Ocuvanje klena u Srbiji!

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Ni od jednog takmičara nećeš čuti da za takmičenje kaže sportski ribolov već takmičarski.
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.157
Broj reagovanja
139
Lokacija
Kruševac
Ivod iz ZAKON O ZAŠTITI I ODRŽIVOM KORIŠĆENJU RIBLJEG FONDA

                                                                        2. Rekreativni i sportski ribolov
                                                                                    Opšti uslovi

                                                                                        Član 40

Rekreativnim ribolovom može da se bavi lice na osnovu dozvole za obavljanje rekreativnog ribolova (u daljem tekstu: ribolovac).

Lica mlađa od 14 godina mogu obavljati rekreativni ribolov bez dozvole, jednim štapom, u prisustvu lica koje poseduje dozvolu za obavljanje rekreativnog ribolova.

Ministar bliže propisuje način, alate, opremu i sredstva kojima se obavlja rekreativni ribolov.

                                                                          Sportski ribolov

                                                                                Član 46

Korisnik je dužan da na ribarskom području dozvoli takmičenja – sportski ribolov pod uslovima utvrđenim Programom upravljanja ribarskim područjem.

Ribolovne organizacije obavezne su da za izvođenje svojih takmičenja traže odobrenje od korisnika ribarskog područja na kome obavljaju takmičenja i uslove obavljanja takmičenja.

Organizator takmičenja obavezan je da obezbedi da svi učesnici takmičenja na dan takmičenja imaju odgovarajuće dozvole za rekreativni ribolov.

Ribolovne organizacije obavezne su da svoje takmičenje organizuju u skladu sa merama zaštite i očuvanja ribljeg fonda propisanim ovim zakonom.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Time si samo dokazao da zakone kod nas pišu neznalice. Evo pa nek ti neko prevede ako ne divaniš engleski

http://en.wikipedia.org/wiki/Recreational_fishing
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.157
Broj reagovanja
139
Lokacija
Kruševac
Baki-Pa je napisao(la):
Time si samo dokazao da zakone kod nas pišu neznalice. Evo pa nek ti neko prevede ako ne divaniš engleski

http://en.wikipedia.org/wiki/Recreational_fishing
"From Wikipedia, the free encyclopedia"
Divani se Turski, cini mi se. A njega ne znam. Zaomi je. A mi forumasi smo sveznalice?!
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ivke ako ti stvarno zastupas rasinu ovde moracu da reagujem koliko vec sutra jer im pravis vise stete nego koristi  :(
batali vise sluzbeni glasnik i sportski i rekreativni ribolov . po zakonu Član 43 Korisnik je dužan da sprovodi edukaciju ribolovaca.  drugim recima duzan je da me obavesti o pravilima i propisima na nivou drzave a posebno o lokalnim kao sto je npr. zabrana koriscenja masinice u zimovniku u trsteniku . oni to uredno rade putem pravilnika koji dele uz dozvolu . bez obzira sto nije vazeci dokument to je nacin da me nauce propisima jer nisam pretplacen na sl. glasnik niti me interesuje sta tamo pise . taj pravilnik je amin za ribolovca i mora da ga postuje od reci do reci jer ce najebati od kontrole .
ove godine se provukla greska i ja sam uveren da ce momci iz rasine preduzeti sta treba da je poprave zato bolje idi na pecanje nago sto komplikujes stvar jos vise  ;)
ps. danas sam stigao tek iza tri da odem do morave . stao sam na mesto sa brzom vodom na koje niko nije hteo . bez hrane na plovak hvatio sam 8 riba za sat ipo vremena ukupne mase 5.600g . znaci riba radi i sutra idem opet pa ako si se predomislio cekam te na moravi  :tbumb:
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
ivke037 je napisao(la):
"From Wikipedia, the free encyclopedia"
Divani se Turski, cini mi se. A njega ne znam. Zaomi je. A mi forumasi smo sveznalice?!


Ayrıca sportif balıkçılık denen Rekreasyon balıkçılık, zevk ya da yarışma için balıkçılık olduğunu. Bu hayatta kalmak için balıkçılık olan ticari kazanç için balıkçılık olan balıkçılık, ya da geçimlik balıkçılık ile tezat olabilir.

Dinlenme balık en yaygın şekli, çubuk, makara, çizgi, kanca ve yemler geniş herhangi biri ile yapılır. Yaygın terminali mücadele olarak adlandırılan diğer cihazlar, aynı zamanda etkileyen ya da hedeflenen balık yem sunumu tamamlamak için kullanılır. Terminalin bazı örnekler ele ağırlıkları, yüzen ve fırdöndüler içerir. Lures sık yem yerine kullanılmaktadır. Bazı hobi plastik lures ve yapay sinekler de dahil olmak üzere, el yapımı kendilerini mücadele yapmak. Alıcı veya bir kanca olta balıkçılığı olarak bilinen balık yakalamak için çalışırken uygulama.

Büyük oyun balıkçılık gibi orkinos, köpekbalıkları ve marlin gibi büyük açık su türlerini yakalamak için teknelerden yapılır. Noodling ve alabalık tickling de eğlence etkinlikleri vardır.
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.157
Broj reagovanja
139
Lokacija
Kruševac
sasats je napisao(la):
ivke ako ti stvarno zastupas rasinu ovde moracu da reagujem koliko vec sutra jer im pravis vise stete nego koristi  :(
batali vise sluzbeni glasnik i sportski i rekreativni ribolov . po zakonu Član 43 Korisnik je dužan da sprovodi edukaciju ribolovaca.  drugim recima duzan je da me obavesti o pravilima i propisima na nivou drzave a posebno o lokalnim kao sto je npr. zabrana koriscenja masinice u zimovniku u trsteniku . oni to uredno rade putem pravilnika koji dele uz dozvolu . bez obzira sto nije vazeci dokument to je nacin da me nauce propisima jer nisam pretplacen na sl. glasnik niti me interesuje sta tamo pise . taj pravilnik je amin za ribolovca i mora da ga postuje od reci do reci jer ce najebati od kontrole .
ove godine se provukla greska i ja sam uveren da ce momci iz rasine preduzeti sta treba da je poprave zato bolje idi na pecanje nago sto komplikujes stvar jos vise  ;)
ps. danas sam stigao tek iza tri da odem do morave . stao sam na mesto sa brzom vodom na koje niko nije hteo . bez hrane na plovak hvatio sam 8 riba za sat ipo vremena ukupne mase 5.600g . znaci riba radi i sutra idem opet pa ako si se predomislio cekam te na moravi  :tbumb:
5.6 kg?
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
sta da radim tako se namerilo  :doh: zadnji bio preko kilo i bilo mi zao da mu secem rep  :'(
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ti si ribocuvar  i trebalo bi da poznajes propise . moj ulov je regularan jer sam zadnjom ribom ispunio limit . e sad sto nije bio pola kila pa da bude tacno 5 kila ja nisam kriv  :(
iskreno bili su teski oko 4 kila ali sam sve napisao jer sam znao da cu da te upecam kao skobalja  :D
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Sasa ime, da li postoji neka sansa da nekom imitacijom i FF priborom ulovis ove ribe ako tako lepo uzimaju hranu ??
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
druze , ti si stari ribolovac i znas kako se peca zimi skobalj na moravi na fiksnu peticu . voda malo brza dubina oko 2,5m plovak 4,5g i strogo zadrzavanje . garantovano bi uzeo nimfu samo je problem kako ostvariti ovakvu delikatnu prezentaciju . i ovako je lep ribolov , po meni vrhunski jer zahteva dosta vestine i koncetracije. ja sam osrednji majstor jer jedino ovako pecam zimi kada mi je velika voda za musicarenje . kakvih majstora ima  i kako hvataju ribu to je neverovatno. neiskusno oko uopste i ne primeti kada uzme mamac  :eek:
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
Ma ime,nikada nisam preferirao skobalja. Jako sam voleo ul priborom beovicu da rasturam,nesto malo babuski  lepih i rano sam se latio varalicarca ( sa 15 god. ). Povrsinski lov klena bez otezanja na insekte me je ubrzo teleportovao u svet FF-a,tako da ne bih osvetlao
obraz loveci skobalja  na plovak. Ima majstora sto bolonjez tehnikom prave haos,ali.nece mi dusa .
  Znaci u malo mirnijoj vodi i plicoj,ne bi bilo problema na nimfice,a verovatno bi i mrena neka zaheftala :tbumb: DA OTOPLI MALO ZA KOJI DAN PA ODOH I JA NA MORAVU,TEZIM PRIBOROM ;)
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
velika je voda mafke  :( celu zimu je dosta visoka i nije bas bistra . treba da padne bar za 60cm. da je kako treba odavno bi se hvatao klen . prosla zima je bila ekstra za musicarenje
 
Vrh Dno