Jezero "Joca", Ečka

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Upravo sam pre 5 minuta razmišljao o meredovu koji mi stoji u ormanu a koji ni jednom nije bio na vodi ,ne onaj mali mušičarski njega i nosim po nekad nego onaj veliki taman za štukače !!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ja umem ribu i bez meredova da prihvatim ali radije to radim meredovom, mekana sitna mrežica, sve je brzo i jednostavno, meredov nosim onaj na rasklapanje i nije mi nikakav višak i smetnja...držim ga na leđima između leđa i ruksaka. Kada ulovim ribu rasklopim ga jednom rukom kao i kada se neko izvešti u igri "leptirom"  :smoke:

Ne rasklapam ga dok ne zakačim ribu, to je moj mali ritual  :lol: ali ne zbog toga da bi mislio da mi otvoren meredov nece donjeti srecu  :D jer ne verujem u te gluposti, volim taj trenutak kada mi stap trese postena riba a ja drugom rukom vadim meredov i rasklapam ga ko' npr. leptira  ;) Ako sam u vodi celo vreme, gazim, u tum prilikama skoro da nikada ne nosim meredov ili ponesem onaj kratki mušičarski i okačim ga na leđa. Meredov koristim samo za krupnije ribe. Mada mi je u zadnje vreme i ovaj meredov postao premali, posebno kada lovim šarana  :D
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
od danas kad idem na čamac nosim pod obavezno !  :tbumb:


za one koji su pitali za sliku štuke evo..

ahac.jpg



ko nadje štuku na slici  dobije kviska  :-\

aha1.jpg


 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
vidi se samo peraja ajkule, priznaj da se nisi usudio daje vadis iz vode  ;) pa kao otkacila se a u stvari putio si da onaj bomboncic od limuna otplivao  sa ribom :D
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Meredov je prava stvar mada sam dosta koristio griper i zadovoljan sam ali mi se ne svidja sto hoce da pocepa usta stuki kada krene da se batrga na njemu!!!
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Ljubo meni se to desilo samo jednom i to kad sam grip okrenuo pod uglom od 90 stepeni u odnosu na stuku a u svim ostalim situacijama kad je bio upravan na tlo nista nije povredjivalo stuku.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ne volem grip, ni svinjski, ni štučiji!

Ruka ili meredov.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Seb   :D ,ma kakavi ,zato i nosim rukavice ,a bombončić je ostao u jednom lokvanju pola sata kasnije  :doh: i gle čuda samo sam jednog imao u kutiji  :doh: ,voda je izuzetno bistra i jedina loša strana nas mušičara je što nemožemo da izbacimo 50ak metara od čamca ,drugar koji je pecao iz drugog čamca na varalicu /kašiku je imao ihaa ha štuka juče ali sve daleko od čamca , vide nas štuka i neće da uzmu ...doduše večernji cug kad se smrkava nisam dočekao jebiga tu sam imao šansu ...

Imam i ja grip  ,neki kineski sranje pa ga i ne koristim...

Meredov i to onaj šaranski od sada na čamac ,uvek !!!!  :tbumb:

Jedna zanimljivost od juče ,drugar je uhvatio jednu od oko 4 kg koja povratila u čamac sveže progutanu štuku od oko 700-800 gr ,kada sam video ,nisam mogao da verujem  :hmmmm:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
to je istina. štuka kada opazi ribolovca izgubi interes da bi napala u tim trenucima bilo šta oko sebe....zato se treba što se bolje da prikrasti neopažen ili najprije postati jedno sa okolinom da se riba navikne pa tek onda mahati i šljapkati. U čamcu je malo nezgodno za prikradati se ali verovatno se da. Ali kada ona krene da se aktivno hrane e onda joj skoro ništa ne smeta. Takva iskustva sam imao dosta puta još kao klinac a nikada neću zaboraviti par takvih dana u kopačkom ritu davnih osamdesetih. Svaki zabačaj štuka!  :yeswink:

Da, to su neusmiljeni predatori i teški egocentriki....hoću tuđe, svoje nedam...pa su sklone i kanibalizmu. Ja sam ove godine na dve štuke od 2,5kg na leđima opazio rane od zuba veče štuke a verovo ili ne na jednoj od 4kg koju sam ulovio u desetom mesecu isto sveži tragovi zuba neke mnogo veče od 4kg. Opake su to ribice a ponekada je to sasvim suprotno...nije bila u mrestu pa su dve štuke od oko 4-5kg u lokvanjima bile jedna pored druge  :blush: i to sam vidio dok sam se šetao pored jezera, avgust mesec. Iz čamca sam vidio jednu od oko 3kg i jednu jedva oko kilo i isto tako jedna i druga su bile dosta blizu pa je ova veča pustila ovoj manji da bude pored....zanimljiva riba je ta štuka.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Veoma zanimljiva ,veoma nepredvidiva i veoma lepa  bas zato mi je i najomiljenija...
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Par fotografija sa Joce koje sam opalio telefonom čisto da se stekne utisak kolika je to voda ... ovo je samo prvi deo jezera i otprilike samo deseti deo celokupne vodene površine ,aj sad nadji gde je riba  ??? ....

25112009712.jpg


25112009713.jpg


25112009714.jpg





 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Uz samu trsku bih je ja tražio. I bacao paralelno sa trskom.
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Šone je napisao(la):
Par fotografija sa Joce koje sam opalio telefonom čisto da se stekne utisak kolika je to voda ... ovo je samo prvi deo jezera i otprilike samo deseti deo celokupne vodene površine ,aj sad nadji gde je riba  ??? ....

NIje ni dvadeseti!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
trska je obečavajuče mesto ali kada je voda tako plitka onda može biti baš svuda kada i na mom jezeru kao i na drugim ove veče love najčešče na mestima gde nema nikakvog zaklona i to na dubini u nekom srednjem sloju ... no, svakako trska i moguči zakloni su prava mesta i baš kako je rančić rekao.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ja bih na ovakvom mestu i potrošio nešto vremena da se izgubim gde još niko nije bacao.Ako je zaista toliko veliko,ne bih žalio potrošeno vreme da se udaljim što više od ljudi!
 
Vrh Dno