Mere, lovostaj i zabrane

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
kolega alexm,slabo se ovo vidi i pored uvecanja, ali sta ako upecam npr. samo crvenperke sveukupno ispod 5kg a imam na slici ovu cenu od 100 dinara, tj. nasta se ovo odnosi. i odakle su ovi prilozi, svanicni ili necija inicijativa, vidim slicno kod vojvodjana a i kod musicar.rs, ili npr. da klen nema ogranicenje-u mojoj dozvoli je 20cm-srbija, podrucje ibar, godina 2021.!
 

alexm

Junior member
Učlanjen(a)
04.05.2017.
Poruke
43
Broj reagovanja
79
Lokacija
Niš, Srbija
kolega alexm,slabo se ovo vidi i pored uvecanja, ali sta ako upecam npr. samo crvenperke sveukupno ispod 5kg a imam na slici ovu cenu od 100 dinara, tj. nasta se ovo odnosi. i odakle su ovi prilozi, svanicni ili necija inicijativa, vidim slicno kod vojvodjana a i kod musicar.rs, ili npr. da klen nema ogranicenje-u mojoj dozvoli je 20cm-srbija, podrucje ibar, godina 2021.!
To sam slikao sa kalendara za 2021. koji daju u Nišu prilikom obnove dozvole za ovu kalendarsku godinu. Šta "ako" to stvarno ne znam 😁. Mislim da su to cene odštete ribljem fondu po komadu ribe, ukoliko čuvari nahvataju nekoga ko ima upecane ribe koje su u zabrani.
 

alexm

Junior member
Učlanjen(a)
04.05.2017.
Poruke
43
Broj reagovanja
79
Lokacija
Niš, Srbija
kolega alexm,slabo se ovo vidi i pored uvecanja, ali sta ako upecam npr. samo crvenperke sveukupno ispod 5kg a imam na slici ovu cenu od 100 dinara, tj. nasta se ovo odnosi. i odakle su ovi prilozi, svanicni ili necija inicijativa, vidim slicno kod vojvodjana a i kod musicar.rs, ili npr. da klen nema ogranicenje-u mojoj dozvoli je 20cm-srbija, podrucje ibar, godina 2021.!
E da... Na ovim slikama je za klena minimalan dužina 20 cm (žuti krug uokviren crvenom linijom i maksimalno je 10 komada za poneti što je obeleženo na slikama zelenim krugom sa crvenom okvirnom linijom).
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
не знам који је извор ових твојих слика, још горе што су овде а не знамо чему служе, чак и сам признајеш ово око црвенперке/збуниће можда младе мушичаре или пратиоце сајта/, с друге стране ово за клена уопштено што пишеш према закону србије за 2021 је тачно, само ти не тврдиш то са ових слика/имам 68 г. и још добро видим али на тој 2-гој слици десно од клена је кркуша gobio gobio за коју и пише минимална мера од 10 см а за клена-лево је ту празнина-чудно, наравно примећујем још грешака које и могу бити намерне/, поздрав и бистро свим нишлијама, бивши војник падобранац из нишке п. бриг., обожавалац нишаве коју сам добро упознао за време те службе
 

alexm

Junior member
Učlanjen(a)
04.05.2017.
Poruke
43
Broj reagovanja
79
Lokacija
Niš, Srbija
@radezamora

- "е знам који је извор ових твојих слика"
Imas u gornjem desnom uglu kalendara.

" још горе што су овде а не знамо чему служе"
Sigurno ima nekome kome su od koristi. Kome nisu od koristi ne mora da ih gleda.
Naprotiv, stavljene su bas da pomognu ljudima kojih interesuju ove stvari oko zabrana, minimalnih mera...


"чак и сам признајеш ово око црвенперке/збуниће можда младе мушичаре или пратиоце сајта/, "
Nista ne priznajem i nemam nameru da se polemisem vise sa tobom oko ovoga.

"с друге стране ово за клена уопштено што пишеш према закону србије за 2021 је тачно, само ти не тврдиш то са ових слика/"
To se bas vidi sa ovih slika i to sam objasnio koja oznaka sta znaci.

"имам 68 г. и још добро видим али на тој 2-гој слици десно од клена је кркуша gobio gobio за коју и пише минимална мера од 10 см а за клена-лево је ту празнина-чудно,"
Tih 20cm odnosi se na celoj toj crvenoj vertikali ispod tih 20cm pa do sledece minimalni mere koja je označena. Malo je zbunjujuce i slazem se da je bilo bolje da su pisali pored svake ribe.


"наравно примећујем још грешака које и могу бити намерне/,"
Odlicno! Ukoliko ima gresaka nije lose da obavestite "ove" iz gornjeg desnog ugla gde se nalaze reference ovog kalendara.

"поздрав и бистро свим нишлијама, бивши војник падобранац из нишке п. бриг., обожавалац нишаве коју сам добро упознао за време те службе"
Pozdrav i bistro
 
Vrh Dno