne štuku od 10+ kg. To tu vodu čini još atraktivnijom. Sretan sam da na balkanu još uvek postoji i koja takva voda i da nam nije potrebno za takav ribolov preči x,000 km.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Mene najviše iritiraju ljudi (ne mislim na forumaše) koji posećuju jedan od ečkih ribnjaka tj Jozu (jocu) jer dolaze da se iživljavaju na ribama za lovu i u suštini zato što nigde drugde nemogu da uhvate ništa a kamoli veliku štuku ....Vozikaju se motorima na benzin gore ,dole ,donose štuke od 10+ kg od prelivače do hangara da bi ih neko fotografisao da bi se posle hvalili ( a te ribe posle crknu- gledao sam svojim očima a takodje video je i moj ortak tu scenu crknute ribe od 11 kg prošle godine kod hangara kada su je neki likovi dovezli do hangara sa prelivače zakačenu za čamac ) Lova je čudo...
odnos prema ribi se može videti po snimcima koje prave...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2GJ7H_R1XcQ[/youtube]

ovako prodje riba posle tretmana sa varaličarskom metalurgijom

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4lJxyQ-rfMI[/youtube]

Ne volim da učestvujem u ovome....
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
strashni je napisao(la):
Brate slatki, ima da se mocuga dok uhvatis ribu "jutri dan do podne", juce je bio los dan pa se jako malo hvatalo, drugar, samnom u camcu, je imao jednu lepu stujicu koja se otkacila pred lip gripom a jednu malo manju smo slikali...ja nista, dva napada u dubini, losa zastita na udici nije dozvolila da se riba ubode i popusio sam, to se desilo bukvalno po mraku...

Hvataće se još manje ,satreše je . Ko misli da štuke preživljavaju tretmane gore opisane (u mom prethodnom postu) grdno se varaju ..

Neko je postavio pitanje koliko se hvata na JOZI ,e pa ja sam imao 6-7 komada za jedan dan prošle godine ,sve lepe krupne ribe koje bi na bilo kojoj drugoj lokaciji možda uhvatio za par meseci i meni tu gubi draž takav ribolov...Sve u svemu draža mi je jedan od kilo van iskopanog ribnjaka ,nego 10 od 3 kg na mestu gde se likovi iživljavaju na ribama za debele pare  i u mrestu i van mresta (nema lovostaja na Joci) Niko neće da napiše od onih koji su tamo non stop koliko je  područje oko hangara prošle godine bilo popločano mrtvim ribama po dnu ,nije baš sve bajno i krasno kako se ovde opisuje .A vala i dosadiše fotke čamaca  u bespuću bez i jednog drveta,žbuna...
Ukusi su različiti ,svako neka peca tamo gde voli ili pak može ,a ko zna možda i ja odem nekada na JOZU još koji put ako budu išli moji drugari da se zezamo inače mi ulovi odatle nemaju neku naročitu vrednost ...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
šteta je za takvu vodu ako se ribama tako postupa. U tom slučaju bi svakako trebalo malo  nadograditi pravila i ta voda bi doslovno još više cvetala.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Sone dali si imao dane bez ulova?Dali si svaki put hvatao vise od 3-4 ribe za celodnevni ribolov?
Ako jesi onda ili si zaboravio da okacis slike ili ih ja nisam video  ??? Pre nego sto kazes ribnjak sledeci put ti prvo razmisli u sta svrstavas sve ove ljude koji su napravili ovu malu turneju pre par dana i uz poprilican trud upisali tek po koji ulov.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Crni ti izgleda ne čitaš šta sam napisao ,rekoh hvataće se još manje kako prolazi vreme ,ribe ubijaju svakodnevno i naravno da ih sada nema toliko kao ranije ,zato i ulovi izostaju . Ne vodim pvt fotografa da me slika sa ribom svakom koju ulovim a nisu mi zanimljive fotografije sa štukom bačenom na dno čamca tako da ih nisam ni fotografisao . Ja nisam bio mnogo puta tamo i svaki put sam imao ulove sem prvog puta kada sam bio sa drugarom u čamcu koji je varaličario a pošto nam se filozofije ribolova ne poklapaju ostao sam bez ulova i pustio ga da peca na miru ,drugi put je bio zemljotres u kraljevu i zato nije bilo ulova ne kod mene nego kod nikog i svih a ostalih 5-6 puta ukupno koliko sam išao imao sam ribe .ove godine nisam išao sem na početku sezone kada sam jedini imao štuku na štapu a 5-6 čamaca sa varaličarima su ispušili..eto to ti je to,nadam se da si zadovoljan sa odgovorom.
Ne dopuštam da mi se neko igra sa zdravom logikom i da nešto što je ribnjak kaže da nije ribnjak -TAKO SAM I JA MISLIO IZPRVA DOK NISAM POSETIO TU DESTINACIJU NEKOLIKO PUTA !ostalo šta mislim sam napisao u gore pomenutim postovima i nemam nameru više da pišem u vezi JOZE..
Pozdrav šone
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Sone jel tebe nije sramota da toliko ocigledno lazes? Sta su ljudi blesavi pa ne mogu da prelistaju ovu temu i da vide sta si i koliko hvatao i da si svaku uhvacenu ribu slikao kao sto i radis sa svim svojim ulovima. Ti ako imas kratko pamcenje i ako menjas stavove kao gace nemoj nas da ubedjujes u te gluposti. Plus ispusio si ti vise od jednog puta na Joci to jes na skoro pola tvojih izlazaka tamo nisi nista ulovio a nisi ni uhvatio 6-7 stuka za svih 6-7 izlazaka na Jocu a kamoli u jednom danu. Ti krupnu stuku nisi video tamo i najveca ulovljena stuka ti je plafon 2,5 kg. Zato prestani da lazes, omalovazavas ovu vodu i ulove na njoj a ako si se ti isfrustrirao i navukao komplekse na ovoj vodi, drugi nisu negu su skapirali ovu vodu i ribolov na njoj na pravi nacin. 
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Da u pravu si ,zato si me ti zvao na telefon da saznaš kako da upecaš na fly štuku na JOZI pošto si imao problem i jedino si hvatao na varalicu - svako može da prevrti ovu temu na početak pa da vidi kako Šone mušičari a Eko Ljuba varaličari  ,toliko o tome...ili si prosto pročitao časopis Mušičar tj moj tekst (kojeg redovno postavljate- verovatno ga čitaš svaki dan) i saznao kako je to mušičariti na JOZI tj uloviti ribu na fly .Uostalom ti si verovatno dobio zadatak da reklamiraš JOZU da bi pecao za džabe (ovo samo nagadjam ,ne tvrdim ili si dovoljno bogat da svaki put a toga je mnogo plaćaš po 1500 din-2000 din) pošto si tamo non stop..Neću više da ti odgovaram u vezi ovoga i upao sam sam sebi usta a uopšte nisam hteo više da polemišem u vezi ovoga...
Pozdrav Ljubo.
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Upao si opet sam sebi usta po stoti put, lazes samog sebe i druge i ne znas vise sta pricas!
Ako te zanima pecao sam tri puta na Joci na varalicu i svaki put solidno prosao a bila je i po koja krupna. A vala varalicario si i ti na Joci samo sto se ja ne foliram za razliku od tebe.
Ljuba je jednom postavio tvoj tekst iz musicara da pokazem kako lazes i sta si pisao koji mesec pre. Tekst u kom nema niceg korisnog da se procita, vec prica otisao, zabacio, upecao, tralala tekst. Za razliku od tvog teksta svako moze da procita konretne savete u tekstu o musicarenju stuke na Joci u S&F magazinu, koji smo napisali Dane i Ja. Lepo napisana taktika, pribor, strimeri i mesta itd. naravno propraceno fotografijama  lepih stuka.
Sto se tice toga koliko ja placam ili ne placam, stvarno nije tvoja stvar a to koliko sam ja non stop govori cinjenica da sam ove jeseni samo jedan dan otpecao kao covek i jos dvaput odpecao po 1-2 sata da ispostujem ljude to jes da ima pokazem sta kako i gde. Svako ko je pitao ako sam imao vremena poveo sam ga pokazao sta gde i kako poklonio ili pozajmio po koji lovan strimer na koje su ljudi hvatali. Svi su mahom zadovoljni bili ili prezadovoljni. Samo ti koji nisi imao ulova vrednog paznje pljujes vodu i ulove sa nje a pritom ti ne smeta da na Gradcu bodes po sto puta jedne iste pastrmke iz ribnjaka i ne skidas se sa istog.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Šone je napisao(la):
Ja nisam bio mnogo puta tamo i svaki put sam imao ulove sem prvog puta kada sam bio sa drugarom u čamcu koji je varaličario a pošto nam se filozofije ribolova ne poklapaju ostao sam bez ulova i pustio ga da peca na miru ,drugi put je bio zemljotres u kraljevu i zato nije bilo ulova ne kod mene nego kod nikog i svih a ostalih 5-6 puta ukupno koliko sam išao imao sam ribe .ove godine nisam išao sem na početku sezone kada sam jedini imao štuku na štapu a 5-6 čamaca sa varaličarima su ispušili..eto to ti je to,nadam se da si zadovoljan sa odgovorom.

Sone znaci bio si par puta od toga dva put bez ribe,jednom jedva naceprkao jednu...uz sve to jos i drugi nisu imali ulove.
Pa kako onda brate moj onda ribnjak,po kojoj logici?
To sto ti se ne svidja voda to postujem jer i drugima se ne svidaju male reke ili ti potoci a ja ih obozavam,to je vec stvar ukusa.
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Šone je napisao(la):
Mene najviše iritiraju ljudi (ne mislim na forumaše) koji posećuju jedan od ečkih ribnjaka tj Jozu (jocu) jer dolaze da se iživljavaju na ribama za lovu i u suštini zato što nigde drugde nemogu da uhvate ništa a kamoli veliku štuku ...


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2GJ7H_R1XcQ[/youtube]

ovako prodje riba posle tretmana sa varaličarskom metalurgijom

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4lJxyQ-rfMI[/youtube]

Ne volim da učestvujem u ovome....

Ha, ha, ha za pocetak uhvati i blizu ovakvih stuka pa onda nesto pricaj. A o ulovima ovih likova mozes samo da sanjas i na Joci i na drugim vodama. A da su postupali sa stukama kao stoka istina je. Drakulic stariji je los covek, ljiga i krivolovac ali ulove i ribolovacku vestinu ne moze niko da im ospori, evo npr ovog proleca je uhvatio soma od nekih 60-70 kg i ti njega dajes kao primer neznalice.  :doh:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ovaj prvi klip je tiha jeza... Treba njega ovako uhvatiti gripom za muda, podići kranom i onda se drati preko telefona. Ili njemu daš telefon da se dere dok visi...
 
Vrh Dno