Šta nosite od noževa?

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Pogledajte prvi Lazzin post u ovoj temi i drugu sliku. Jako korektan noz za ribolov, mali, lagan, 300% pouzdan, korektnog kvaliteta seciva za pedesetak eura Spyderco Tenacious. Ko hoce vrhunski, za nesto vise para uzme Spyderco Delica 4 i zavrsi za ceo zivot. Jako dobar i ozbiljan noz.
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
tommylee je napisao(la):
Bajonet iz '45,jel' od "emkulje"?  :hammer:
jok,od nase m48
4izl10.jpg
 

acko23

Senior member
Učlanjen(a)
01.07.2014.
Poruke
342
Broj reagovanja
0
simpson H je napisao(la):
Hajde citaj malo molim te da ti ne crtam sta sam napisao. Nigde nisam rekao da bih prepravljao noz za ribolov vec da bih prepravio NOZ koji imam sa drvenom drskom. Vec sam svoje misljenje o ribolovackom nozu rekao, nosim preklopni otvoren odozgo da se ne zadrzava stroka, prljavstina, krljust smudja i slicno. Promuckam ga kroz vodu posle upotrebe i to je to.
a joj ne razumem te u opste . lepo sam pitao ,,ako je za ribolov nije li pluta nehigijenska kao drvo,, nigde nisam reko da ces noz za ribolov da prepravljas.  :doh: Sto znaci da hocu da znam jer imam noz rucne proizvodnje u srbiji sa plutom dobio na poklon od jednog coveka sto ih pravi. noz je namenjen za filete pa zbog tog sam pitao.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
E ja moram da kupim jedan filetar, to mi bas nedostaje. A navadila se porodica samo na smudja "a la orly" :)
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
black panther je napisao(la):
jok,od nase m48

Panteru, to slobodno baci u djubre jer to nije noz niti je namenjeno za secenje a i nije u skladu sa zakonom. Po pravilu za to se hapsi na licu mesta.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.312
Broj reagovanja
210
Lokacija
Zvornik
Panteru to je taj bajonet,kod nas popluran naziv za tu pušku "emkulja"  :whistle:
 

acko23

Senior member
Učlanjen(a)
01.07.2014.
Poruke
342
Broj reagovanja
0
simpson H je napisao(la):
Panteru, to slobodno baci u djubre jer to nije noz niti je namenjeno za secenje a i nije u skladu sa zakonom. Po pravilu za to se hapsi na licu mesta.
panteru zatvor ti ne gine  :bleh:
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
simpson H je napisao(la):
Panteru, to slobodno baci u djubre jer to nije noz niti je namenjeno za secenje a i nije u skladu sa zakonom. Po pravilu za to se hapsi na licu mesta.
Boki,ja ovo ne nosim za secenje i ostalo...nosio sam ga jednom samo,kad je blizu jednog dobrog mesta imao jedan copor pasa,pa znas,za samoodbranu,sta cu ako me napadnu 2-3 kera,moram da bodem ... inace ja od nozeva u ribolov nosim klasicni kineski skakavac od par stotina dinara  :D
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
52
black panther je napisao(la):
jok,od nase m48
4izl10.jpg


Ovo nije bajonet iz WW2....a i M48 sigurno nije ratovala u periodu od 1939 i ranije pa do 1945.
Bajonet za pusku M48, u osnovnom paketu pesadijskog vojnika JNA do kraja '70-tih cini mi se, zavrsila u magacinima TO..ratovi na podrucju bivse exYU...papovka uvedena kompletno do kraja '80...
Nebi ti savetovao da se sa ovom nozekanjom setas jer mozes u najboljem slucaju da zavrsis u prdekani na 48h bez ikakvog obrazlaganja...popijes batine, prijavu, budes uveden u sistem evidencijei proveravan od strane organa reda po svakom sranju koje ti se desi u carsiji.
Ovoliko secivo apsolutno nema nikakvu primenu sem kurcenja...i vrlo je opasno u nestrucnim, mladim i neiskusnim rukama...
Izvini sto moram ovako, bez ikakvog razloga da ti popujem ili zlonamerno...ali mlad si covek, tek zakoracio u svet odraslih...pa i u svet jednog prelepog nacina ribolova...daj opusti se, prst na celo i uzivaj..veliki i iskren pozdrav.
:tbumb:
 

acko23

Senior member
Učlanjen(a)
01.07.2014.
Poruke
342
Broj reagovanja
0
simpson H je napisao(la):
Panteru, to slobodno baci u djubre jer to nije noz niti je namenjeno za secenje a i nije u skladu sa zakonom. Po pravilu za to se hapsi na licu mesta.
hapsi se i za noz koji nosis a ne odgovara duzini seciva dozvoljenoj za nosenje pa bilo rec o bilo komnozu. ;)
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
PROTA71 je napisao(la):
Izvini sto moram ovako, bez ikakvog razloga da ti popujem ili zlonamerno...ali mlad si covek, tek zakoracio u svet odraslih...pa i u svet jednog prelepog nacina ribolova...daj opusti se, prst na celo i uzivaj..veliki i iskren pozdrav.
:tbumb:
Razumem te,i shvatam sta hoces da mi kazes,nosio sam ga jednom,i dobio popovanje od oca rodjenog,a iskreno,ovo mi je jedina uspomena na pokojnog dedu,tako da mi je drag,al ajd da ne ulazim u detalje,noz nosim samo zbog samooodbrane od pasa,lisica,vukova,medjeda i ostalih zivotnja koje bi me pokrkale za cas :) inace stoji u rancu i vrlo retko ga vadim...
Proticu-  :tbumb: :firends:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Noz je slaba vajda za odbranu, efikasnije je kerusinu nabiti nogom u prsni kos, stomak, njusku ali za odbranu najbolje da koristis sprej pa da si sto dalje od ralja....ranjavanja....a i zatvora  :hammer: mene je jedna ovcarska kerusina od kakvih 60tak kg preko livade htela malo pocepati pa je u naletu fasao cokulu u prsa...brzo i efikasno ali opet riskantno. Sprej ti nabavi ako imas potrebu.
Imadoh i ja bajonet ali iz WW2 posle sam ga prodao nekom kolekcionaru.

Da ribu nosim pored svicarca bi imao bas onakvog.sa.plutom za filetiranje kakvog je.Nesperto jednom pokazao ovde na forumu.
 

acko23

Senior member
Učlanjen(a)
01.07.2014.
Poruke
342
Broj reagovanja
0
sebastian je napisao(la):
Noz je slaba vajda za odbranu, efikasnije je kerusinu nabiti nogom u prsni kos, stomak, njusku ali za odbranu najbolje da koristis sprej pa da si sto dalje od ralja....ranjavanja....a i zatvora  :hammer: mene je jedna ovcarska kerusina od kakvih 60tak kg preko livade htela malo pocepati pa je u naletu fasao cokulu u prsa...brzo i efikasno ali opet riskantno. Sprej ti nabavi ako imas potrebu.
onda panteru resavas dva problema strah od hapsenja i strah od ujeda zveri  :hammer:
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Iskreno,zadnjih par puta zbog straha sam vodio mog pita koji ima preko 25kg...
a to se desilo samo jednom,vise ih nema,a i ako me napadnu ja nadjem neko drvo pa po vugla  :D :hammer:
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.130
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Sve je to malo i nogom se resava, ali sta kad vas pojuri krava sa ogromnim rogovima?  :doh:
Ja sam morao u rijeku da uskacem.
Spasilo me to sto je lanac bio taman duzine da bi dosla do vode da poji a inace zaplivala bi zamnom....  :-\
 
Vrh Dno