Šta nosite od noževa?

acko23

Senior member
Učlanjen(a)
01.07.2014.
Poruke
342
Broj reagovanja
0
Šta nosite od noževa? ovako tema glasi zato najkorektniji odgovor je ,,nosim samo seciv``  :) :D
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
50
Ma zar je birno kakav je celik na ovom nozicu, vazno da vrsi funkciju....kobaje, panja, slaninica, lukac.
Napravismo nauku oko obicnog noza koji nosimo sa sobom na pecanje.. :doh:
Vec  godina nosim rapalin noz za filetiranje i sa njim sam isfiletirao slanine i slanine...sira, paradaiza i gomile hleba naseg nasusnog...i dan danas je ostar kao prvog dana..Na boku ga u futroli nosim, lagan i nenametljiv.
Simms, vec duze vremena zagledam i planiram kupiti sebi i mom partneru  :nowink: u zivotu i na ribolovu  :yeswink: :lol: :D ..... jedijno oskudacija bre, nema se novca, nema tih slobodnih tokova novca... :(
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Baki-Pa je napisao(la):
Boki, imam puno raznoraznih noževa i britvi, skupih, jeftinih, dobrih i loših. Na pecanje nosim najmanje i najlakše, uglavnom neke Kineze koji mi dobro rade posao i nije mi frka ako ih izgubim.

Dobro, potpuno se slazem za takav rezon i nemam nista protiv.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
acko23 je napisao(la):
Šta nosite od noževa? ovako tema glasi zato najkorektniji odgovor je ,,nosim samo seciv``  :) :D

Brate ja ti vec rekoh, sto se mene tice mozes da nosis i budak mozda ti najbolje pristaje.
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Mislio sam da jedini obracam paznju na  sljam oko nozica  kad i Bojan ''picajzla'' kao ja !

Kad vidim da posle upotrebe nozica neko samo sklopi secivo,popizdim (uglavnom majstori  na terenu,moleri zidari ).


Primetio sam  lepe male nozeve u futrolicama za secivo samo,pamozda  kupim  ''mini'' lovacki noz,jako su lepi a izbor velili .
 

acko23

Senior member
Učlanjen(a)
01.07.2014.
Poruke
342
Broj reagovanja
0
simpson H je napisao(la):
Brate ja ti vec rekoh, sto se mene tice mozes da nosis i budak mozda ti najbolje pristaje.
ti mi rece ja te sad ne pita nista ovo se ne odnosi tebi neznam sto se javljas bez pitanja i to bas meni se obracas ne razumem te ti si bre za sve tu ko drveni advikat. Zbog tebe ce mi trebati okasti kljuc 48. :)
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Jos nesto sa mojim ''imenom'',specijalno amerikanci prave za moju potrebu :D  :D :hammer:
http://www.kupujemprodajem.com/PANTHER-noz-na-preklop-futrola-11337076-oglas.htm#photoBig
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Šetao sam se po merkuru u potrazi za nekim lakovima i naletim na ove noževe. Prvo vidim nisku cenu od kakvih 7€ pa stadoh za tren ali bzo sam se predomislio. Misleći da za te pare ne može biti dobro osim za neko čeprkanje po bašti ili građevini  :hammer: Ipak je ovo MERKUR trgovina  :hammer: Opet nakon 20tak minuta vraćam se nazad pa opet pogledam te noževe. Ne da mi đavo mira. Moram da ih pogledam izbliza. Izvadim iz futrole, več tu vidim da je stvar ozbiljnija nego što sam mislio. Robusna i oštra tvorevina iz nehrđajučeg čelika pa povrh svega nije made in china. Švedi ih štancaju. Pa rekoh ajd, reskirat ču tih 7€ ako je več made in sweden pa da malo testiram. Evo sada je pola meseca kako ga maltretiram. Može da služi za slaninicu i kobaje a može i za ribu, moš' tesat neka drva ko ja što se u zadnje vreme zabavljam sa nekim lukovima  :doh: :hammer: i kad god idem u ribolov njega sada nosim. Odličan univerzalan nož. Načisto mi se dopao. Evo i sad je još uvek oštar da možeš da se doslovno briješ.

HA! THIS CHEAP SHIT IS ACTUALY SUPERB FOR A VALUE!  :smoke:

Odnos cene i kvalitete je ovde za ocenu 10 (od 1 do 10)

ps.
Ako naiđete gde na ovakve noževe ja vam toplo savetujem taj "pazar"...jedino gledajte oštricu jer su koliko vidim individualno brušeni tako da nije svaki jednako izbrušen, vidi se da je svakog posebno brusio čovek. Nekim se vidi da su izbrušeni baš na juriš a na nekima se vidi da je majstor radio duže i sa više iskustva, tako je to u fabrici i u serijskoj proizvodnji i ako se ide za male pare...ali kvalitet je tu, robustno, praktično, dobro osmišljeno i bez mesta za razvoj bakterija kao  kod prirodnih materiala (drvo, kost, rupice ....) a oštarinu stvarno drži nema šta...ja sam prezadovoljan.
 

Prilozi

  • DSC_0761.JPG
    DSC_0761.JPG
    53,9 KB · Pregleda: 173

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
ramplinstinski je napisao(la):
Bahco je ozbiljna firma, pravi vrhunske rucne alate...

Sandvik je  imao ovu ribu kao zastitni znak,pa je Bahco kupio  firmu Sandvik (tako nekako ). Za alat im nema premca,jedino  Eberg koji se vise mozda i ne prouzvodi je bio najjaci  po celiku svedskih firmi.

Imao sam puno alata i nozeva iz svedske,slicne Sebovom ,a nozeve sam ispoklanjao alat preprodavao profi mehanicarima.

Japanci imaju opasne  gedore i alt ''Kamasa'',a Francuzi ''Fakom''. Vrh i stetika  :tbumb:

Seb,noz je jaka 8-ca.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Kad vidiš ovaj alat http://knipex-tools.com/en/products/knipex/  uživo, shvatiš da je Sandvik bahco kovačka radionica.  :yeswink:
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Samo da je svedja,ja naleteh na vrh  nozeve BUCK preklopne po  i jacoj ceni ,a ono u pakovanju sitna slova ''made in china'' :'(
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Jako lepa tema... Evo i od mene par slika mog ljubimca sto se noza tice... :)
 

Prilozi

  • IMG_20151216_0484.jpg
    IMG_20151216_0484.jpg
    44,3 KB · Pregleda: 169
  • IMG_20151216_12838.jpg
    IMG_20151216_12838.jpg
    26,3 KB · Pregleda: 158
Vrh Dno