Pastrmke naših reka i jezera

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
ne smeta sto si napisao ali daj blagi prevod ili stav povodom toga. procitao sam ali nekom ne ide engleski
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Our research has shown that inter-breeding between farmed and wild brown trout lowers the ability of the offspring to survive in the wild, and could have serious implications for the future of the wild brown trout.

Ovo sam ja na osnovu zdravog razuma reko pre 2 godine. Peđa druže, hvala za link, pročitaću detaljnije kad dođem kući.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
pedjabg je napisao(la):
Davno je na forumu bilo o poribljavanju salmonidnih voda ribnjacki gajenim pastrmkama.
Evo jos jednog novijeg stava o tome, link dole.
Ako sam promasio temu, molim da se premesti u odgovarajucu, uz izvinjenje i zahvalnost.
http://www.fishandfly.com/articles/20080422_1


Koliko ja znam, reke Srbije se redovno poribljavaju ribnjačkim potočarama punim atlantske krvi. Možda se naš najpoznatiji ihtiolog, Predrag Simonović (PedjaBG), sprema da pomogne da se ispravi ta greška?
Ja se pitam zašto su naši stručnjaci uopšte dozvolili da se ubacuje takva riba i šta čine da se zabrani i sama  proizvodnja braon pastrmki čudnog porekla?
Naše pastrmske reke nema potrebe poribljavati mlađem pastrmke. Juče sam bio na Temskoj i, po ko zna koji put, video ogroman broj malih divljih pastrmki. Ne pliski i krkuša, već potočnih pastrmčica iz poslednjeg mresta, koje su sada oko 8 cm dugačke. Svake godine ih viđam i uvek se oduševim njihovom brojnošću. Ima ih bar 10,000 komada na svaki kilometar toka. Zdrave, lepe, brze i plašljive-ne može ih svako videti.
 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
627
Broj reagovanja
102
Evo jedne današnje sa Gradca. Gde su joj pege?  ???
 

Prilozi

  • IMG_2119.jpg
    IMG_2119.jpg
    223,3 KB · Pregleda: 274

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
637
Broj reagovanja
19
da da, to je ta cuvena sa likom bandara! Ima ih jos sa likovima:
somova, crvenpeki, jesetri, ajkula... :yeswink:
 
Vrh Dno