Sta bassa cini toliko atraktivnim za pecanje!?

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
evo jedan mali video,takvih inace preko dana moze da se ulovi pun dzak.... :yeswink: :yeswink: :yeswink: :yeswink:
http://www.youtube.com/watch?v=l7VoRuWOwmw
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
evo jos jednog od danas kilas i malo jace....u odlicnoj su kondiciji a stap  trojcica pumpa li pumpa,jaaaooooo djole sto mi uvali stap :doh: :doh: :doh: :doh: :doh:...........
 

Prilozi

  • bass.jpg
    bass.jpg
    356,8 KB · Pregleda: 357

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Jos pre par meseci sam uradio sebi jedan stapic za musicarenje basa.. radi se o vrlo specifican stapicu.. dvodelni glass 5'6'' dug... neverovatno zabavan za pecanje... u ruci i na ribi ponasa kao da  je 4/5 wt stapic a sa druge strane baca i 9wt strunu... mozda i jedan od najgodnijih stapova koje sam probao za precizne zabacaje sa basovskim bubama na srednjim distancama koje u najvecem broju situacija musicarenje basa zahteva.. malo sam zapostavio musicarenje basa tako da sam ga tek pre neki dan upisao

shortyv.jpg


bassw.jpg
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
kod mene slabo ovih danas,juce sam bio nista upecao nisam,nivo vode pao za metar skoro u odnosu na prethodni dan kad sam dobro prosao sa 20ak komada al svi oko 500gr plus jedan kilas na kraju...juce jezero prepuno pa pecanje bilo lose jer galama i buka na sve strane a jezero malo.noci postaju hladnije pa se cug pomera za kasnije i pocinje da radi tek od 9 pola 10...nemamsad toliko vremena poceli mi treninzi 2x dnevno ali naci cu vremena da skocim izmedju treninga pa cu javiti kako ide...
p.s. a sto me j... ove slike ne vidim nista osim zabe :'( :'(
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
danas se vratih sa pecanja potpuno porazen...2 kidanja sam imao ,naime fluorcarbon mi 2x pukne,jednom zato sto je bio izgreban usled kacenja o vodeno rastinje taj mi je pukao na samoj kontri  a drugi put mi ode u granje i naravno izduvam ga....treceg koji mi je jednom promamsio dok sam ga gadjao okacio sam popera od drvo,i tu sam ceo sistem pokidao sa sve konektorom.a konektor je ostao jer sam koristio 0.24 pedvez,nakon sto sam izgubio 2 doooobraa bassa,izrevoltiran zbog toga na kraju mi se desilo sta mi se desilo..inace ne pije nista vode ispod 0,20 predveza jer je teren neverovatno zajeban,pun granja i trske..
posle svega toga dobih jednog kilasa i jednog malo manjeg plus nekoliko od 300-400grama...poceo vetar da bije i ja pobegoh...
sta reci nego da sam izgubio danasnju bitku...ali nema veze to nas tera da se vracamo ribolovu,jedino mi zao sto jedan gurgler je ostao u ustima ribe dok je drugi koji je pukao na kontri posle par sekundi isplivao i njega sam uspeo da dohvatim...
sinoc je bilo kise pa se voda malo ohladila a riba zivnula pa pocela da griza kao luda...
eto to je danasnji izvestaj....ovaj put bez slika.....mrzelo me... :bye:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Pobeda ili poraz, pa sa kim se takmicis bre? Sa ribom koja ima 1.5g mozga? Kako si porazen kad si proveo jutro na vodi, ja nikad necu shvatiti to.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
pa kako s kim,pa sa ribom naravno.... porazen sam jer nisam uspeo ni jedan od tri bassa da izvucem do plicaka u end zone :doh:...zar ti kad ides u ribolov ne takmicis se sa ribom? to je vrsta takmicenja ko ce koga da zezne :drool:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=APx3X9NnEo8&feature=related[/youtube]

eh kad ce leto da pocne pravo pecanje bassa.....inace ovaj cile ih je doktorirao....
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
jutros sam skoknuo malo da zabacim okasnio sam na vodu ali na kraju bilo lepog pecanja....uspeo sam da prevarim 20ak do duse sve mali kao dlan i jednog blizu 2kg....udario u vodi do struka dok sam jurio malecke , progutao popera skroz tako da nije bilo sanse da se otkaci....vukao je i borio se lepih 3-4 minuta, mislio sam da je veci ali cim je iskocio iz vode video sam da je prasac u odlicnoj kondiciji....sve u svemu lepo....jbg, klasika slike uvek mi iste ali nemam ideju kako da ga slikam, kad udari adrenalin zaboravim na sve......
 

Prilozi

  • basonja.jpg
    basonja.jpg
    150,2 KB · Pregleda: 320
  • basonja1.jpg
    basonja1.jpg
    115,1 KB · Pregleda: 316

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
da malo osvezim danasnjim ulovima......radio samo krupan danas.....na prvi zabacaj u svitanje upecah ovog prasca.....3 su mi otpala,jedan upao u travu,drugi mojom greskom posto sam olabavio strunu pokusavajuci da dotegnem kocnicu na cekrku skok iz vode je bio koban,i treci posle nekoliko minuta borbe zaglavio mi se u granje....prvi put mi je bass u zivotu odmotao celu strunu sa cekrka borio se kao lud i nisam ga uspeo videti koliki je bio....konacno sam platio cenu koristeci stap #3 pecajuci ale od bassa..nisam imao kontrolu ni nad jednom ribom,svaka je isla kud je htela cak i prva ali prva je zakacena na prelazu  u dubinu tako da nije bilo granja i trave pa je bio izvucen na obalu...ostali :'( :'( :'( :'(....
nema veze bice njih opet....evo par slika...
 

Prilozi

  • bass.jpg
    bass.jpg
    298,2 KB · Pregleda: 325
  • bass2.jpg
    bass2.jpg
    292,8 KB · Pregleda: 314
  • bass3.jpg
    bass3.jpg
    189 KB · Pregleda: 325
  • mesto.jpg
    mesto.jpg
    143,1 KB · Pregleda: 328

Nenad Bugarcic

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2012.
Poruke
164
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Gegula  :tbumb:
Ja na zalost basa jos nisam musicario,ali koliko vidim da bi sto pre trebalo i to probati!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Bravo Gegula bas basonje. Varalicari u Srbiji da ti pozavide na primercima.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
da ga imam negde bliže često bi mu dosađivao  :D

Gegula, svaka čast! Krasni ulovi, pa neka su se otkačili, prevara je uspela, osetio si ih kako valja i šta češ više...ajde, lepo je i stisnuti kakvu fotuku ali ako, valjano si se nalovio i to je prava stvar. Užitak je loviti takve krasne ribe sa tako finim i dobrim priborom  :yeswink: :tbumb:
 
Vrh Dno