Osobine i nacin zivota pastrmke

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Nesto vam moram reci,mozete se slobodno nasmejati ,naravno ja vam to necu zameriti.No mogu vam slobodno kazati da pastrmka ume dugo da posti i tada njeno telo poprima zatvoreniju boju .Glava joj nekako ispadne veca a telo izduzenije i potamnelo.Kolko sam primetio nase pastrmke koje se trenutno nalaze u kavezima su dosta ponosne i nedeljama ne uzimaju hranu i cak kolko smo primetili uzmu je i izbacuju,te smo dosli do saznanja da u ovom stadijumu njeno meso ima ima rdzav ukus.Misljenja su da divlju pastrmku ne treba drzati u ropstvu a ako je potrebna za mrest vestacki ,najbolje je izmusti i nakon istog pustiti u njenom prirodnom stanistu.
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Ja mislim da ce tvoje tehtove na forumima bioloski fakultet da stavi na spisak obaveznih literatura za dopunsku nastavu svojim studentima, samo dok te otkriju....
  Ti covece nam otkrivas stvari na koje savremena nauka nije imala odgovor.... Samo napred...
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
Svaka pastrva koja slabo jede izgleda baš kako je Bahus opisao ali to nije zato što posti nego zato što nema dovoljno da jede ;)
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Nije moj Milane to nista novo, nase kolege musicari love i takve pastrmke kao i ja sam,ali je razlika je u tome sto svi mi u lovu pristupamo na razlicite nacine,neko ode da se zabavi,neko da ulovi sto vecu ribu,neko da posmatra prirodu i ribu u vodi.Sam pristup ovom sportu nas priblizava i udaljava, kako na te stvari gledamo.
Za mene licno je sam odlazak na neku udaljenu distinaciju svecanost a tek sta cu zateci tamo izaziva u meni radost i osecaj neverovatne sadrzine,sam treptaj sunca na talasima vode u mom srcu stvara melodiju neverovatne sadrzine a tek senka jove posle uzavrle zege stvara smiraj u srcu mom,ovi dozivljaju i zivot pastrmke cini me sretnim.
Ludi musicar iz kace vremena ...Bah...................
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Mozda nekom ovi tekstovi i posluze za nesto ,ko zna.
Imao sam prilike da pastrmku posmatram kada hranu uzima na dnu vode,iskrene se odozgo i sa strane uzme plen.Bilo je  i trenutka kada vidim da mi prati mamac i retko sam tada uspeo da je prevarim,zakacim.Nekako kao de se i kod nje javlja trenutacna sumnja.Kada ne vidim mamac pod vodom u tom slucaju zaustavljam ili ga usporavam kako bi naveo ribu da ga uzme.U mom iskustvu se potpuno slazem sa mnogim kolegama da se pastmka odlucuje da uzme mamac iz sledecih motiva.
Glad,jer joj se cini da je mamac nesto za jelo.
Radoznalost,privlaci je mamac i htela bi da vidi sta je.
Bes,mamac joj se cini da je nesto zivo,ranjeno ili nemocno.
Zloba,plasi se da druge nebi pre nje zahvatile plen. 
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Bahus je napisao(la):
Bes,mamac joj se cini da je nesto zivo,ranjeno ili nemocno.
Ako joj se mamac učini ranjenim ili nemoćnim onda ga možda ne napada iz besa, već iz tuge. Vidi ranjenu ili nemoćnu ribicu i rastuži se, pa da bi se oraspoložila ona je pojede. Ja kad sam tužan ja uzmem pa nešto jedem, naročito nešto slatko.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Bahus je napisao(la):
Glad,jer joj se cini da je mamac nesto za jelo.
Radoznalost,privlaci je mamac i htela bi da vidi sta je.
Bes,mamac joj se cini da je nesto zivo,ranjeno ili nemocno.
Zloba,plasi se da druge nebi pre nje zahvatile plen.

Uz svo duzno postovanje prema svemu sto pises, ovde ima toliko besmislica da prosto ne mogu da precutim.

"Glad,jer joj se cini da je mamac nesto za jelo"................OK razumno

"Radoznalost,privlaci je mamac i htela bi da vidi sta je".............Besmisleno jer ako je htela da vidi onda gleda a ne jede. Ali i to ok moze da prodje ali ne da vidi sta je nego da se uveri jel hrana ili nije. Ne zanima je sta je to konkretno.

"Bes,mamac joj se cini da je nesto zivo,ranjeno ili nemocno"............totalna besmislica, bes kao stanje svesti nije primereno ribama a besnilo kao bolest nemam pojma ali ne verujem da je zabelezeno kod riba.

"Zloba,plasi se da druge nebi pre nje zahvatile plen"....... Jos jedna besmislica ali ovog puta dvostruka. Prvo nije zloba kada se neko plasi vec je to strah, a drugo ona se ne plasi da druga riba dodje do plena vec  se vodi instiktom da uzme hranu pre druge jedinke. Da se plasi pobegla bi.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ovo poslednje je ljubomora ili zavist, najdominantnija osobina kod svih riba. Ne kaže se za džabe "ljubomoran ko linjak". Mada verovatno važi i za pastrmku.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Goci je napisao(la):
Ovo poslednje je ljubomora ili zavist, najdominantnija osobina kod svih riba. Ne kaže se za džabe "ljubomoran ko linjak". Mada verovatno važi i za pastrmku.

Ahahaha da niste slucajno ti i Japanac neki rod jebote. Ovo mi lici na njega :hammer: :hammer:
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Predvidivost,jedna od ljudskih slabosti uvek me je ocaravala,posebno kad vec znas kako ce i na koji nacin reagovati, kazati u krajnosti od koga ce vec doci.Zao mi je pomalo  i otuzno je kada pojedinci u svom neznanju da bi potkrepili svoju glupost korist uvrede kao protiv argumentima.
Gospodo nema potrebe za time,naprotiv ovo sto vi kobajagi navodite je samo nepoznavanje onogo o cemu je rec,ocito taj sarkazam koji dolazi od vas upotpunjen ironijom je samo  portret vase malodusnosti.
Sa vama se sigurno necu raspravljati ali isto tako necu vam dozvoliti niti da me vredjate,ako se sa necim ne slazete onda koristite malo pitkije reci.
Ako sam na vasu reakciju malo grublje odreagovao unapred se izvinjavam.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Bahus je napisao(la):
Zao mi je pomalo  i otuzno je kada pojedinci u svom neznanju da bi potkrepili svoju glupost korist uvrede kao protiv argumentima.

Ako sam na vasu reakciju malo grublje odreagovao unapred se izvinjavam.

Pazi druze, nisi odreagovao "malo grublje" vec krajnje nevaspitano da nevaspitanije ne moze biti. Kao prvo nigde nisi direktno mogao da procitas uvrede na svoj racun, pa ti je samim tim ovaj post potpuno nepotreban. Drago mi je sto sve koji drugacije misle zalis i smatras glupima, jer to vise govori o tebi i tvojim nebuloznim stavovima. Sto se mene tice, posle sasets ode i ti na ignore listu, makar necu dolaziti vise u iskusenje da reagujem na nebuloze o kojima pises. Stvarno mi tako beznacajne stvari, poput diskusije sa tobom, ne trebaju u zivotu. Samo napred!

Pazi, ti si reci poput "nema smisla=besmislica" protumacio kao uvredu na svoj racun. Da nije smesno bilo bi tuzno :)
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Bas me briga,nisi ni ti vredan paznje,poznat mi je taj tvoj ostar jezik i ti imas problema da podnistavas ljude oko sebe pa sta.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
simpson H je napisao(la):
Ahahaha da niste slucajno ti i Japanac neki rod jebote?
Nećeš me tako lako nasankati! Tvoja navodna radoznalost je očigledna posledica ljubomore na moju i japančevu glupost!
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
904
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Hvala ti, oooo presvetli Gorane, na recima hvale.
 
Vrh Dno