Mušičarenje Mladice (Hucho Hucho)

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
644
Broj reagovanja
19
Uf, sta bi ja dao da je drzim na mom musicarsom laganom priboru...
Tebi je dobro sto mozes otici na te manje reke, pa nemas problema sa dalekim zabacivanjem.
Istina da je ima i u Djetinji kod nas i to bas dosta, ali teren je dosta nepristupacan, mucenje ako hoces mladicu musicariti. A za vece reke, mislim da je tesko ista pokusavati.
Jel tezak ovaj cof? Koliko izbacujes strune prosecno?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
rasho je napisao(la):
Pozdrav mozda kasnim ali ovako na kraju sezone da sumiram


kao i svake zime nemamsta drugo nego mladicu da ganjam ... pa se onda prikacim uz lokalne majstore koji je redovno trijebe ..... i ove zime Drinjaca, Jadar i Krivaja ...... to su u istocnom dijelu bosne vode gdje ne treba dati pardona varalicarima .... dakle nista superiorniji nisu nego ja sa musicarem .... ima jedan problem :) ja lovim mladicu tek 3 -4 godine  a oni po 20 godina :) ... dakle nemam pojma ... ali ipak ove godine jednog mladunjka sam zakacio blizu 2kg (bilo je fino vaditi mast ovim varalicarima, oni taj dan nisu nista uhvatili a ja sam maltene jednom ispred nogu izvadio he he he, ispod njegove rapale he he) a prosle sam imao jednu 4-5 kg ali nisam uspio u ruku da je uzmem i tuzno sta da vam kazem ...i to je sve .... mogu reci da sam svake godine bolji i bolji .... problem je sto se struna i karike lede i to ne mogu da rijesim ........ ove godine mi je drugar napravio cofa (najlovnijija varalica kod nas za mladicu) za mahac i to je to sledece godine je moja bar jedna od 4-5 kg

Pozdrav
Zanimljive i ohrabrujuće vesti. :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
rasho je napisao(la):
Pozdrav mozda kasnim ali ovako na kraju sezone da sumiram

ove godine mi je drugar napravio cofa (najlovnijija varalica kod nas za mladicu) za mahac i to je to sledece godine je moja bar jedna od 4-5 kg

Pozdrav

da, kof ili copf je stara omiljena varalica među mladičarima i uglavnom koliko sam ja upoznat trebala bi da imitira paklara. Ja sam uradio strimera koji bi trebao imitirati paklara (pogledaj prvi deo topica) Na žalost ja ni ove mladičarske sezone nisam mogao ni zaviriti na vodu  :'( :( ali doći će i za to dan  :yeswink:.  Kako god, važno da si ti osetio kraljicu  :tbumb: svake čestitke. Sledeče sezone probaj i mahačem  ;) Uveren sam da je extra doživljaj!
 

rasho

Senior member
Učlanjen(a)
29.11.2005.
Poruke
114
Broj reagovanja
1
Lokacija
Novi Sad
moracu malo da se pozalim administratoru uopste mi ne stize obavjestenje o odgovoru na temu i tako je za citav sajt, to je razlog sto kasnim sa odgovorima i po mijesec dana

da predjem na stvar...

sebastijan ja vec jako mnogo godina i nemam drugi pribor osim mahaca  :bye: , nikad mi nije trebao ni za jednu ribu .... a od prije nekoliko godina niti za ijednu rijeku od kad imam dvorucne mahace
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Provocirao sam je prosle godine najvecom nimfom koju sam imao u kutiji. Celo jato skobalja se nabilo u plicak a ona je izasla da ih tamani pretpostavljam. Nisam video niti jedan napad ali je izasla na par metara od mene vise puta. Siguran sam da je primetila tu nimfetinu koju sam povukao pored njene glave ali nije krenula u napad. Dakle primetim je, preturam po dzepovima u potrazi za strimerom a nalazim  :pozzz:
Uzimam nekakvu zutu nimfetinu i vezujem je drhtavom rukom. Prolazi svo vreme ovog sveta dok vezujem musicu!
I ponovo je vidim i bacam ali nista.
Kolega mi kaze da bi mi pokidala strunu u treptaju oka, a ja kazem da imam bekinga i brze noge i da bih trcao za njom ako treba od Rogacice do brane :)
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Slucajno Sam se nasao u Skelanima pocetkom ove godine. Po prici lokalnih ribolovaca, trebalo bi traziti mladicu u ovim krajevima
 

pex

Junior member
Učlanjen(a)
23.03.2008.
Poruke
91
Broj reagovanja
0
Ulovih ovu ribu od 94cm prosle godine na Djetinji  :eek:.Pribor neadekvatan stap #6/7 sil star traverse x 8'6",podvez 0,16  :doh:.Musica namenjena pastrmci (krupne su kupile tog dana) zlatovka na #12.Zakacila se ispod gornje usne ispod plocice gde je najmekse i jedva sam izvadio udicu....borba je bila neverovatna,prvo sam mislio da je velika potocara,pa velika kalifa i kada se pojavila nisam mogao da verujem...mada mislim da sam je u Drini zakacio nikada je ne bih video  :nowink:.U malim rekama kao sto je Djetinja mladica ne moze da pokaze svu svoju snagu,ogranicena je velicinom vira i nece se lako odluciti da krene niz vodu preko plitkog preliva tako da sve ostaje na mestu  :yeswink:....Ulovljena je "na vidjeno" tj. pre nego sam bacio muvu video sam da je pokupila tulara uz pljuskanje u drugoj obali u kontra matici...prvi zabacaj je bio kratak ali je zato drugi bio pravi.....pitate se....da vracena je u vodu  :tbumb: ! :smoke

 

Prilozi

  • Mladica na plivajucu muvu 94cm.jpg
    Mladica na plivajucu muvu 94cm.jpg
    49,7 KB · Pregleda: 457

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Svaka cast za fantastican ulov :tbumb:.
Na Djetinji koliko cujem svake godine padne po neka mladica na muvu. To je vrlo lepa cinjenica.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Čuo sam za ovaj ulov. Svaka čast.  :tbumb:
 

marinjo

Junior member
Učlanjen(a)
20.03.2008.
Poruke
31
Broj reagovanja
0
Lokacija
Uzice
Na Djetinji se mladice relativno (sad, relatino je sirok pojam) cesto javljaju na musicu, posebno do pocetka leta. Naravno da su komadi sitni (ja sam imao jednu od 15, jednu od 25 cm) ali je to ipak lep znak da se uspesno mresti u ovoj vodi. Tesko da mi se moglo razgovarati o nekom ciljnom lovu na Djetinji, kad je tesko prevariti i krupniju pastrmku kad je vodostaj letnje nizak. Mozda jedino u kasnu jesen kad voda malo poraste i zamuti se i na delu malo iznad Velike brane, ali je tada reka pod totalnom zabranom zbog mresta pastrmke, tako da to otpada...
Lim izmedju Priboja i brane u Potpecu bi mogao da da rezultate (i samo na pojedinim mestima), ali je to po mom misljenju prevelika egzibicija, prvenstveno zbog proredjenosti mladice, a drugo sto je (po mom iskustvu) tamo mladica uglavnom zakovana za dno u nekoj dubini, a Lim ima jak protok, i mislim da je jedina sansa da je uhvatis kad krene u lov prema obali (leto, jesen), a tad treba da budes na pravom mestu i u pravo vreme (Al` sam sad rekao veliku mudrost... :hammer:)
Mada, imam i predlog kako da se resi problem ogromnog gubitka vremena u takvom ribolovu. Poneses dva kompleta musicarskog pribora, jedan za mladu, a drugi za lipca i pratis sta se desava na vodi. Ako snimis da kuva u blizini, onda znas sta ti je ciniti...Dotad, zanimacija s lipljanom i to je to... Teren je uglavnom preliv ili izlaz vira ali zasto ne i ulaz, gde god moze da se lepo vodi strimer.
Strimeri za takvu situaciju i ne bi morali da budu preterano otezani jer se udarci uglavnom ocekuju u delu gde je dubina retko veca od 1m, tako da mislim da je dovoljno da se strimer spusti na 70-80cm. Predvez od 0,25 ili 0,30mm, naravno kvalitetan, kao i udice (pod br.1, jake i ostre, mislim da bi bile bolje sa duzim vratom i manjim lukom, ili neki sistem sa 2 udice), a velicina od 7-8cm je vise nego dovoljna, jer je prosecna velicina mladice ovde 2-4 kg.
Mala digresija, video sam vrlo simpatican beo epoxy strimer sa zelenim ledjima, koji me podseca na zeku, beovicu, a nje ima mnogo leti uz obalu Lima, tako da...
Mala napomena: moje iskustvo s mladicom je iskljucivo varalicarsko, i sve ovo je u skladu s tim prilagodjeno nekom mom vidjenju musicarske varijante lova mladice na Limu, pa ako neko ima nesto da doda ili da ospori...
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
644
Broj reagovanja
19
Pex nema sta mladica je strava! :tbumb:

Mada moramo uzeti u obzir da je ciljani lov na mladicu na Djetinji trajno zabranjen, i da je pogotovo nosenje nezamislivo. Tako da ne znam ko bi se pitao o tome da li je vracena ili nije... ;)

Marinjo, mislim sta reci? Ja znam. :) Spey stap :lol:, malo vece AFTMA, extra fast akcije, jaki tipeti i EPOXY strimeri imitacije beovica-zeka,pliski, klena... i naravno mini cofovi. Imalo bi lepih mesta. Ima samo jedan problem, ometale bi nas krupne pastrmke.  :drool:
 

pex

Junior member
Učlanjen(a)
23.03.2008.
Poruke
91
Broj reagovanja
0
Hvala na iskrenim cestitkama  :tbumb:...mladica moze na Djetinji doci slucajno (i to retko dosta) ili ciljano na strimere (nebitno da li je ciljano ili ne svaka riba se u Djetinji vraca tako da je nebitno sta se cilja). Bilo je jos par slucajeva kacenja,spadanja i kidanja od strane mladice  ::) tako da mislim da sam imao puno srece sto se zakacila sa spoljne strane (nije bilo strune u ustima) i sto je voda bila mala pa nije pokusala da ide niz vodu....u protivnom....hm.Ne mislim da je neki period narocito bitan ali period posle mresta mislim da je bolji za ovakvu avanturu ali covek treba da bude spreman da bez razmisljanja vrati ovakvu ribu i ako samo nju trazi nece biti lako i jednostavno.....ipak nismo svi isti.... :nowink:
 
Vrh Dno