Osobine i nacin zivota pastrmke

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Nema na čemu, međurasna tolerancija je vazda bila osobina nas retkih jermanskih pijora, o krkušo kuršumlijske Kosanice.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
auuu crni bahuse  :eek: sta to uradi  :doh:
placem nad tvojom zlom sudbinom sto te je simpson banovao :'( verujem da jos uvek nemas pojma sta ti se desilo... ali kada koliko vec sutra shvatis tezinu novonastale situacije u kojoj si se nasao , slobodno me kontaktiraj na poruke da ti pomognem kako da prevazidjes krizu  :tbumb:
ti jos nisi svestan sta ti se desilo , ali ako vec mozda veceras napises neki post i do sutra nema komentara na njega punog zivotinjskih uvreda shvatices sta ti se desava  :yeswink: veruj nece biti lako da se priviknes , isto kao sto srbima jos uvek nije lako da shvate da je sloba umro  :D :D
nista ne brini .ja sam se uspesno izlecio od trauma i mozes da racunas na moju pomoc :)
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Bahus je napisao(la):
...ocito taj sarkazam koji dolazi od vas upotpunjen ironijom je samo  portret vase malodusnosti.

sasats je napisao(la):
placem nad tvojom zlom sudbinom sto te je simpson banovao :'(

Sale, ne znam šta ti je trebala ova sarkastična ironija, sad si po gorenavedenoj definiciji ispao malodušan kao mali vretenar koji se najeo bobica aronije.  :doh:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
sta da radim goci  :( pisao sam u trenutku slabosti  :doh: ja sam ti kao izlecen pusac koji ponekad sanja cigare . u zlom trenutku za moje emocije procitah sta se izdesava drugu bahusu pa me malo ponela tastatura  :-\
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Seta i melanholija su osobine najvećih pastrmki!
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Iskreno ti mogu kazati na ovom forumu sam skoro od njegovog osnivanja i to neki znaju i veoma ma su mi poznata necija misljenja i stavovi,nazalos sada od toga istog beze kao djavo od krsta,znam i to da je umno menjati se a i prirodno,ali  takodje je neprimerno da se ponasaju kao pokondirena tikva.U mom selu kazu,stekla cuca jaje,Na kraju drago mi je sto nisam deo kolotecine,ja sam mlad a mladost je gresna pa mi se moze i oprostiti,za razliku od nekih koji stare kao cipela.
:hammer:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
i sta ces sada da radis posto nece niko da ti odgovori na ovaj post jer ga nije procitao ?  :-\ to je ta nova situacija o kojoj ti pricam  :yeswink:
e moj bahuse, teski dani su pred tobom  :'(
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
e moj bahuse  :( jel znas kako kaze nas narod? ....nece slonce u lonce  :blush:
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Narod je u pravu,,za ovo slonce nema lonce,,Uuuu, mi se sad kao tesimo,dva razignirana,emotivno rastrojena i odbacena musicara,jebote da smo nas dvojica sa nekog beogradskog brda,al bi smo se nalajali fazona,ko nam je kriv kad smo provincijalci nevaspitane gedze. :hammer: :hammer:
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Hrana,
U prvoj mladosti pastrmka se hrani malim predstavnicima vodene faune da polako prelazi na bube i musice,a u starijim godinama i na vece stanovnike voda.
Nasuprot drugim grabljivicama koji po obimu svoga tela love manje ribe i drugu hranu odgovarajuce velicine ,pastrmka ume da se ustremi i na komade koje nikako nisu u srazmeri sa njenom velicinom.Tako daleko ide u svojoj tvrdoglavosti da plen po svaku cenu proguta,da ga napusta samo oko joj slucajno isklizne iz njenih usta. :bye:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
tu predatorsku osobinu od slatkovodnih riba imaju i: štuka, som, mladica... a za pastrmku iskreno nisam znao da bi bila sklona, ali što da ne. Ako bi je takla neka žestoka glad pa i ona je predatorka...iako velike pastrmke se nikako neče odreči laganog zalogaja i neke male larvice koju voda nosi ali ako je moguće nešto konkretno pojesti što da ne ali opet ali... :blush: uveren sam da su na našim vodama koje su bogate njenom tipičnom hranom takve pojave retke za pastrmku.

Npr. imitacija šumskog miša, odraslog, nikada ni jedan napad a vrlo lak i konkretan zalogaj....lovio sam i sa nekim sitnim miševima i tu sam imao po neku ribu, na jednoj maloj zatovrenoj vodi sam olešio pastrmku malim miševima, ali na reci retko kada i samo sa malim imitacijama. Definitivno je da bi morao mnogo više da to pokušavam da bi imao nekog značajnijeg uspeha ali to bi uzelo jako mnogo vremena da bi se možda neka velika pajkica digla za takvom imitacijom. Na mestu gde su stvarno komadine nisu ni mrdnule ni na malog miša...zanimale su ih samo malecne nimfice... Na početku sezone još nisam probavao to več samo posle maja i na kraju sezone...možda bi se sada aprila digle pa ču baš da probam. 
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
Nevjerojatno ali istinito...
Ja imam slična iskustva kao sebastijan više velikih pastrva mi je uzelo skroz sitnu muhu nego veliku apsurd ali je tako :doh:
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Nesto sto sam primetio u vreme jeseni,da pastrmka halapljivo guta listice koje pada na vodu,najednom sam bio potpuno zbunjen,No vremenom sam primetio da ona to lisce skuplja zato sto na njemu ima po koja buba ili kakva gusenica,Prosto deluje neverovatno ,taj instikt koja ona poseduje me fascinira.
Pitanje kolka je bila ona pastrmka koja je ulovljena na Soci kod groblja u Tolminu i na kakvog je strimera dosla.
 
Vrh Dno