Prve muve za klena

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Štap mora da bude pravilno deklarisan da bi znali sa ćime raspolažemo.Ako je taj tvoj trojka onda si na konju!
Sa dobrom strunom bacaćeš i strimere a ne da nećeš moći bambule nego ćeš ih ispucavati odlično!
Za početak izbjegavaj da forsiraš daljinu.Idelano ti je da podbacuješ na drugu obalu pod granje.
Ovo ti je za početak više nego super.
Nema kod nas klena koji je preveliki za taj tvoj štap!
 

BojanLazic

Junior member
Učlanjen(a)
26.10.2016.
Poruke
38
Broj reagovanja
0
Lokacija
Gornji Milanovac
https://varuste.net/en/Vision+Cult+7'6"+-3?_tu=39756
Nasao sam link na netu, jer ima dve verzije ovog stapa ako se ne varam, meni je kraci:
Rod: 7'6" feet (231cm) 3-pieces
Class: #3
i pise da je akcija medium
E za strunu stvarno ne znam koja je, al'drug mi rece da mu je taj lik sve preporucio jer se i on bavi musicarenjem...
Tako da se nadam da je dobra :)
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Bitno je da nije oštećena a svkako će ti poslužiti za početak.
Sada nastupa loš period ide zima a ti je iskoristi u čitanju foruma.
 

BojanLazic

Junior member
Učlanjen(a)
26.10.2016.
Poruke
38
Broj reagovanja
0
Lokacija
Gornji Milanovac
Ako bude neki lep dan, mozda odem da testiram, da vidim kako to sve izgleda iz moje ruke :)
Ako ne, bar ima da se uci o tome i da se prave muve :)
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Biće još sunčanih dana a iskoristih ih da probaš komplet.Sitnije muve 16-14# i nemaš brige.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.180
Lokacija
Čačak
Druze...ekstra. Trojka je odlicna. Kad se upucas na manjim rekama kreni na moravu. I uzivaj.

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
BojanLazic je napisao(la):
moja greška stap je #3
skoro sam siguran bio da nije kec . trojka je vec upotrebljiviji stap ...za prvi stap najbolja je petica ili sestica da se naucis lakse , i mnogo je upotrebljiviji stap vece klase . ali kad si vec kupio trojku srecno u obuci  :tbumb:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
BojanLazic je napisao(la):
https://varuste.net/en/Vision+Cult+7'6"+-3?_tu=39756
Nasao sam link na netu, jer ima dve verzije ovog stapa ako se ne varam, meni je kraci:
Rod: 7'6" feet (231cm) 3-pieces
Class: #3
i pise da je akcija medium
druze, od prijatelja poznavaoca pribora sam dobio info. da takav stap u toj duzini i klasi ne postoji . http://www.visionflyfishing.com/page.php?page_id=33&c=30&pid=106
nadam se da nisi unapred dao novac na nevidjeno a da nemas pojma sta si kupio 
 

BojanLazic

Junior member
Učlanjen(a)
26.10.2016.
Poruke
38
Broj reagovanja
0
Lokacija
Gornji Milanovac
Sasats, evo na ovom sajtu ima mngo veca lista "Cult"serije, i tu ima i ovaj koji sam ja uzeo...
http://www.visionflyfishing.com/tiedostot/Vision_catalogue_20111.pdf

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
kupio si kratki glas stap . za 200e mogao si mnogo bolje da se opremis ...ali da te ne demoralisem u startu necu vise da komentarisem .
 

BojanLazic

Junior member
Učlanjen(a)
26.10.2016.
Poruke
38
Broj reagovanja
0
Lokacija
Gornji Milanovac
Ne demoralises me, poceo sam relativno skoro da pecam, i to sa varalicarenjem, ako me prvih pet izlazaka bez ulova nije demoralisalo neces moci ni ti :)
A za 200 e sam uzeo pomenuti stap i cekrk sa musicarskom strunom, duboke cizme (kombinezon), drveni meredov i set za pravljenje musica. Tako da tesko da sam mogao bolje za 200e...
Ali svejedno, sta je tu je sad, za pocetak ce mi vrsiti posla, da naucim da zabacujem kako tako, ako nista da uzivam u prirodi u slobodno vreme, pa kad budem planirao da menjam, em cu valjda znati vise, em cu imati iskusnije ljude sa ovog foruma da mi pomognu :)
 

BojanLazic

Junior member
Učlanjen(a)
26.10.2016.
Poruke
38
Broj reagovanja
0
Lokacija
Gornji Milanovac
To ti kazem, nije bojan veverica :)
Jos jedno pitanje, sta je najbolje koristiti za predvez?
Za varalicarenje klena ne koristim predvez vec koristim upredene strune power pro 0.13mm za jaci stap i nanofil 0.08mm zbog odlicne nosivosti.
Ali za musicarenje ne znam sta je potrebno, pao mi je na pamet fluorokarbon jer je kako kazu nevidljiv na vodi :)
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
potreban ti je musicarski konusni predvez na koji ces vezivati parce monofila ili fl. karbona . po zelji .
 
Vrh Dno