Tamiš

aca-laki

Senior member
Učlanjen(a)
06.09.2010.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
Lokacija
Malo Crnice - nedodjija BB
Nema veze sa temom ali ovde u nasem kraju prosle godine lik ubio coveka jer mu zauzeo mesto (pazi trip,njegovo mesto)...A znam i lika koji je ribocuvar ali koji je tezak idijot pa klince koji pecaju na jezeru na teleskop maltretirao vadio na njih prangiju,naravno za to je posle leteo u jezero sa sve prangijom i znackom ribocuvara...Ko jos proverava pihicku stabilnost ribocuvara,to jelte nije ni bitno,samo ti im daj oruzije pa nek senluce ko kauboji,a o ribokradji ce neko drugi brinuti...Trula je ovo zemlja drugari ali od korena  :'(
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
E moj Laki nista ti onda nisi video. Ovde bre prangijaju jedni na druge jer su usidrili camac na "necije mesto". Ej bre na tolikom Dunavu na sred reke postoje "moja mesta". Zaletanje gliserom na slabiji camac je postala uobicajena stvar :D :D

A pistolj kod ribocuvara sasvim sigurno nije sluzbeni.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
sta ce ribocuvaru pistolj? dal slucajno nema ovlascenje da puca u narod zbog ribe?
 

aca-laki

Senior member
Učlanjen(a)
06.09.2010.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
Lokacija
Malo Crnice - nedodjija BB
Pa sluzbeni,koliko se puta desavalo da krivolovci izudaraju kontrolu,bace u vodu ili slicno,verovatno iz tih razloga bi trebalo da nose.A sto neki to zloupotrebljavaju je druga prica...Dzaba sve price sveta kad je sistem i drzava trula u korenu,nema tu leka...Dzaba zabrna ribolova u blizini brane kad ce taj cuvar tu bacati mrezu,dzaba ribocuvar kad je korumpiran,dzaba policija kad ne zeli da se bavi takvim problemima,dzabe sudstvo kad je korumipirano i neprofesionalno...
 

sale guitar

Senior member
Učlanjen(a)
18.03.2009.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
kao prvo ovi sto rade na brani nisu ribocuvari,tj taj pistolj koji se pominje i koji je bio ukjlucen u taj  nemili dogadjaj je sigurno privatni.Nisu mu sigurno dali pistolj i ovlascenje da cuva branu .uostalom danas svako ima pistolj.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ma ipak mislim da je službeni A *ebote pa kako da odbrani onda branu bez oružja ako ja pokušam da izvršim diverziju na istu  i upecam 10 bucova ?  :D Što da neće da viče pa da se poplašim ? ha ha ha
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ja nosim oružje na stražarskom mestu,tako da i taj čuvar koji radi na brani sigurno zadužuje službeni pištolj u toku smene.Druga je priča kako se to oružje upotrebljava,odnosno koja je procedura prilikom nepredviđenih situacija,ipak,posegnuti za oružjem povlači niz posledica i postupaka koje taj čuvar mora da opravda.E sad,nekada su na takva radna mesta dolazili oni koji su imali jedva završenu osnovnu školu(takav je slučaj i kod mene,svi stariji radnici obezbeđenja su prilično neelokventni),danas,mi mlađi koji radimo dolazimo iz nužde i ima nas svakakvih,kao i tada.I da,ima puno alkosa :D
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Hvala druže na odgovoru  :tbumb: ,naravno da nema sumnje da je službeno oružje bilo u pitanju baš kao što i ribočuvari Vojvodina voda nose službeno oružje (izuzetak je  ribočuvarska volonterska služba - oni nemaju oružje)

Sasa pa ribočuvarima je stvarno potrebno oružje ,više puta je zabeležen napad na iste čak i iz vatrenog oružja ,ribokradice koji s e ozbiljno bave svojim zanatom i žive od toga ,naravno da će da zaštite svoje izvore prihoda pa ako treba i fizički ..
 

sale guitar

Senior member
Učlanjen(a)
18.03.2009.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
Ako tako kazete onda u redu,mada im ja ne bih dao ni tup noz,jer su to sve sto zvezdan kaze alkosi,neuravnotezeni ljudi,besni i gladni,a takvima malo treba...
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
sone, apsolutno sam siguran da bi ribocuvar koji bi nedaj boze ubio nekoga na vodi deeeeebelo najebao bez obzira dali je taj pucao na njega , pokusao da ga prebije ili sta vec drugo. cak i vojska pri cuvanju vojnih objekata koji su ogradjeni i obelezeni nema pravo da puca po narodu bez ogromne potrebe. nijedan ljudski zivot nije vredan nekoliko kila ribe i siguran sam 100% da postoji procedura za slucaj pruzanja otpora ribocuvaru bilo oruzijem ili na neki drugi nacin a pucanje u ribokradicu garantovano nije u opisu dela te procedure .
covek koji ima ovlascenja da usmrti drugog coveka o odredjenim situacijama mora posedovati veci autoritet od jednog nepismenog ribocuvara za ciji posao nije potrebna cak ni odredjena strucna sprema . tako da mi suludo deluje misao da neko ko nema vise od osnovnog obrazovanja ima ovlascenje da napravi procenu dali ce nekome oduzeti zivot . ne poznajem detaljno zakon ali sam 100% uveren u ovo sto pisem , jer ako nije tako onda totalno nema pameti  :'(
 

aca-laki

Senior member
Učlanjen(a)
06.09.2010.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
Lokacija
Malo Crnice - nedodjija BB
Sto se tice vojnih lica i njihovog cuvanja objekata ili bilo cega sto je vojno stvar je prosta,prvo se vojnik ili vojno lice proveri kod bezbednjaka (vojne policije) i kod lekara (opste prakse i psihologa),mada to nije bas dovoljna provera bolja je nego kod ribocuvara,cuvara banki i slicnih...Ako neovlasceno lice udje u zabranjenu zonu-objekat zna se sta sledi, - Stoj,,, Stoj ko ide!?,,, Stoj pucacu! ako se bilo ko oglusi o ta naredjnje sledi obaveza da otvoris vatru...  :yeswink:
Problem je kao sto se zna u drzavi a ne u tim ludacima sto se pomocu nekog posla cuvara brane ili ribocuvara domognu oruzija...To samo kod nas moze da covek koji bude primljen na posao cuvara-ribocuvara ode u streljanu i fiktivno polaze ispit o rukovanju oruzijem (tip koji ce koristiti na poslu) i dobija posao i kad je na duznosti sluzbeni pistolj.Doduse jesu ogranicenja sta se sme a sta ne sa tim oruzijem poprilicno stroga ali dzaba to kad to nema ko da sankcionise i kazni...Misljenja sam da ribocuvari trebaju imati sluzbeno oruzije,ali da je neophodno bolje kontrolisanje i efikasnije i rigoroznije kazne za one koji to zloupotrebe...
Ps-tog cuvara treba prijaviti polici,ili u naj manju ruku su te osobe na koje je potezao prangiju trebale podneti krivicnu prijavu,ovako je ludak i dalje na slobodi i realno se ne zna sta takav lik moze uraditi... :mad:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ribocuvar ne treba da poseduje oruzje. On je tu da kontrolise ribolov i dozvole a ne da bude i sudija i dzelat. Kao izvrsni organ vlasti imamo policiju pa je sasvim normalno da ih ribocuvari kontaktiraju i obrate im se za pomoc ako procene da ima potrebe.

Ne daj Boze da potegnu pistolj na mene, gonio bih i njih i korisnika vode do Strazbura i Haga a penziju bih proveo pecajuci u Key West-u do kraja zivota o njihovom trosku.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ok drugari ali evo zamislite samo realnu situaciju da Ribočuvarska služba krene u rutinsku kontrolu tj noćni obilazak voda ,vreme kada se upravo i postavljaju mreže ,koristi struja  i slične stvari i pri tome tamo u nekoj vuko*ebini nalete na ozbiljne krivolovce u akciji ( ljude koji žive od ove delatnosti = takvih ekipa ima nekoliko na Tamišu i svaka ima svoj reon delovanja ) ,znači primetili su ih na delu i trebalo bi da ih legitimišu ,zaplene mreže itd . Ribokradice su ih naravno primetile i da ne bih bili uhvaće otvore vatru da bi sebi napravil odstupnicu za beg ,šta da rade ribočuvari u tom slučaju ? (ovo je realna situacija )
a) pobegnu sa lica mesta i ne izvrše ono za šta su plaćeni?
b) pozovu policiju koja nema plovila na vodi (na većini reka a tako i na Tamišu) da prijave slučaj ? (za to vreme ribokradice su već pobegle)
c) pokušaju da se obračunaju sa kriminalcima na licu mesta tj da ih pohvataju i zaplene mreže ,napišu prijave i ostalo ili da ih predaju nadležnima iz MUP'a?
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ovo pod c mi vise lici na ono ....pobiju ribokradice skinu gole i odseku im glave  :-\ ako posedujes pistolj i nosis ga sa sobom moras biti spreman da ces doci u situaciju da nekoga ubijes . pucanje u vis i plasenje hrabrog coveka ce dovesti do tvoje smrti . za takve nocne akcije kod kojih je prisutan veliki rizik sam siguran da su duzni da obezbede pratnju pripadnika milicije koji jedini imaju pravo da lise nekoga slobode i u nuznoj samoodbrani upotrebe vatreno oruzije .
sta ce da mi radi ribocuvar kojem ne zelim da pokazem dozvolu...npr? da me uhapsi ako se okrenem i odem niz obalu? da me pretuce zajedno sa drugarima? ili da puca u mene ako pokusam da pruzim otpor? siguran sam da su ovlascenja ribocuvara veoma ogranicena.
 
Vrh Dno