Mušičarenje Mladice (Hucho Hucho)

sulecriba

Senior member
Učlanjen(a)
19.05.2008.
Poruke
155
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novo mesto, Slovenia
Ne treba sajlica za mladicu i strimer ti je premali. Za ozbiljan lov mladice koristi strimere 15-25cm, ja je lovim i na strimere od 50cm, ali koristim varaličarski štap jer je lakše bacati.. Štap #8 ti je ok za ribu do 10, možda i 15 kila u ne prebrzoj vodi...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zonker imitacija paklare od kakvih 30cm bi morala biti vrlo atraktivna svakoj ozbiljnoj mladici. mislim da bi najidealnija dužina za kraljicu trebala biti od 15cm do 30cm.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Sećam se filma ''Lov mladice i lipljena na Drini'',koji je polovinm 90.izdao Joca Simonović.U tom filmu Blaf na Drini hvata mladicu od nekih 12 kg. na strimera,koji je bio srednje veličine,ne verujem da je prelazio 10cm.Bilo je leto,čini mi se,Drina veoma bistra,pa je to možda razlog manjeg strimera,ali sećam se te komplet borbe,fleširao sam,mislim da sam taj film gledao svaki dan po dva puta.
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
humphrey je napisao(la):
strimer od 50 cm?

Meni bi bilo muka da vucem takvu cepanicu od strimera, ali ako uzmemo u obzir da mladica jurca krupne skobalje po Drinskom plicaku, praveci pritom zvuk slican fici koji slece sa mosta u punoj brzini... Nije ovaj mladicar blesav uopste!
 

kurare

Senior member
Učlanjen(a)
19.09.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Upotrebom odgovarajučih sintetičkih materiala moguče je napraviti strimer dužine oko 30 cm koji je moguče sasvim lepo zabacivati i s njim loviti odgovarajučim težim mušičarskim kompletom pa uz malo vežbanja tehnike verovatno i štapom "osmicom". Želim ti puno sreče u tvom podhvatu, pa bar da ti udari jedna od par kila :tbumb:. Mislim, da je kod izvlačenja kapitalke mnogo bitan teren i sreča. U mirnijoj vodi mnogo su večje šanse za uspešno izvlačenje  nego u brzoj, ali to verovatno več i sam dobro znaš :D. Inače "desetkom" sasvim normalno love tarpone od 30 - 50 kila...

Janez     
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kurare je napisao(la):
Upotrebom odgovarajučih sintetičkih materiala moguče je napraviti strimer dužine oko 30 cm koji je moguče sasvim lepo zabacivati...

Janez     

:yeswink: tačno. Da bi dobili dužinu strimera od trideset cm nije neophodno da taj strimer bude jako težak niti čak širok...samo primera radi: recimo da bi više naglasili detalje glave kao što su npr. oči kao samo jedan segment te male cjeline; zatim recimo nekim flash/svetlucavim materijalom dobijemo željenu dužinu tela s tim da količinu materijala prema repu smanjujemo (iz debljeg prema tanjem). Raspoloženoj ribi koja želi veči zalogaj če biti dovoljno da vidi dugačku "srebrnu" (svetlucavu) siluetu koja svojim pokretom oponaša ranjenu/slabu/bolesnu/iscrpljenu ili pak neopreznu ribu. Ta silueta ne mora da bude extremno realno-ribolika.  Važno je da njome postignemo onaj dugi odsjaj krljušti koji često vidimo u prilikama kada se riba naglo okreče ili pliva bočno i s vremena na vreme trza...moglo bi se tu još toga napisati...ali to nije nikakva mudrost...to možemo sami uočiti ako smo dovoljno na vodi, u vodi pa i ispod vode  ;) (tada vidimo sve ko na dlanu...predatora i plen).
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Nije musicarenje al vredi videti
http://www.youtube.com/watch?v=ZjJJYt09Rxs
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Gledao sam ovaj video
Sta reci kada neko prokomentarise da je reka mala i da nema potencijal ?!
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ma najaci su Britanci kad srede neki bedni potocic da izgleda kao rajsko mesto za FF, napune ga raznim salmonidima a najinteresantniji je landlocked salmon.
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
sebastian je napisao(la):
sva iskustva su dobro došla zato pišite i popularizujmo mušičarenje ove vrhunske sportske ribe.

Flussneunauge.jpg


Evo i sveža imitacija piškura/paklara. Navezao sam je od mekog krzna na klasičnoj jig udici. Slično se radi i waggy tail sculpin samo na drugoj udici i od zečijeg krzna. Ovo je od krzna lasice.
Još nigde nisam video strimerske imitacije paklara, imate li kakvog?

Evo radi autenticnosti u izradi strimera. Vrlo je neprijatno kad se zivuljka kaci po ruci  :D
[flash=425,344]http://www.youtube.com/v/NrWEabItEIM&hl=en&fs=1[/flash]
 

Los_Pecaros

Junior member
Učlanjen(a)
17.04.2009.
Poruke
41
Broj reagovanja
0
Postovane kolege,

jeste li nekada probali (al `stvarno) da lovite mladicu musicarskim priborom i streamer-ima?

Tara je perfektno mjesto za tu vrstu lova, jer je relativno mala rijeka sa kristalo-bistrom vodom... a mladica se znatno duze zadrzava u lovu nego li je to slucaj u ostalim vecim rijekama. Razlog tome je nedostatak "bijele ribe" kojom se "kraljica" uglavnom hrani. Skobalja u Tari ima malo a lipljena (kojeg ima "more") ONA ipak treba da juri... a to veliki predatori... ne vole.   ;)

Evo, pogledajte kako to izgleda kad "mlada" pliva i trazi plijen. Medju ovim kamenjem ne bi propustila dobro prezentiran streamer od strane (dobro sakrivenog) ribolovca.  :tbumb:

www.youtube.com/watch?v=Nt9gx7tuOJw
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.096
Broj reagovanja
911
Evo jedan bolji link s jednom cca 7kg:
http://www.youtube.com/watch?v=9492LQcX7-c&NR=1
 

Los_Pecaros

Junior member
Učlanjen(a)
17.04.2009.
Poruke
41
Broj reagovanja
0
Pozdrav Silvio.

Scena je dobra, i odavno dobro poznata iz one emisije koju je ekipa "Ribolovacke price" napravila prije 20-tak godina. Emisija "Lov mladice i lipljena na Drini" je snazno tada promovisala Drinu kao pecarosku destinaciju, koja nazalost mnogih (mene takodje) nikada to nije postala.

Uvodnim postom sam zelio podstaci temu moguceg STVARNOG musicarenja "kraljice bukova". Zato je upuceno pitanje kolegama musicarima: da li neko od njih STVARNO ide na vodu i streamer-ima trazi mladu? Nakon dugogodisnjeg iskustva u varalicarenju mladice, ucinjelo mi se to kao zgodna ideja za prepisku. Danima je covjek ne moze ni vidjeti  a kamo li zakaciti. Da li ima onih koji imaju "srcku" da je traze musicarcem & streamer-om?
 

Los_Pecaros

Junior member
Učlanjen(a)
17.04.2009.
Poruke
41
Broj reagovanja
0
Sjajan uvod u temu od strane Sebastijana!

Ipak, proslo je (koliko vidim) godinu i po` od poslednjeg posta... pa nije zgoreg (priu)pitati ima li nekih konkretnih iskustava clanova ovog foruma u lovu na "kraljicu"?

 
Vrh Dno