KUP JADRANSKO-PODUNAVSKIH ZEMALJA, GRADAC 2018

danijel

Junior member
Učlanjen(a)
23.08.2008.
Poruke
68
Broj reagovanja
0
musicarBG je napisao(la):
Vrlo rado Maricu, nego ne das se videti na vodi. Ovo na forumu je sigurica, tu si inventar 😀
Izlazi Maric na vodu ali samo kad se tusira.
 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Pisem isprovociran postom kolege musicarBG koji je prvi pustio glas u ime dela foruma koji cita, sablaznjava se i ne zeli da ucestvuje u licnim obracunima osoba koje ovu platformu koriste za komunikaciju na najnizem zamislivom nivou! Isprovociran u smislu da sam resio da se oglasim jer me nepravda uzasava, jer mi ljudsko dostojanstvo i empatija prema zrtvama ne dopusta da vise sedim, cutim i gledam kako se ovaj forum pretvara u poligon razracunavanja zaracenih tabora i mesto gde gotovo nista vise suvislo ne moze da se procita.

Elem, nov sam ovde, nov u musicarenju ali ne i u ribolovu kojim se aktivno bavim vec 45 godina od toga 35 iskljucivo kao varalicar i ca. dve kao musicar. Toliko o meni. Poceo sam da dolazim u zelji da nesto saznam, naucim, cujem, vidim... ali sam se vrlo brzo razocarao ponudjenim. Pratim par kolega koji vezuju sjajne musice, tu i tamo procitam nesto interesantno, volim da pogledam slike lepih ulova i vidim interesantne revire. S vremena na vreme okacim par slika i napisem par informacija za koje smatram da bi nekome bile interesantne ali lagano vec gubim volju i za tim jer kad god svratim jedino mesto desavanja je neka lokva blata gde se kolege gadjaju kofama govana.

Odmah da napomenem, ne poznajem nikog ovde, nikad se nismo sreli, telefonirali, razmenili emajlove, privatne poruke... a verovatnoca da cemo se ikada sresti je gotovo ravna nuli. Ovim hocu reci da nikome ne drzim stranu niti simpatisem nekoga manje ili vise i na osnovu toga iznosim sud, drzim se jedino cinjenica procitanih na forumu na osnovu kojih gradim svoju sliku i na kraju iznosim moje licno misljenje. Ma koliko se trudio u svom vokabularu ne mogu da pronadjem adekvatne reci kojima bih makar i najpovrsnije mogao da opisem nevidjeno gnusanje koje sam osetio citajuci izrecene bljuvotine zato pisem bez prozivanja po imenu, bez insinuacija i dezavuisanja bilo koga od kolega.

Upoznao sam ovde sveznalice, likove koji se mesaju u sve iz patoloske potrebe da su vecito u centru paznje, provokatore, osobe sa kompleksima nize/vise vrednosti, snobove, frustrirane, primitivne i nepismene, izuzetno nevaspitane i primitivne ali i dovoljno finih ljudi, vrlo sposobnih vezaca i musicara, ljude koji se iz sve snage trude da popularizuju musicarenje, velikih entuzijasta i istinskih zaljubljenika u hobi kojima vec ponestaje vazduha jer je generalna atmosfera tesko zagusena izuzetno velikom kolicinom negativne energije.

Toliku kolicinu animoziteta koji gotovo prerasta u patolosku mrznju pod istom zastavom ja nisam jos nikada sreo!

Cisto pravno gledano, ukoliko postoji indicija (osnov za sumnju) potrebno je izneti dokaz da bi se na osnovu indicije mogla dokazati krivica optuzenog. De facto dokaz ne postoji, nigde ga niko nije izneo i opovrgnuo nepobitne dokaze koje je optuzeni u vise navrata izneo. Niti jedan jedini do dana danasnjeg! Pravdati se time da jedna strana spora nije na forumu i zato ne moze da se ukljuci u isti i iznese dokaze je blago receno smesno i vredja intelekt. Advokate koji u njihovo ime ovde dizu prasinu svaki, i najzeleniji pravnicki pripravnik, bi rastavio na hiljadu delova. Quasi argumenti, cuo sam, rekli su mi, procitao sam na fb, znam ja kakav si/je ti/on covek i ostale carsijske price opasno narusavaju kredibilitet tuzioca. Maliciozno iznositi privatne stvari osoba sa kojima se ne slazemo (ne volimo ih), nazivati optuzenog lazovom, vredjati ga i omalovazavati samo govori o nemoci tuzioca da konstruktivno, na nivou, smisljeno i naoruzan dokazima izadje na bojno polje, bazicnoj primitivnosti. Pisati o necemu u jednom postu a onda par stranica dalje samog sebe flagrantno opovrgnuti…?? U nedostatku valjanih argumenata skretati temu, menjati teze, stavljati protivniku u usta reci koje nije izgovorio/napisao… nema kraja nedoslednostima tuzioca.

U nemoci da svare cinjenicu da je druga voda dobila takmicenje pojedine kolege ne prezaju od iznosenja teskih neistina, insinuacija, zlobno ogovaraju i omalovazavaju - sada vec protivnike i neprijatelje a ne bivse kolege, poznanike, mozda prijatelje – treba imati obraza pa posle izrecenog otici im u posetu. Optuzeni je otisao na Gradac, zasto i ne bi? Sta zdravom razumu to govori? Zar niko nije otisao da mu to sto je ovde izneo i licno saopsti? Zasto? I gle sad, takmicenje odrzano, na veliku tugu i nesrecu tuzitelja koji i dalje pokusava da nemocno degradira uspeh. Ekipe su dosle, takmicari pecali, podeljene medalje i svi se kulturno razisli a situacija za Srbiju i njeno mesto na musicarskoj mapi regiona verovatno spaseno. A vidi sad, isti ljudi koji su ovde ispljuvani i nazivani izdajnicima su ponovo podmetnuli kicmu i izgurali organizaciju. Sigurno su nesto ucarili! Ma dajte ko jos zdrav veruje u tako nesto. Zar je toliko tesko poverovati u entuzijazam i iskrenost dela bez dovodjenja istog pod sumnju? Kako to da sad SSRS nije napravio nikakav problem? Kako to da im nije oduzeo organizaciju. Sigurno je poglavica nesto ucario. Ma dajte, ko jos veruje u to?

Na osnovu svega sto sam procitao i video iznecu moje subjektivno misljenje koje je slicno misljenju kolege musicarBG a najverovatnije i ostalih nepristrasnih clanova foruma a to je da je famozni EKOD napravio niz gresaka iz kojih nisu mogli da se iskobeljaju pa su bili prinudjeni na potez ocajnika i iskonstruisu vrlo los i neubedljiv scenario.

Moja pitanja: Zasto se nisu drzali pravilnika i zakona? Zasto nisu uplatili novac kad je to normalna procedura? Zasto su paranoicno pomislili da ce ih SSRS prevariti? Jesu li imali prethodna losa iskustva? Ako jesu zasto su se a priori upustili u avanturu organizacije? Ako nisu, cemu nepoverenje? Kako mogu nekome a priori da ne verujem bez ikakvog valjanog razloga? Zar u Srbiji ne postoje pravni mehanizmi koji reaguju u slucajevima sporova bilo kakve vrste? Pa nismo valjda prasumsko pleme bantu-crnci-jedu-zrnci mentaliteta?

Posto na ova pitanja do sada nije bilo odgovora, ubedjen sam da ih ni sada nece biti sto vrlo tesko degradira EKOD, njihove poslusnike i vazale a svima koji to zele, i sposobni su, da razumeju jasno govori sta su najverovatniji uzroci gradackog debakla..

Jos jedna misao za kraj. Pogledao sam pre nego sto se digla prasina ovde onu famoznu emisiju neke trecerazredne lokalne televizije gde potpuno nekompetentni moderator koji, evidentno, veze sa mozgom nema, postavlja potpuno idiotska pitanja, podtkana insinuacijama, sopstvenim sudom sa odsustvom svake analize, objektivnosti a uz potpunu neupucenost u problem. Gosti u studiju, koji stoje ispred organizacije, iznose niz optuzbi, tesko se izrazavajuci i trazeci u razgovoru za formulacijom recenice, ostavljajuci nedvosmisleno utisak osoba koje ni same ne veruju u ono sto izgovaraju.

Posto ovde ne postoji ni jedan jedini relevantan dokaz o krivici optuzenih moje licno misljenje, dok mi neko ne dokaze suprotno, je da su optuzeni zrtve rulje koja bi, u gomili i u ratnim uslovima, pod suludim i neosnovanim besom verovatno bila spremna na linc!



 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Svaka cast na izlaganju. Hvala momci i Musicar bg i Neo na podrsci.
Svaka cast [emoji3]

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
mislim da je ovo jedini duzi tekst na forumu koji sam procitao od prvog do poslednjeg slova,iskreno,to oko takmicenja me ne interesuje ni malo ,ko je kriv a ko nije ali mi je zao sto nismo uspeli da organizujemo kako treba i sve prodje dobro,ipak je gradac za djetinju misaona imenica...sud nemam nikakav niti zelim da sudim,igrace ne poznajem dobro da bih ista rekao,ali mislim da ce vreme da pokaze sve....
p.s. neo i musicar bg drz te se sad krece paljba :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Kakva paljba, za nebitne likove nema paljba, samo ignore.
 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
gegula je napisao(la):
mislim da je ovo jedini duzi tekst na forumu koji sam procitao od prvog do poslednjeg slova,iskreno,to oko takmicenja me ne interesuje ni malo ,ko je kriv a ko nije ali mi je zao sto nismo uspeli da organizujemo kako treba i sve prodje dobro,ipak je gradac za djetinju misaona imenica...sud nemam nikakav niti zelim da sudim,igrace ne poznajem dobro da bih ista rekao,ali mislim da ce vreme da pokaze sve....
p.s. neo i musicar bg drz te se sad krece paljba :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:

Gegula porediti Gadac i Djetinju je suludo, dve totalno razlicite reke sa razlicitom vrstom ribe.

Ali kao neko ko je bio ukljucen u organizaciju iskreno me zanima sta to u Uzicu nije bilo dobro i sta to nije bilo kako treba?

Daleko od toga da cu ti tvrditi da je ovo bio “najbolji JPK do sad”!

Ali po sudu gostiju za samo 20 dana smo organizovali odlicno takmicenje.

Voleo bih stvaro od nekog da cujem nesto konkretno kao kritiku!




Sent from my iPad using Tapatalk
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Pise da je makedonski supervizor zaboravljen i da je isao peske 2km niz planinu a slovenac zaboravljen u kanjonu cekao 2 sata da ga neko pokupi a pritom nije imao mrezu za poziv (samo prevodim ) [emoji23]

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Па то што су заборавили људе је жалосно а по мало и смешно,странац у кањону сам!!!  НЕма сигнала...2 у 1!!! Не знаш дал да плачеш или се смејеш!!!
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Sta je cekao dva sata u kanjonu? Nije video da je zavrseno takmicenje i da ljudi odlaze? Jedino ako ga je proteralo ......? pa se negde sklonio .....
 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
Tuzno i zalosno je to sto se sladite svakom mrvicom koju mozete naci!

Makedonac nije zaboravljen!!! Poslednji autobus koji je trebao i njih da pokupi nije prosao jer merenje ribe u C sektoru nije bilo zavrseno, a sa nim je bio i nas takmicar Marko Milacic sve vreme, to sto nisu sacekali prevoz i samostalo krenuli peske je njihova licna odluka!

Slovenac se jeste zagubio pri izlasku sa sektorskog mesta, jeste ostao i to je bilo propust koji ne mozemo osporiti. Opet ne u mracnom i nepristupacnom kanjonu, bez signala, sa coporom vukova i medveda, kako vi to predstavljate valjda ba bi dramaturgija dobila smisao! Ostao je u urbanom delu takmicarske staze, na samo 10m od najblizih kuca. I necete verovati imao je 4G signal!

Ali drago mi je da je taj Slovenac za nas organizatore imao vise razumevanja od svih vas zajedno!




Sent from my iPad using Tapatalk
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Tihi83 je napisao(la):
Tuzno i zalosno je to sto se sladite svakom mrvicom koju mozete naci!

Makedonac nije zaboravljen!!! Poslednji autobus koji je trebao i njih da pokupi nije prosao jer merenje ribe u C sektoru nije bilo zavrseno, a sa nim je bio i nas takmicar Marko Milacic sve vreme, to sto nisu sacekali prevoz i samostalo krenuli peske je njihova licna odluka!

Slovenac se jeste zagubio pri izlasku sa sektorskog mesta, jeste ostao i to je bilo propust koji ne mozemo osporiti. Opet ne u mracnom i nepristupacnom kanjonu, bez signala, sa coporom vukova i medveda, kako vi to predstavljate valjda ba bi dramaturgija dobila smisao! Ostao je u urbanom delu takmicarske staze, na samo 10m od najblizih kuca. I necete verovati imao je 4G signal!

Ali drago mi je da je taj Slovenac za nas organizatore imao vise razumevanja od svih vas zajedno!




Sent from my iPad using Tapatalk
Ko je pominjao mrak, vuka i medveda, samo smo preveli clanak koji je napisao neko od takmicara iz makedonije, sve su to njihove reci ?!


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 
Vrh Dno