kajak & kanu

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Što pre uradi to, Zox. Umirem od zantiželje, jer to će biti vrlo interesantno. Probaj da otvoriš posebnu temu u rubrici "Mušičarenje ostalih riba" ili "Mušičarenje štuke" itd.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Naravno da postoji interesovanje i to ne malo. Samo napred.
 

Zox

Junior member
Učlanjen(a)
28.01.2007.
Poruke
62
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
OK, ja nastavljam ovde a administrator neka nađe mesto gde bi možda više pisao o ovome. :)
Kanu/kajak je dušu dao za ovako velike (i tekuće vode) a da ne govorimo o pogodnostima prilasku terenima na kojima je nemoguće razmahati se :(
Dok sam svakodnevno varaličario ispod "pančevačkog" mosta sa čežnjom sam gledao prvi stub istog i raube krupnog bucova :drool:
Kajak je pomagalo koje omogućava da lovimo na mnogo većem potezu i aktivno tražimo ribu.
Evo još nekih strimera koji bi bili upotrebljivi za lov štuke ili bucova :tbumb:
 

Prilozi

  • Copy of 2007_01290011.JPG
    Copy of 2007_01290011.JPG
    20,5 KB · Pregleda: 374
  • Copy of Picture 054.jpg
    Copy of Picture 054.jpg
    18,5 KB · Pregleda: 398
  • Copy of Picture 072.jpg
    Copy of Picture 072.jpg
    28,1 KB · Pregleda: 393
  • Copy of Picture 074.jpg
    Copy of Picture 074.jpg
    28,2 KB · Pregleda: 390
  • Copy of Picture 007.jpg
    Copy of Picture 007.jpg
    38,1 KB · Pregleda: 414

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
piši brate, opiši sva iskustva što možeš od toga gospodina vuka...ja sam jedan od mušičara koji jednako uživa na takvim velikim ekama kao i na malim bistrim potocima  :yeswink: volim savu, volim dunav (na njemu sam preživeo i nešto lepih godina)...Piši brate!  :yeswink: :tbumb: Mislim da je več otvorena tema "Dunav" Tamo slobodno piši sve o Dunavu a možeš da otvriš i posebnu temu o Savi. Jedva čekam svaki delič priče i iskustva....
 

Zox

Junior member
Učlanjen(a)
28.01.2007.
Poruke
62
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Biće samo da uhvatim Vuka i uz pivo mi sve ispripoveda u tastaturu :D :D :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
mislim da sam pronašao pravi kanu za mene  :D :)
:drool: Sevylor Colorado, 440€  ::) ::)
[flash=400,400]http://www.youtube.com/v/tLQ5kShEv14&hl=en[/flash]
Idelan za jezera, bare, more, spore tokove reka (ko voli brze tokovoe more i to)...
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
100ka je napisao(la):
E da, posto se razmisljas da pecas na jezeru iz kanua, jel ti pao napamet kanu (kajak) na naduvavanje. Manji transportni prostor, niza cena... A ako imas nekog u inostranstvu moze da ti ga donese u džepu (dobro ne bukvalno u džepu).

E Seb bas sam na ovaj Sevylor i mislio prošle godine kad sam ovo napisao :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ovo je idela. Ovaj model (Colorado) za dve osobe je težak 16kg i dobije se ruksak za njega i jos po nesto + dva vesla od kojega se da uraditi i jedno. Sve je vrlo kvalitetno. Taj mi je savršen. Od Sevylor-a ima isto takav za jednu osobu a to je model Rio i košta 330€ i težine je 14kg.

Rio
sevylor-rio-m.jpg


Colorado
colorado-sevylor--l.jpg


Oba se mogu nabaviti u zelenoj ili plavoj boji.



 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Danas mi se ostvarila želja koju imam več nekoliko godina.  :) Postao sam vlastnik Sevylor Colorado-a u zelenoj boji. Vesla se mogu razdvojiti na dva ili jedno dvostruko. Lepo ide po vodi ali ja moram da se naučim malo bolje veslati jer  :D kada uđem u štos onda idem na klena s kanujem  :D posle možda i na štuku :) Preveslao sam celo jezero po širini 2x. Vrzmao se oko otoka i nagledao se svakojakije ribica  :) divota!
 

Prilozi

  • dvostruko veslo.JPG
    dvostruko veslo.JPG
    74,6 KB · Pregleda: 639
  • jednostruko veslo.JPG
    jednostruko veslo.JPG
    69,2 KB · Pregleda: 817

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Jedan savet (iz mog skromnog veslačkog iskustva) ispravi ledja. Najverovatnije da će ti to predstavljati problem u početku, zato nabavi onaj pojas (spominjao sam ga juče u onoj temi o bezbednosti). Najbolje bi ti bilo da ako možeš pitaš nekog kajakaša (kanuistu) da ti podrobnije objasni tehniku, ili ako postoji neki klub uplati mesec - dva treninge biće ti najverovatnije dovoljno da savladaš osnovu tehnike da bi ti pecanje iz kanua bilo udobno, i da se ne zamaraš previše :tbumb:
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Cestitam Seb. Fenomenalno izgleda.  :tbumb:
Kakav je za transport (da li moze da se spakuje u auto).
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@100ka, onaj prsluk ču nabaviti možda sledeći mesec ali to prije svega za more i najviše zaradi valova, ovde na jezeru mi nije neophodan mada opreza nikad dosta. Veslanje ču več prokužiti, skužio sam da malo preduboko zaranjam vesla ali bit če sve ok. Da se čak na ovaj kanu namontirati i električni motor  :D što je baš fino  :D ;)

@cerebrum, za transport nije frka može na krov auta a može i u gepek ako ga ispumpaš. Težak je svega 16kg i ako ti voda nije daleko može da ga nosiš u njegovoj vreči ko ruksak do vode. Ako imaš pumpu što pumpa i ispupava imaš ga naduvanog i izduvanog za minutu do dve. 
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
sebastian je napisao(la):
@100ka, onaj prsluk ču nabaviti možda sledeći mesec ali to prije svega za more i najviše zaradi valova, ovde na jezeru mi nije neophodan mada opreza nikad dosta. Veslanje ču več prokužiti, skužio sam da malo preduboko zaranjam vesla ali bit če sve ok. Da se čak na ovaj kanu namontirati i električni motor  :D što je baš fino  :D ;)

Ne, ne, ne dečkooo (što bi reko pevac Sofronije iz crtaća) :nowink:
Naravno da bi bilo dobro da nabaviš prsluk na naduvavanje :tbumb:, ali kad sam napisao pojas mislio sam na onaj široki neoprenski pojas koji se nosi peko kombinezona ;). Ne moraš da kupiš original taj, imaju neki široki pojasevi koje nose bilderi i motoristi može i to da posluži ja mislim. Bitno je da nadješ nešto da te drži ispravljenog, jel ako ti pukne grbina nećeš moći da mašeš :wacko:
Što se tiče elektro motora mislim da je to super :tbumb:, ali za svaki slučaj savladaj veslanje, nikad ne znaš kad baterija može da iscuri ;)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.180
Lokacija
Čačak
seb kad veslas sa samo jedne strane kreces se napred standardno a ispravljas tj drzis pravac tako sto na kraju zaveslaja okrenes lopaticu vesla za 90stepeni i oslonis veslo na bok camca i povuces ka sebi. tj ako veslas samo sa desne strane jednolicno, camac ti ide uvek na levo
ovaj pokret nakon zaveslaja to ponistava-pa ides pravo. lako je i izvodi se kao jedan pokret
nadam se da kapiras
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala oholi, potrudi ću se, mislim da kapiram jer sam video nešto takvo na jednom videu. Jučer sam naučio pravilno koristiti dvostransko veslo...naletio sam na jezeru na jednu osobu koja se razume u te stvari i fino me poučila. Sada već lepše veslam i brže  :D...a to sa jednim veslom sa jedne strane, lele samo u krug  :doh: :D pokušavao sam veslo okretati ali samo sam zaustavio čamac, oholi hvala još jednom, budem probao verovatno već danas  :)
 
Vrh Dno