Musicarenje u Srbiji -2016-

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Milan VB je napisao(la):
Ova posednja situacija u vezi neotkrivanja lokacije gde je ulovljena riba i masovnog podrzavanja clanova foruma pokazuje da se nismo promenili na bolje,mozda cak suprotno.
Apsolutno je tačno da se nismo promenili na bolje, nit smatram da se narod može tek tako samostalno promeniti na bolje ako država ne ulaže u edukaciju tog naroda, što ova naša svakako ne radi...

Samo nikako ne bih sam čin neotkrivanja mesta posmatrao (i etiketirao) kao nešto loše, već samo kao logičnu posledicu opšteg lošeg stanja u društvu, a konsekventno i na vodama.

Za zdravlje riba je bolje da se ne otkriva lokacija. Kada bi bilo čuvara na vodama ili, još bolje, kada bi na toj reci važio UiP plus kada bi bilo čuvara, e tada bi bilo nekolegijalno neotkrivati mesta. Ovako je sasvim Ok, bar što se mene tiče.

Što se Zlotske tiče, ljudi koje je vole i koji brinu za njene pastrmke, poput našeg druga Borca, su znali da je najbolje ne spominjati je nigde, tako se najbolje čuva. No neki drugi su smatrali da je to nepotrebo, pa se sada pročulo da tamo ima mnogo pastrmki. Biće tako još godinu-dve dana i onda će i ta devičanska rečica doći na nivo ostalih opustošenih.

Pecajte, slikajte, puštajte ili filetirajte i pržite zlotske pegave još ove godine, još malo pa nestalo.
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Dexa89FLY je napisao(la):
Nece ako se ja pitam ..

Na koji način možeš da sprečiš lopovluk,to je vrlo teško ako ne i nemoguće? Pitam te to jer znam kako je teško i Gradac sačuvati,počev od kampera pa do "kolega" ribolivaca do krivolovaca .
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Raduta je u Rumuniji sprečio krađu sa jezera bejzbol palicama i fantomkama.Imao je ekipu za hitne intervencije pa kad koga navataju a oni udri,to je sam on pričao kao jedini način da to prestane.
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Dobro saradjujem sa ribocuvarom a i non stop sam povezan sa klincima koji mi javljaju sve sto vide a nije primereno,a ta ista deca su zahvaljujuci meni krenula sa musicarenjem i sa ponosom mogu da kazem da se u Zlotu stvara jedna generacija pravih sportskih ribolovaca,sto se tice gostiju musicara koje ja vodim,tu se zna da nema uzimanja ribe.. Realno nije to nikakav garant da ce riba da se sacuva al je svakako bolje nego nista ..
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
pera je napisao(la):
Raduta je u Rumuniji sprečio krađu sa jezera bejzbol palicama i fantomkama.Imao je ekipu za hitne intervencije pa kad koga navataju a oni udri,to je sam on pričao kao jedini način da to prestane.
Svidjaju mi se i taj pristup  :D
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Najgore jedino sto posle moras da ih placas kao ljude ili da odlezis neke mesec u cuzi,ali na kraju ako vredi nije steta  :)
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Ne resava se to batinama i po mraku... Za to je potrebno vreme, mentalitet, (ne)kultura i neprosvecenost su ovde problem.
Bar mi koji musicarimo mozemo da budemo iznad prosecnog ribolovca i bar ovi forumi mogu da budu ostrva racionalnog razmisljanja sto se tice ribolova.

Samo pojedinci treba da shvate da ne mogu da nose pastrmke sa reka i da reke nisu narodne kuhinje nego mesta da uzivanje i rekreaciju.
Reke su male, nema tu kapaciteta da se ribe nose i da ih ima. Stavite prst na celo.  Mozemo svi da uzivamo a ne ovako, mizerno je to sto pojedini rade.
Mene bi bilo sramota od samog sebe da upecam pastrmku bilo gde i da je odnesem kuci.
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Neznanje je bitna stavka,vecina tih ljudi ne znaju ni minimalnu meru i ako znaju ne znaju zbog cega je tako kako je,kada ubijes ribu koja nije dostigla meru da bude polno zrela ne ubijas samo nju nego ubijas i mogucnost da ta ista riba sutra prekosutra na svet donese jos 200-300 novih ribica .. Treba da se polaze ribolovacki test kao preduslov za uzimanje dozvole ..
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Slazem se da bi trebalo uvesti polaganje testova  jer ce se time smanjiti broj  neinteligentnih ribolovaca ali je prije svega bitno sprovoditi  i mijenjati zakon to jest prilagoditi ga novom vremenu i uslovima ,,Postoje tri vrste ribolovaca  ,, Prva vrsta ribolovca  je vodjena nagonom za ubijanjem to jest za pribavljanjem hrane druga je ona sportska vrsta to su oni koji love iz nekog nadmudrivanja  sa ribom bez namjere da se ona ubije i ona treca  su  kombinacije one prve dvije  kojoj ja pripadam  ,,Sva tri tipa ribolovca  treba prihvatiti kao nesto realno normalno prirodno i iz takvog prihvatanja trebaju se napraviti novi  zakoni ,,,Puno je teze onima koji love  ,,sportski,,  znaci pustaju ribu  nazad i onda vide da neko drugi ribu ubija i onda dolazi do medjusobne mrznje i frustracija ,,, Meni je npr muka kad nekog vidim da se slika sa  ubijenom  pastrmkom i izjavi ,, pjegava ljepotica,, 
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
Ja prvo fotka pa o kamen ;)

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 
Vrh Dno