Kvazi vesti iz sveta mušičarenja

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Ps:i ne mora drinski. Moze i sa neke druge reke

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
oholi je napisao(la):
Ps:i ne mora drinski. Moze i sa neke druge reke

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

Znaš kako se kaže,što on uhvati (skobalja ) ja živo jedem,u stvari ti pošto si među svaštojedima
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.298
Broj reagovanja
325
Lokacija
Beograd
Jbt ovaj Oholi samo prdi nista nije naucio u pm. Pa jbt bilo skobalja po 1 kg u brani na Gradcu. Pitaj Gileta. I kolike su bile krkuse. Tvoja ona je punoglavac. Ima Pero on i pikavac da jede vidim ja.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Pa simpson H kaze da tamo na brani sami salmonidi ,,kakve ti sad skobalje spominjes  :) jel tako simpsone
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.298
Broj reagovanja
325
Lokacija
Beograd
Dzolix otkud ti to da je Simpson to rekao? Citiraj ga. Ne volim to rekla kazala
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.405
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Dzolix, Neco, sjajno nadovezivanje  :hammer:
Pero, gospodin Mojne Kiška kaže da će se i ove godine bodovati skobalj na prvenstvu, ali nikako na suve niti na nimfe, isključivo na mokre!... snove  :D
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
maric je napisao(la):
Jbt ovaj Oholi samo prdi nista nije naucio u pm. Pa jbt bilo skobalja po 1 kg u brani na Gradcu. Pitaj Gileta. I kolike su bile krkuse. Tvoja ona je punoglavac. Ima Pero on i pikavac da jede vidim ja.
Slepce ti u proslosti zivis....
Lepo sam rekao da biras reku. Zabole me gde ces da ga lovis. Al najavi skobalja na suvu i ulovi ga....al video zapis neprekidni da bude da se lepo vidi zamaranje i muva u ustima. Prevara si ti.
Cuo sam da si lipca za stomak potkacio

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.298
Broj reagovanja
325
Lokacija
Beograd
Pa pitaj Vranu. On je bio kad sam ga vadio tako da to ne pije vodu ;) jel treba skobalja i pecenog da izvucem xxaxaxa pokusavam da ti lepo objasnim al si tvrdoglav. Nije sve kako ti mislis jbt. Ajmo malo sirine u pm. Skobalja je bilo u Gradackoj brani i to komda po 1 kg. A ako ne verujes okrenes Gileta  i pitas.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.298
Broj reagovanja
325
Lokacija
Beograd
I iskljucujem se iz dalje diskusije za sve ostalo pitajte Svemoguceg i svevideceg Konfucija on sve zna. Au kurac.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Sine gde sam pomenuo da u gradcu nema tolikih skobalja? Je ne znam odakle ti masta da prevrces smisao jasnih recenica.
A drugo ja kad sam dobijao skobalja na suvu ti si bacao tirolca i plovak ;)

A ne znam da si ti dobio skobalja na suvu? Ako jesi svaka cast
Realno sad bez ikakve sale, za to treba mnoooogo srece jer nije riba koja sa povrsine jede. Ja sam samo jednog dobio i to stvarno na suvu. Al bese davno. Znam da sam se iznenadio opasno. Na drini sam jednom ili dva puta pokusao po 15min i nisam uspeo. Iskreno nije riba koju volim da lovim i realno tezi mi je za lov od ostalih riba. Zato skidam kapu nekolicini njih koji su ga dobijali ciljano....sale, verovatno ivke i mozda jos par njih.... To je majstorluk.
A krkusu koju pominjes da sam ulovio bi i debil ulovio jer je bila pod nogama i jela je.... Na vidjeno sve

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Na tirolu se hvata skobalj lagano,a ja sam ga uhvatio na mepsa i to sam ga gledao kako juri i kupi mepsa u plićaku.
Pecao iz čamca klena na Perućcu. 
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Skobalj se moze loviti i na musice bilo suhe mokre ili nimfe,, veca je sansa na nimfe ...ima ljudi koji ga bas love na nimfe redovno  i postoje nimfe koje su bas specijalitet za skobalja ,,,Na suhu to je rijetkost  , postoje i citave reportaze o lovu skobalja na suhu ,, to najvise zavisi od rijeka terena doba  godine i doba dana tj veceri  na nekim rijekama ide bolje na nekim skoro nikako,,
Najveca sansa ga dobiti na suhu je kad ga lovimo dok se cesce izbacuje na povrsini  ,,Ja ga licno nikad nisam uhvatio na suhu niti sam ga nesto ganjo mahacem ali ih redovno dobivam na vjestacku travu i na prirodnu plovkom ,,Jednom mi se desilo dok sam lovio mladicu, zabacim vobler od jedno 15cm skroz na drugu stranu obale zatim ga motam prema sebi kad  je vobler bio na nekih 4 metara od moje obale vidim da ga je dopratilo jato od nekih 20 tak skobalja a svi su bili oko 1kg , oni su sa druge strane obale presli na ovu moju  prateci vobler ,,, :) i to se ponovilo vise puta na tom mjestu ,,
 

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
Najčešće sam ih dobijao na gamarusa, trula višnja.  Sve pri pecanju klena.  Jedan na suvu,  policelonku i jedan je usisao perdigonku na #18, na viđeno.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
KLENAROS je napisao(la):
Najčešće sam ih dobijao na gamarusa, trula višnja.  Sve pri pecanju klena.  Jedan na suvu,  policelonku i jedan je usisao perdigonku na #18, na viđeno.
kakva je rijeka,,, da li ciprinidna ili salmonidna ili mijesano,, Koliko sam cuo da bolje uzimaju insekte na ravnicarskim i muljevitim rijekama  dok na hladnim salmonidnim samo uzimaju alge
 
Vrh Dno