Pastrmke naših reka i jezera

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
Ajde da i ja jednom Pedju ispravim  :hammer: :hammer: godina je 1851 heheehe :bleh:
A mix jebiga ofirah ti tu rijeku mozda :naughty:
Mada vjerujem da si nasao neku lokaciju za koju niko ne zna ......
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
dsa dsa, to je strun. Ne volim tsajsanstvene mudrsace, sali ne smem dsa otkrijem reku, dsa mi se ne nsavuče njih hiljsadu, pre nego što jsa stignem dsa ih msalo trtim. Samo ti mogu reći da je ta reka stotinama kilometara udaljena od Morače i da Srbima treba viza da bi se došlo do nje i da protiče kroz dve zemlje i da ih tamo retko ko lovi... dosta je. :doh:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Danilo Mrdak, atipicni Crnogorac, uskoro treba da doktorira. Strun je samo jedan od njegovih predmeta doktorata. U molekularnom pogledu ima malih specificnosti, a njegova razlicitost proistice iz posebnosti nacina zivota koji vodi, sto  je posledica lokalne deiferencijacije novijeg porekla. Ali, detaljno posle doktrorata, negde iduce godine, nadam se u rpvoj polovini.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Da vas prekinem na sekund i malo ulepšam forum jednom makro fotkom pastrmke "naših reka i jezera". U iščekivanju da prođe lovostaj, tek da se podsetimo koliko su to prelepa stvorenja...  :)

pastrmka1c.jpg
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
Jos jedna moracka ljepotica.
Na prvoj slici nisam slikao usta jer znam da bi raspalili po meni zbog .......... :blush: :whistle:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Pastrmka sa Vrbasa, veoma čudnih šara!  ???

img1262bd4.jpg
 

zmanic

Junior member
Učlanjen(a)
06.10.2007.
Poruke
36
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Dobrodošlica za novog člana foruma, koji je očigledno iz najbolje pozicioniranog grada za mušičarenje u Srbiji, Pirota. Mislim da je ovo tek prvi Piroćanac na forumu. :tbumb:
Eh, kakve sve pastrmke i ostale ribe žive u okolini ovog grada, koji ja i Laki zovemo "Grad Ljubavi". Nadamo se slikama, Zmanic. :)


Mala napomena za srcane bolesnike, sledeći link otavrate na spopstveni rizik!!!

http://zmanic.250free.com/DenchaPastrmka/

Avgust, prošle godine, Zavojsko jezero, lovac jedan prijatelj:


PS
"Klasicna pastrmka " iz Visočice u vreme mlađeg Neolita,
danas Since Fiction .
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Vrlo zanimljivo kako ove sto zive u jezeru gube crvene pege.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Davno je na forumu bilo o poribljavanju salmonidnih voda ribnjacki gajenim pastrmkama.
Evo jos jednog novijeg stava o tome, link dole.
Ako sam promasio temu, molim da se premesti u odgovarajucu, uz izvinjenje i zahvalnost.
http://www.fishandfly.com/articles/20080422_1
 
Vrh Dno