mušičar vs varaličar

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
dve godine sam odlazio na moravu i okolne recice sa varalicom i musicom ... musicario bih do pridvece a onda uzeo varalicarac ubio par glavonja ili sta naleti pa kuci,,,... od ove godine samo musica ovo drugo prodajem, postao sam opsednut nonstop izlazim na vodu, za razliku od proslih godina veleike klenove sam dobijao samo na varalicu a sad i na musicu. krecem i na ostale predatore samo da sastavim pribor, valjda je sve to razvojni put bore snajdera.
i da vam zahvalim na skracenom putu jer je forum pun korisnih informacija...  :firends:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ja sam večeras pobedio dvojicu!U dve kategorije,bucov i smuđ! :smoke:
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Ja kao jedan juzno-banatski vojvodjanin, posle dugogodisnjeg ribolovackog posta prosle godine ozbiljno krenuo sa varalicarenjem, obuzelo me svo, ove godine poceo i malo da musicarim, rezultat isti :doh: E sad seo i razmisljam kako i sta dalje, za mene i ovo malo vode oko mene, rezultati su sasvim zadovoljavajuci za sad. Manjak novca nedozvojava mi da imam barem 2 stapa od obe tehnike i jako mali izbor voda u okolini mi jako suzava vidike. Mozes misliti sta misle o meni kad me vide sa musicarcem (a Tomose  :D). Zato posle 2 sezone resih da pokusam bas neku mix kombinaciju, svu laksu kategoriju ribe do klena nastavicu iskljucivo musicarcem (najvise zbog klase sapa)  i usavrsavati se, vezbati duze zabacaje i sve to sto ide, na drugu stranu ici cu na veceg Bucova, smudja, stuku i ostale sa varalicarcem. Videcemo trece godine kako ce da ide sve to, u kom pravcu ce se sve to razvijati, jedno je sigurno da imam mogucnosti i pored sebe Savu, Dunav mnogo bi mi bilo lakse da se odlucim, a ovako dok budem pecao po barama, kanalima i jezerima, moram primenjivati obe tehnike.
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Ja sam zajebo sve ostale pa i te mix (mušica - varalica) kombinacije. Nosim mušičarac #5 i na njega ganjam sve.
Stavljam tipet maksimum - 0.25 (za štuku) i jebe mi se šta će i kako da udari. Pre će da rikne tipet nego štap, pa se ne sekiram uopšte. Ako neznam da je izvadim onda ne treba ni da pecam i ne pomaže ništa. Ako je baš strvina velika ili ode u travu, trsku, granje,  pa pokida- neka joj je sa srećom. Srešćemo se možda opet.
Drugi razlog  - neću da secam i nosim ništa. Štap i mašina 200 grama, prsluk i krpa za ruke. Milina.
40 godina sam izigravo magare, dosta je.
I vrhunski varaličarski štap sa mašinom - brat bratu - najmanje 600 - 700 grama. Treba da mlatiš ceo dan.
Jebeš to, to k'o u teretani.
Ovako krenem ujutru sabajle pa mogu i da omrknem. Više se umorim kad pijem pivo.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Rancic je napisao(la):
...
40 godina sam izigravo magare, dosta je.
...
I vrhunski varaličarski štap sa mašinom - brat bratu - najmanje 600 - 700 grama. Treba da mlatiš ceo dan.
Jebeš to, to k'o u teretani.
Ovako krenem ujutru sabajle pa mogu i da omrknem. Više se umorim kad pijem pivo.
...

Bravo matori, generacija te pozdravlja (62-go ?)
Meni dođe smešno i žalosno kad gledam po Tamišu kako vuku smrdljive kofe, smrdljive rančeve, smrdljive torbe sa smrdljivim štapovima ulepljenim od hleba, crva, krljušti kedera,...
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Ovo što kaže Mita ,kao da gledam sebe pre 10-ak godina ,pa kad dođem do auta ne znam šta ću pre ,da li da bacim i odelo i patike ili da polako pakujem stolice kofe štapove i td ,pa onda bacim odelo  :-X :-X :smoke:
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Što reko jedan moj drugar:
"Majke mu ga, teško mi da nosim, a još teže mi onako smrdljiv i nikakav - da vraćam".

 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Mito, Rančiću sve ste rekli, tko god misli da je plovkarenje, senkarenje, da ne govorim Rod-podovanje ... uživanje taj nema pojma o životu, preporodio sam se od kada mašem i nema tih novaca i te pičke koja bi me ponovo vratila na stare načine ribolova, hvala Bogu evo 5-6 godina od kada samo mašem i od kada se iz ribolova vraćam slatko umoran a ne premoren i ubijen kao nekada prije. I da manem spike o tome kako je mahanje kraljevski sport, nešto sasvim drugo i slične priče , ma mahanje je majka, zakon za sve vrste ribolova u svakom pogledu. Nemoraš na štapu imati soma od 50 kg da bi ti adrenalin proradio, ne moraš imati štuku od 10+ da ti srce iskoči iz grudi.
Ma kralj sam brate na vodi, nema toga varaličara ili plovkaroša kojemu je ljepše no meni kad razvučem svoju 5-cu i kad mi se okači gore makar klenče od 100-200 grama sve se to vrati, instinkt lovca, adrenalin, srce tuče ...
Ama šta ima tu da se priča , naši pravi FF forumaši točno znaju o čemu govorim.
Bistroooooo !
Fly On !!!!!!!
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Slažem se u nekim delovima sa tobom, ali je malo glupo deliti na prave i neke druge FF forumaše, hoćeš na primer da kažeš da kolega Goci nije pravi FF forumaš, čovek što i časopis drži, a bavi se i spinom i fly-om  :yeswink:
A to što kažeš da je pravo uživanje i sve to, evo ja kao početnik ti mogu odma reći da je Fly sigurno jedna od najlepših i najuzbudljivijih tehnika ribolova, sa par meseci staža, već sam mogao to zaključiti :tbumb: Ipak tvrdim da smo mi neki uskraćeni kompletnog zadovoljstva, pa još uvek moramo koristiti i neke druge tehnike da bi videli neke ribe  :( Ja da imam vodu npr kao Seb, brzo bi se odlučio :hammer:

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zašto samo mušičarim?

zato što me samo takav ribolov potpuno usreči i svaki ulov na taj način meni je 100 x vredniji od svakog drugog ulova ne-mušičarskom tehnikom.

Ne ide se tu za ulov po svaku cenu nego za jedan lep princip.
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
al ste se razvezli..... :D
kao novopeceni musicar,zarazen sam veoma i ne razmisljam o drugim tehnikama lova.....jednostavno,pronasao sam se ovde.......nijedna tehnika mi nije pruzila toliko razlicitih nacina i pristupa lovu skoro svih vrsta ribe......sve sto pliva,ja imam sanse da uhvatim.....to je ono sto izdvaja ovo iznad svega ostalog......
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Ova teme se zove "mušičar vs varaličar" i svako iznosi svoje mišljenje i iskustva po tom pitanju.
Moje je iskustva slijedeće : mušičarenje  :tbumb: :drool: :respect:
                                    sve ostalo :  :p :hammerhead: :tumbdown:

Ali to je samo moje mišljenje, to nije pravilo niti kodeks mušičarenja, ima ljudi koji su ludi i za jednim i za drugim, ja nisam od njih i to je to .
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Sve ima svoje!Neko voli da se jebava sa hranom,dubincima,kederima,i ja nemam nikakvih zamerki na takav izbor!Starog konja se ne uči jahati,što kaže naša mudra poslovica,čast izuzecima,meni mnogo više smeta eksplicitno podozriv stav prema mušičarima!Poznajem neverovatan broj ljudi kojima je i dalje potpuno nejasno kakvo je to pecanje,kad,za primer,ovde nisu brze vode,još jedan aksiom uglavnom etabliran zbog nedostatka informacija,iako je veliki broj njih puno puta gledao kako se mušicom iz vode vadi riba kad ništa drugo neće!Ja sam se sa time pomirio,iako provokacija na vodi ima svakodnevno!Ovim mojim ni som od dvadeset kilograma uhvaćen na strimera ne bi bio dovoljan :nowink:
 
Vrh Dno