mušičar vs varaličar

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ma zveki, nabijaš im komplekse e to je problem...kada ti ne bi imao uspeha, iz sažaljenja bi rekli ma dobro je to... pa bi ti još dali kakav savet iz samilosti kako bolje da prođeš  ;)

ovako, muka im kada ti pored njihova plovak vadiš babušketine na parše neke dlake namotane na udici  :hammer:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Gogo je napisao(la):
Mito, Rančiću sve ste rekli, tko god misli da je plovkarenje, senkarenje, da ne govorim Rod-podovanje ... uživanje taj nema pojma o životu, preporodio sam se od kada mašem i nema tih novaca i te pičke koja bi me ponovo vratila na stare načine ribolova, hvala Bogu evo 5-6 godina od kada samo mašem i od kada se iz ribolova vraćam slatko umoran a ne premoren i ubijen kao nekada prije. I da manem spike o tome kako je mahanje kraljevski sport, nešto sasvim drugo i slične priče , ma mahanje je majka, zakon za sve vrste ribolova u svakom pogledu. Nemoraš na štapu imati soma od 50 kg da bi ti adrenalin proradio, ne moraš imati štuku od 10+ da ti srce iskoči iz grudi.
Ma kralj sam brate na vodi, nema toga varaličara ili plovkaroša kojemu je ljepše no meni kad razvučem svoju 5-cu i kad mi se okači gore makar klenče od 100-200 grama sve se to vrati, instinkt lovca, adrenalin, srce tuče ...
Ama šta ima tu da se priča , naši pravi FF forumaši točno znaju o čemu govorim.
Bistroooooo !
Fly On !!!!!!!
da postoje još uvek plusevi na forumu  :tbumb:
 

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
Juce prodao sve varalicarce, masine i varalice tj. trampio za ron thomson 6/7# 9" 3 kanapa i kutija za muhe... mozda nisam najbolje prosao ali koga j..... . mene dobro  :-*
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
neces se pokajati....ja sam jos na pocetku sezone raskrstio sa varalicama....imao sam ok stap,cormoran black star,ali...nije to bilo...to.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Mislim da je ova tema definitivo trebala da bude u forumskom naslovu "filozofija mušičarenja"
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
210
Lokacija
Zvornik
Ako bih se bazirao na naslov teme,ovako to bi u subotu.Komišja me davio da ide samnom na pecanje aja baksuz mu kažem da radi klen i on mi se utrapi.Štap iz praistorije kao neka germina,najlon najmanje 0.35mm,varalice zarđale samo sepsu da dobije.Elem na to šatro lovi soma i mladicu,a sad bi i klena!Pa da mu učinim,i tako ga povedem i sebi uništim perfektan dan koji se zbog promjene vremena neće ponoviti.
Dotičnog izgubio,pa ga tražio jedno sat vremena,i kada sam ga našao on bi kući dosta mu,ni udarca nije imao,sve izmjenjao a bilo je nekih starih leptira koji su obećavali,zato sam ja osvjetlao obraz,bambula se opet pokazala kao dobitna kombinacija.

 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Kuzmo bre odvija se na Tamišu od 1.juna pa do Novembra ... Postoji teorijski i praktični deo ,teorijski deo se može naći u raznim domaćim časopisima  dok U praktični deo spada prikaz situacije da  sa jedne strane obale postaviš par varaličara sa teškim naoružanjem a sa druge Fly Anglera i onda sledi magija ... sa jedne strane padaju bucovi kao na traci a sa druge neke obliva hladan znoj dok bezuspešno vrte svoje naprave  :D Zaintresovani se uvek mogu javiti na PP  :)
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
  videh u najnovijem Musicaru naslov Tamiska Skola Musicarenja, i procitam onako zainteresovan, ali ne videh nista novo ili posebno sto bi se odvojilo od dosadasnjeg
Milance, takodje tamiski mag, koji svakodnevno mlati ribu ispred svoje kuce, a sa kime se cesto cujem i cavrljamo na temu ribolova, mi taj termin nije pominjao.
Nebi bilo lose da otvorite novi topic na ovu temu i zajedno nesto vise kazete o ovome.


  da li je obavezno da na drugoj obali pecaju varalicari?
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
nego sta nego da je obavezno,varalicari buckaju sa one strane i sav bucov se preseli na drugu obalu i tu ih onda cekas i mlatis.. :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Kuzma je napisao(la):
  videh u najnovijem Musicaru naslov Tamiska Skola Musicarenja, i procitam onako zainteresovan, ali ne videh nista novo ili posebno sto bi se odvojilo od dosadasnjeg
Milance, takodje tamiski mag, koji svakodnevno mlati ribu ispred svoje kuce, a sa kime se cesto cujem i cavrljamo na temu ribolova, mi taj termin nije pominjao.
Nebi bilo lose da otvorite novi topic na ovu temu i zajedno nesto vise kazete o ovome.


  da li je obavezno da na drugoj obali pecaju varalicari?
Milančetov Tamiš ispred kuće se veoma razlikuje od Tamiša gde ja mušičarim bucova .Ovde se koristi par strimera koji se nigde drugde ne koriste za Bucova ili se ne koriste sa takvim uspehom...Nas ovde sada  ima 4-5  koji mušičarimo sa prilično sličnim strimerima pa se može reći da postoje i neka pravila ,šta ,kad,kako i na šta ... u neku ruku je i "Škola" zato što može dosta toga da se nauči ,pogotovo oni koji nikad nisu imali šanse da mušičare bucova ili bar nisu imali nekog uspeha  ;)

Što se tiče varaličara ..pa nije obavezno ali je mnooooogooo zanimljivije !  :D
 

Hunter

Senior member
Učlanjen(a)
10.12.2006.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
preglupo mi je konstantno spominjanje varalicarenja u negativnom ili posprdnom kontekstu.poprilicno sam siguran da cu uloviti skoro isti broj riba na muhu ili na varalicu ako bi se stvarno potrudio!
sa o,20 najlonom i malim shadicem u prirodnoj boj na glavi od 3 gr mogu zabaciti isto toliko daleko koliko i sa fly stapom!

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
nerazumem kako mislis isto toliko daleko koliko i sa fly stapom? valjda se uvek dalje baca sa varalicarskim stapom? ali nije uvek presudna samo daljina  :smoke:
a sto se tice poredjenja sa varalicarima...kod mene nepostoji varalicar koji uhvati priblizno klenova koliko ja sa musicarskim stapom  ;)
musicarski pribor je superioran za lov mnogih ribljih vrsta , pa se valjda zato kolege sale na racun varalicara  :blush:
 
Vrh Dno