Obavezno mušičarenje i Catch & Release na malim pastrmskim vodama u Srbiji

Max

Junior member
Učlanjen(a)
17.01.2009.
Poruke
20
Broj reagovanja
0
:eek: Ovdje se situacija zaoštrava. Jebote ko Izrael i Gaza . Samo tko je tko u ovom slučaju  :hmmmm:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ma kakav Izrael i Gaza?
Naslov je jasan. Učestvujte u temi ako imate šta pametno da napišete i to je sve.
Ima li neko ovde da se ne slaže da na Temskoj, Studenici, Mileševki, Visočici, Crnici, Đetinji, Gradcu, Rzavu i sličnim rekama treba dozvoliti korišćenje isključivo mušičarskog pribora?
Da ili ne?
Nemojte opet da počnete "Mixmaster ima veliku patk." ili "Treba nam edukacija i svest". Biće dovoljno da napišete "Slažem se, zbog:..." ili "Ne slažem se zbog:..." ;)
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Da slazem se ali pod uslovom da se zabrani iznosenje riba iz gore pomenutih reka i jos mnogo drugih manjih ali meni podjednako dragih!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nema svrhe zabraniti varalicarima da pecaju ako ce musicari da ih isprazne!!!!!!!!!!!

Pozdrav
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Ovako koncizno, posto je mudroseranje selektivno dozvoljeno
Stav : Zbog kompleksnosti teme Pojedincima Nemoguce objasniti, sto proistice iz preambule (mudroseranje selektivno dozvoljeno), pa ce se do jasnog stava doci vremenom kroz debatom prozete razne teme
Razlog : Ovaj potok nije nista vazniji od Drine, nisave, dunava... (ovo je vec za drugu temu, jel da)
I za kraj - Siroma' se i frizurom dici
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.106
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Ja sam za to da se upecane ribe vraćaju ali džaba, ja pecam ceo dan i vraćam ribe nazad u vodu a poslepodne pored mene prođe mangup sa punim džakčetom za ajvarke i kaže mi da ih je icepio. Ribčići od 10-25 cm preovlađuju u džakčetu.

Kako ne raspravljati o svesti?

Džaba sam ja svestan kad je on nesvestan.

Ja odem na pecanje jednom, najviše dva puta nedeljno, a on svaki dan, pa Vi sad vidite.

Uhvati i pusti na bilo kojoj vodi u Srbiji, je priča za malu decu. Svi to lepo znamo.

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
svu ulovljenu ribu pustam.uzimam samo ponekad i to veoma retko.to sam poceo da radim pre 4 god.niko u kuci ne voli recnu ribu,a niko nevoli ni da je cisti.ja donesem ribu kuci a moji dele po komsiluku.koja je onda svrha da ih ubijam ako ih ne jedem.jednom sam doneo karase a oni zivi.dete napunilo kadu i stavilo ih unutra.posle smo ih prebacili u lonac u kojem su bili 2 dana.na kraju su me naterali da odem na baru da ih vratim.od tada na udicama lomim kontra kuke,i idem u ribolov bez torbe.bez obzira sta uhvatio vraca se u vodu.kad mi je zao da ubijem klena(kojeg ima dosta) kako da ubijem pastrmku(koja nestaje iz reka)??
ljudi koji me srecu na obali misle da sam lud??jer ovde kod mene je praksa sta izadje iz vode u vodu se ne vraca.
poznajuci ljude i nas mentalitet mislim da smo dosta daleko od dobrovoljnog C&R.cak smo daleko i od postovanja propisu o min. merama i kol. ulova.sta god da se uvede nece da se postuje.dok se drzava ne dovede u red reke su zadnja briga vlasti.kada se nesto bude promenilo nece vise biti ribe.
podrzavam svaku akciju,ali ne vidim kako mi mozemo nesto da ucinimo
 
H

humphrey

Guest
sasats je napisao(la):
svu ulovljenu ribu pustam.uzimam samo ponekad i to veoma retko.to sam poceo da radim pre 4 god.niko u kuci ne voli recnu ribu,a niko nevoli ni da je cisti.ja donesem ribu kuci a moji dele po komsiluku.koja je onda svrha da ih ubijam ako ih ne jedem.jednom sam doneo karase a oni zivi.dete napunilo kadu i stavilo ih unutra.posle smo ih prebacili u lonac u kojem su bili 2 dana.na kraju su me naterali da odem na baru da ih vratim.od tada na udicama lomim kontra kuke,i idem u ribolov bez torbe.bez obzira sta uhvatio vraca se u vodu.kad mi je zao da ubijem klena(kojeg ima dosta) kako da ubijem pastrmku(koja nestaje iz reka)??
ljudi koji me srecu na obali misle da sam lud??jer ovde kod mene je praksa sta izadje iz vode u vodu se ne vraca.
poznajuci ljude i nas mentalitet mislim da smo dosta daleko od dobrovoljnog C&R.cak smo daleko i od postovanja propisu o min. merama i kol. ulova.sta god da se uvede nece da se postuje.dok se drzava ne dovede u red reke su zadnja briga vlasti.kada se nesto bude promenilo nece vise biti ribe.
podrzavam svaku akciju,ali ne vidim kako mi mozemo nesto da ucinimo




Extra prica druze.....hahahaha bravo,na kraju ta riba i nije tvoja niti je tu zbog tebe,sam osecaj da si je danas prevario 50 puta je upravo to sto je.....
C&R propis drugacije ne funkcionise a ne kako gospdin predsednik predlaze namenski,usmereno i po potrebi C&R :D :D :D


Cika Mixy ovaj deo za tebe.....de slusaj sada..... :-*
Salu na stranu nije mi jasna ova tema ?Da li ovo pokusaj promene ili si.stvarno resio da dizes crkvu?Moras na zalost pokazati malo dobre volje sa cinom da sve ribe koje su mrtve ili si poneo da skines sa GALERIJE I MOLIM TE  skinii sliku na kojoj se bavis entomologijom??
klanjanje i ostale rudimente musicara eto kao znak da stvarno mislis ka sto u ovoj temi pises?????

                          Humhrey.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
@Sasats

prva i druga recenica su ti u teskom sukobu. Ili vracas sve ili neku i nosis, nemoguce je da se tu stavi jednakost. Mislim da je Mix pominjao i takve slucajeve.
I znate sta ljudi, ja iskreno verujem u pokajanje! I sam sam pokajnik :D, doduse nikad ne odneh ribu uhvacenu musicarskim stapom, nikad nisam ni probao ukus lipljana. Ne vracam ribu zbog mode vec zbog ubedjenja.
Nikad nisam nosio ispod mere dok sam varalicario ali brojao ih u dzaku nisam nikad. I onda sve presecem u jednom jedinom danu. Kraj za sva vremena. Ne pecam vise ni na jedan poznati nacin sem sto musicarim. Ne zanima me niti padam u iskusenje. Nemam nista protiv varalicara ali sam za to da se povuce jasna crta izmedju musicara i svih ostalih. Neko ce reci da musicarenje nije nista "sportskiji" nacin ribolova od recimo varalicarenja, ali se ne slazem sa njim. Pocev od tehnike i ogranicenja u daljini i dubini, preko sofisticiranog pribora i tankih predveza...
Zato bih da se pitam zabranio, kao u svim normalnim zemljama, bilo kakav ribolov u rekama(potocima) sirine do 3m. Trajno bih proglasio zabranu iznosenja bilo koje salmonide iz bilo koje reke. Onda nema potrebe za bilo kakvim merama i jedinu negativnu posledicu ovoga bi osetio klen jer bi se 90% musicara orjentisalo na njega.
Na zalost svestan sam da nemam mnogo istomisljenika, ali makar mi ostaje da se nadam.
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
simpson H je napisao(la):
@Sasats

prva i druga recenica su ti u teskom sukobu. Ili vracas sve ili neku i nosis, nemoguce je da se tu stavi jednakost. Mislim da je Mix pominjao i takve slucajeve.
I znate sta ljudi, ja iskreno verujem u pokajanje! I sam sam pokajnik :D, doduse nikad ne odneh ribu uhvacenu musicarskim stapom, nikad nisam ni probao ukus lipljana. Ne vracam ribu zbog mode vec zbog ubedjenja.
Nikad nisam nosio ispod mere dok sam varalicario ali brojao ih u dzaku nisam nikad. I onda sve presecem u jednom jedinom danu. Kraj za sva vremena. Ne pecam vise ni na jedan poznati nacin sem sto musicarim. Ne zanima me niti padam u iskusenje. Nemam nista protiv varalicara ali sam za to da se povuce jasna crta izmedju musicara i svih ostalih. Neko ce reci da musicarenje nije nista "sportskiji" nacin ribolova od recimo varalicarenja, ali se ne slazem sa njim. Pocev od tehnike i ogranicenja u daljini i dubini, preko sofisticiranog pribora i tankih predveza...

Šta reći više? :tbumb:
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Mixe dobro ti jutro,
Samo smo ti Zeka i ja u startu dali podršku da se Temska i Visočica proglase isključivo za mušičarske revire. Na osnovu svojih prethodnih iskustava smo ti i rekli kakve probleme treba da očekuješ i kakav je to ozbiljan, odgovoran i ogroman posao.
Sigurno da sam dobronameran - više volim da sačuvam parče čiste Srbije nego bilo šta drugo - a volim da čujem da je to bilo gde urađeno. Ponudili smo, makar verbalno, pomoć i podršku i to je sve.
Tvoj odgovor je bio - Ja sam legalno izabrani predsednik i od sada ćemo da radimo po zakonu i ima da vidite blagostanje. Parafrazirao sam te ali to je suština - i to mi je zaparalo uši - ništa drugo.
Najmanja mi je želja bila da ja sudim o tome da li si ti u pravu ili neko drugi, što, se tiče MS Niš.
Nemam ni želju da stajem između dve sukobljene strane u Nišu koje optužuju jedna drugu za lopovluke, krivolov, pljačku .....
Pošteno da ti kažem - boli me kurac, kao i sve van Niša, za vaše izbore za predsednika, odluke UO, dokumentacije, lopovluke, pljačke ako ih je bilo ili bilo šta drugo što se tiče MS Niš.
Ja nisam ni CESID, ni arbitar što se tiče izbora izbora za predsednika MS Niš. To su vaši sukobi i vi morate da ih rešite, a ne mi na forumu.
Ja nisam u sukobu ni sa tobom, a ni sa bilo kim na ovom sajtu i stvarno želim da ti se planovi ostvare.
Simpson dobro reče:
"Zato bih da se pitam zabranio, kao u svim normalnim zemljama, bilo kakav ribolov u rekama (potocima) sirine do 3m. Trajno bih proglasio zabranu iznosenja bilo koje salmonide iz bilo koje reke".
Ja se slažem. Ni ja ne nosim ništa kući. Kad mi se jede odem u prodavnicu.
Opet se vraćamo ili na svest ili na kazne.
Malo OF - Kad se pre dvadesetak godina poribljavalo Gružansko jezero šaranima na dobrovoljni rad je došlo nas 7 (sedam) i izneli smo deset tona mlađi i pustili u vodu. Obeznanili smo se od umora. Sutradan nisi mogao od ribolovaca da vidiš vodu - svi došli da pecaju šarana i nažalost pecali su komade od 10-15 cm i sve nosili. tada je Gružom gazdovala mislim "Morava" iz Ćuprije. Tad sam bacao čuvare u jezero i davio ih što ne rade za šta su plaćeni pa dolazila milicija, bio cirkus.
To smo mi, ne lično ja, ti ili neko od nas sa sajta, ali smo sa strane gledano, to mi srpski ribolovci.
Ko se sa tim izbori svaka mu čast.
Uzdravlje

 

Max

Junior member
Učlanjen(a)
17.01.2009.
Poruke
20
Broj reagovanja
0
Mixmasteru i ja te podržavam, ako ti moj glas odavde nešto znači, ideja je dobra al utopijska puno sreće u borbi sa vetrenjačama.
 

ivants

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2008.
Poruke
313
Broj reagovanja
15
Lokacija
Trstenik
Apsolutno se slazem da na manjim pastrmskim vodam treba zabraniti sve ostale vidove ribolova osim musicarenja kao i C&R. Samo musicarenje na tim vodama mislim da moze da prodje ali C&R tesko. Nije problem da se i na svim salmonidni vodama uvede princim C&R ali mislim da je to nemoguće. Licno, kad hocu da jedem ribu ja odem u ribarnicu i tamo kupim sta hocu, nisam siguran da svi nasi musicari mogu da se natraju da tako razmisljaju. Druga stvar za neke reke je vec kasno. Nisam bio na Studenici nekoliko godina, ali po pricama ljudi koji su bili prosle godine, tamo i oni pecarosi koji love dinamitom na plovak slabo prolaze.
Jos nesto apsolutno sam protiv sitema sa vise od jedne musice.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovde se opet ponavlja ono što sam 1000 puta video. Opet se ljudi hvale "Ja vraćam..., a niko me ne tera..." ili kude one koji odnose ribe u skladu sa propisima, a to je upravo ono čemu se ja protivim. Pogledajte naslov! Prva reč je "OBAVEZNO", a ne "dobrovoljno"! Tačno je da balkanski ribolovci i mušičari uglavnom vraćaju ribe jer njihovi ukućani ne žele da čiste, niti da jedu to, ali nemojte da se zbog toga pravimo važni. Ja poznajem milionere, narodne poslanike, univerzitetske profesore... koji obožavaju da jedu rečnu ribu koju su sami ulovili. Nije valjda svaki selac čija žena ne podnosi ribe sad odjednom postao "edukovan", "savestan" ili "kulturan".
Ja sam otvorio temu o tome da se pooštre propisi, a ne da se naši ribolovci redom diče time što ne nose svoj ulov zato što ne znaju šta će sa njim.
Oni koji dobrovoljno oslobađaju ribe, zapravo su najveći protivnici onoga što ja zagovaram i smetaju da se ideja obaveznog oslobađanja riba na nekoj vodi ostvari. Oni slabe poziciju bilo kog pregovarača sa ljudima koji upravljaju našim vodama, jer su najjači argument protiv.

Momci, ako hoćete da naše rečice budu bolje zaštićene, nosite i pokazujte ribe iz njih i tako pokažite nadležnima kakvu opasnost predstavljaju sportski ribolovci. Ako pričate da ih sve vraćate, onda ću teško ubediti bilo koga da je mušičarima potreban propisani C/R. Tako se zapravo protivite ideji iz naslova. Sledeći ovu jednostavnu logiku, mogu slobodno reći da su C/R dobrovoljci na istoj strani kao i ribokradice.
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Ko o čemu baba o uštipcima.
Obavezno mušičarenje i uhvati i pusti...
Ako si mislio Obavezno mušičarenje i obavezno uhvati i pusti... tako je trebalo i da napišeš.
 
Vrh Dno