Ribnik

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
Usporedbe radi Ribnik voda dosta manja od Plive na kojoj ljeti rade baš jako sitne kreacije 16-24 što suhe što nimfe neka srednja riječica sa normalnim obalama koje su na nekim dijelovima i šljunkovite jako puno ribe koju usprkos tvrdnjama nije baš svaki put lako naloviti.
Pliva veća od Ribnika ljeti rade i nešto veće muhe manje ima ribe nego na ribniku zahtjevnija voda na kojoj u svako doba izlaze sitne kamenjarke ljetne suhe muhe mala siva, žuta, zelena jednodnevka na 16, nimfice plivka na 16, madamcastorex na 16, razni pardigoni zelenih i žutih nijansi itd...
Za direktno meni najjača nimafa Karakondžula i Hidropsiha na 12.
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
905
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Sad nema potrebe ni da idem, Silvio mi je sve rekao.  :D
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Ja cu slike da postavim. Ako nista bar reke ako ne bude ulova ;) ae odjavljujem se da ne kvarimo temu
 

bane

Junior member
Učlanjen(a)
02.07.2006.
Poruke
94
Broj reagovanja
5
Lokacija
Pancevo
Jedan od juče....Plivski
fc853299480a03a0877edc917721a2ec.jpg


Sent from my HTC U11 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Bravo Bane :) stani bre a sta je sa onim Helios rules??? Sad Scott?
 

bane

Junior member
Učlanjen(a)
02.07.2006.
Poruke
94
Broj reagovanja
5
Lokacija
Pancevo
Pa Scott mi je za Plivu a prva rezerva Winston LT 8'9 #5...dok je Helios kec #6  Drinski [emoji41]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

 

Shone Fly

Junior member
Učlanjen(a)
01.08.2015.
Poruke
45
Broj reagovanja
0
silvio je napisao(la):
Usporedbe radi Ribnik voda dosta manja od Plive na kojoj ljeti rade baš jako sitne kreacije 16-24 što suhe što nimfe neka srednja riječica sa normalnim obalama koje su na nekim dijelovima i šljunkovite jako puno ribe koju usprkos tvrdnjama nije baš svaki put lako naloviti.

Potvrdjujem iako imam skromno iskustvo što se tiče Ribnika a baš nikakvo u vezi Plive ( nju ne komentarišem)  .Što se tiče lipljana na Ribniku  bio je izuzetno selektivan a voda je bila poveća posle obilnih kiša  .Od 3 kutije pune muva uzimao je po površini samo 2 muve - mrava i jednodevku sa natural bojom  tela na  #16 i #18 vezanu kao parašut . Iznenadio sam se jer je bilo baš obilno rojenje male žute kamenjarke a ništa što je sličilo od muva na žuto nije hteo lipljan ni da pipne . Lično nimfe nisam ni koristio ali sam čuo da je uzimao fazanov rep na jako sitnoj udici  . Mnogi greše kada misle da će na ribniku da se "razbiju" od ribe  , pa onda oni koji neće da poslušaju savet od lokalnih mušičara pa tvrdoglavo forsiraju neke svoje muve koje su za neku drugu vodu i slično a kako sam čuo na licu mesta i neki "profesori" su plakali jer nisu mogli da ulove ribu tamo ceo dan .

 
Vrh Dno