Mušičarenje smuđa

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
I na ovim terenima su ih odvalili od mozga ..ostala samo neka sića uz obalu....
 

catizr

Junior member
Učlanjen(a)
03.07.2010.
Poruke
92
Broj reagovanja
1
Na tamisu ga urnisu od pocetka godine,muvanje je postalo omiljena disciplina za izlov preostale sice,valjda su krupnije poskidali sa gnezda u vreme lovostaja.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
E meni se je pre dva sata otkačio jedan oko 2kg i to pod nogama. Jurio sam ceo dan štuku i na kraju se zaleti smuđko na clousera od 15cm. Kod nas je on još u zabrani pa ga još ne mislim ganjati.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Evo ideje za situaciju kad juri a neće ništa.Površinski strimer.

[youtube]DLnhjERG7Zw[/youtube]
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Ovo je baš dobro jer upravo sličnu situaciju imam na ovoj vodi gdje sad vijam soma, udar smuđ a neće na strimera ispod površine, nisam se sjetio da ga ovako vučem po površini ai ću baš da probam , odlična ideja, hvala za info Zvezdane  :tbumb:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ja sam pre dve godine bacao crease fly  u pojedinim situacijama,i nisam loše prolazio,doduše,imao sam i dosta promašaja.Ali potpuno sam zaboravio na te površince,ovaj video me podsetio da se ponovo posvetim takvom konceptu kad neće ništa drugo.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Da da dobro je s vremena na vreme malo prelistati literaturu, net, you tube, čovjek zaboravi što ne vidi ispred sebe, pogotovo ako radiš neku svoju lovnu tehniku pa potpuno zablokiraš po pitanju drugih situacija. Ovo bi moglo biti pravo rješenje .
 

rango

Senior member
Učlanjen(a)
14.03.2009.
Poruke
168
Broj reagovanja
5
Da li je musicarenje smudja forsiranje ff pribora ili moze biti efikasno kao I pecanje varalicom?
 

Markovic

Full member
Učlanjen(a)
11.02.2008.
Poruke
966
Broj reagovanja
0
Lokacija
Pozarevac
rango je napisao(la):
Da li je musicarenje smudja forsiranje ff pribora ili moze biti efikasno kao I pecanje varalicom?
Retki su trenuci kad ff pribor može da parira ostalim tehnikama.
Bar je kod mene takov :eek:)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ako ces npr. da odes na obalu Dunava I oces da isceprkas smudja sa velike dubine a pritom ti vodeni tokovi ne dozvole da pravilno prezentiras I vodis strimer pa makar koristio I brzotonuce kanape ...mislim na mesta gde moras da osetis I najmanji cvrk...e tu je pravilno slozen spin komplet pravo resenje....moguce je I sa ff ali je to vise mucenje I igra lutrije ali je ipak moguce I tako  ;) ali ja to ne bi radio na takvim mestima. Radije bi sacekao na trenutak kada taj smudj krene u lov u obalu...tada bi ga ojadio strimerima...I ne bi mi to bilo prvi put jer sam ga tako veoma uspesno lovio kako na rekama tako I jezerima.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
To da ce neko na musicarski pribor bas da "ojadi" smudja strimerima, nece da bude :), obicno moze da se uhvati nekoliko trkaca nocu uz obalu i to je to. Sustina je  u terminologiji, iz perspektive musicara "ojaditi" smudja znaci nekoliko komada, a iz perspektive ozbiljnog varalicara na smudja "ojaditi" znaci 20+kg smudjevine :hammer:
 

rango

Senior member
Učlanjen(a)
14.03.2009.
Poruke
168
Broj reagovanja
5
Lose stanje voda, poplave, lovostaji,  zivot u Beogradu,  obaveze I slicno traze alternative klasicnom musicarenju pastrmke I lipca pa se pitam da li pored stuke ima smisla musicarenje smudja nepricam u kilogramima I jadjenju kako rekoste negledam tako na pecanje nego o trenucima na vodi sa kanapom u vazduhu ne bih pecao na silu ali mi deluje zanimljivo.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Gorane, pecaj sve sto ti odgovara. Nemas nekih ogranicenja u lovu mahacem sem sto si nekad limitiran daljinom ribolova i dubinom vode. Ali zasto da ne probas bilo sta. Ni jedan ribolov nije "forsiranje" pribora.

Ja ipak dosta drugacije gledam na varalicarenje i musicarenje sto se tice ulova. Dok mi u musicarenju sam ulov nije na prvom mestu, u varalicarenju itekako jeste. Razlog za to je jednostavan, kada musicaris sve predstavlja uzivanje, lagan pribor, lagano oblacenje bukvalno pravo uzivanje. Ozbiljno varalicarenje se cesto pretvori u ozbiljan fizicki rad i napor pa ocekujem i da budem adekvatno nagradjen shodno ulozenom trudu. Musicarenje malih riba moze takodje da predstavlja uzitak a zamisli da se posvetis ozbiljnom varalicarenju, stap brzi stogramac i glave od 40-50g a hvatas smudjarke od 300g. Povracanje od ribolova. Nadam se da shvatas o cemu pricam?

rango je napisao(la):
Lose stanje voda, poplave, lovostaji,  zivot u Beogradu,  obaveze I slicno traze alternative klasicnom musicarenju
Ovo sto si napisao je osnovni razlog sto sam se "vratio" varalicarenju posle 7-8god totalne pauze. Zivim na dve najvece reke a odricem se ozbiljnog ribolova na njima.
 
Vrh Dno