Tamiš

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
uhhh :( ajde još koji dan se valja strpeti


Zvezdane ja čekam kao zapeta puška !!!
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Bio sam danas na Tamišu ali bolje da nisam ... Krenuli smo ja i Sale jutros u 8h iz Beograda put Opova i brane da pokušamo da prevarimo nekog bucova ,Navezao sam popriličan broj strimera koje valja okupati i toliko sam se nadao ovom izlasku na vodu .Sale je ukupno noćas spavao samo 2 sata jer je vilenjao po gradu no ja sam ga naterao da mi pravi društvo tako razbijen.
Posle probijanja kroz šipražjem obrasli put čijom celom dužinom rojevi komaraca satiru šta stignu i pod punom ratnom opremom dodjosmo do napokon do brane obasjanom vrelim julskim suncem... vodostaj još malo pa da može da se stoji na ravnom ,no nema veze nismo stigli ni jednom da zabacimo čusmo glas od prekoputa retardiranog čuvara sa brane koji je vikao nešto nerazgovetnim tonom.Ma bole me djoka uzesmo štapove i počesmo da mašemo ,no ne prodje mnogo eto ga taj retard (koga inace zovu Kravar ) i poče da jede govna kako više ne može da se peca jer mu dolazi kontrola (hahaha da umreš od smeha ) Šta ima da kontrolišu šugavu branu ?? nema veze nismo bili raspoloženi za napušavanje tog debila pa odlučismo da krenemo 50 km dalje do druge Tamiške destinacije tj brane u Tomaševcu .
Posle podužeg putovanja dodjosmo do brane i brzom brzinom se raspakovasmo .Milioni sitnih kedera su prekrivali površinu vode ,kao na moru jata onih girica .No vidosmo i prve znake akcije tj raubovanje bucova .Doduše tu su bili i neki ribolovci koji su već uveliko bili pijani i koji su se drali kao da su na utakmici .Da nebi mnogo davio izredjasmo tu sve lovne strimere no ni jednom nije palo na pamet da pokupi naše imitacije e u tom trenutku stigoše i kupači iz sela i počeše da prave haos ,da skaču u vodu ,da se deru ..itd naravno takva galama i bucovi neidu jedno sa drugim pa odlučismo da momentalno prekinemo akciju i pokušamo možda da prevarimo neku štukicu ili bandara na mrtvom delu Tamiša to je kao neki rukavac . Mlatili smo praznu slamu i tu jedno sat ,dva i onako slomljeni odlučismo da bežimo kući .Dok smo se pakovali ja primetih da mi fali tuba od štapa ,divota samo mi je  još to falilo .Setih se da je jedino mesto gde sam mogao da je ostavim kod rampe u Opovu  :doh:.Sedosmo u auto i nazad do Opova Na mesto nestanka tube ,no od tube ni traga ni glasa ..eto tako to ide kada te neko izmaleriše od ranog jutra .No vidoh jednog čoveka koji živi u kući blizu kako mi maše da dodjem i ene gle ..čovek video tubu i sačuvao mi je a na ponudjeni novac za čast nije hteo ni da čuje !!! Eto još uvek ima poštenih i dobrih ljudi !!Zahvalio sam mu se iz sveg srca jer je uspeo da mi koliko toliko spasi katastrofalan dan ...
*Fotografije nisam imao živce da fotkam iz razumljivih razloga a ionako nije imalo šta pametni da se vidi osim dva mazgova koja su mogla za te pare što su pukli na benzin da sede na Adi Cingaliji ceo dan na ležaljci pod suncobranom uz neku mjuzu DJ'a ,pijuckaju piće i gledaju devojčice koje prolaze a ne da se lome po nekim idijotskim mestima ...
Toliko od mene idem sada da se roknem !  :hammerhead:

 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
hhahahhahahahhh!!!mogao si za tu kintu da radis to sto si rekao ali iskreno.....bolje je u ribolovu...mada ti dan i nije bio bas divan,bice ih jos.....a divljaka ima svuda...od kupaca do pijanih cuvara do jos pijanijih nazovi pecarosa.....bice bolje,bata Sone! ;) :D
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Pa i nije ovo bio baš neki ribolov ,više je bilo -maltretiranje . Jebeš ribolov kad posle dodješ kući slomljen i oporavljaš se dva dana ...
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Šone je napisao(la):
Pa i nije ovo bio baš neki ribolov ,više je bilo -maltretiranje . Jebeš ribolov kad posle dodješ kući slomljen i oporavljaš se dva dana ...
:D Da sam ti ja rek'o da ideš tamo.... :mad: :p :'(  :doh: :smoke:
  :-X
:D :D :D
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Šone je napisao(la):
Jebeš ribolov kad posle dodješ kući slomljen i oporavljaš se dva dana ...

Znaš i sam kako se kaže, u ribolov kao jelen, a iz ribolova kao jeben  :D :D :hammer:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Nažalost Tamiš i Uhvati & Spasi tj (Catch & Rescue)

20.7.2010 godine tj danas sam prisustvovao nevidjenom haosu na reci Tamiš .Do sada nikada nisam video ovakve scene ,toliku bahatost ,bezobrazluk ,ne znam kako da se izrazim više ...katastrofa i užas !
*
Krenuh  izjutra oko kakvih 4h sa drugarom Dachom koji inače varaličari na "jedno mesto" na Tamišu (iz razumljivih razloga neću otkrivati tačnu lokaciju) .Stigosmo oko kakvih 5 h a svetine raznorazne na sve strane kao u diskoteci ili bolje rečeno folkoteci .Šta je bre ovo ?? Kola samo dolaze ,odlaze ,hmmm mora da se nešto dešava ...
**
Rasklopismo pribor i ja odmah vezujem mog favorita za bucova ,malu epoxy ribicu  .Primećujem prva dešavanja na vodi i raubove .Vreme je lagano prolazilo a ja ni udarca ,menjam ...stavljam žuto-belog clouser minnowa i posle par zabačaja udarac i riba ,ali koja ? bucov nije ...već mala štukica !! Pošto nemam nameru da mušičarim štuku na ovom delu Tamiša a pogotov ne sa clouser minnowom i monofilom 0.25 .Stavljam Gurglera sa telom od jelenske dlake i nastavljam ..no ni udarca više ..u Tom eto kao nekog kontrolora ,čiča stariji na biciklu i sa značkom ,pokazah mu dozvolu i nastavih sa mušičarenjem.
***
U tom momentu zvoni telefon i Dacha me pita  "jel voliš da mušičariš štuku?" ,naravno da ,što šta se dešava ?
Pritom Znam da je otišao do tog mrtvog dela Tamiša .
Dacha -"Ovo je neverovatno ,svaki zabačaj imam štuku ,znači svaki ,ajde dodji brzo!!!! "
Prebiram po glavi da li imam uopšte neki štukaroški strimer kod sebe i setih se da imam par komada nekih u rancu za nedaj bože ,no šta je tu je ,pošto ovaj bucov neće ajde da probam štuku.
stavljam tonući Vision predvez i toothy creater sajlicu a na kraj vezujem jednog od pet strimera koja sam našao u rancu  tj red heada sa epoxy glavom ..ne prodje mnogo i ete mi udarca i mala štuka ugleda svetlost dana .
****
U okolini su nazovi "ribolovci" već uveliko satirali te male štukice ,da ja tako nešto nisam još video u dosadašnjoj ribolovačkoj karijeri ,ovako da uzima štuka ,bukvalno na svaki zabačaj i to bukvalno kod svih ..strašno
No scene koje su usledile nisu bile nimalo fascinantne tj možda i jesu ali u negativnom smislu .Skupilo se i Staro i Mlado ,i Kuka i Motika ,skupio se i onaj ko peca i onaj ko ne peca .Štukice od 200-300gr pa do 500 gr su vadili kao na traci bacali po oko9lnoj obali ,šutirali nogama ,stavljali u čuvarke ,nemilice sve ,nikom nije palo na pamet da bar onu od 100gr pusti nazad ,ni onu providnu ..užas..Svuda okolo po obali sam vidjao scene mrtvih štukica ,bačenih ,ko zna koliko dana već traje ovaj pir ..a one jadne glupave ,uzimaju i kurac da im baciš u vodu ..
*****
No setismo se da nebi bilo loše da ih prebacimo odatle u živi tok Tamiša i makar neku uspemo da spasimo 100% sigurne smrti.Na žalost do tada je Dacha već vratio tu nekih 20 komada koje je upecao .
Što bi se reklo C&R Catch & Rescue ! Uhvati i Spasi ,novi slogan koji osmislismo na današnji dan !
Ja sam na fly uspeo da uhvatim samo 8 komada i imao sam još par udaraca dok je Dacha imao mnogo više .Štukice su bile male i mnogo su se lakše kačile na trokrake nego na moje strimerske udice #4/0 .No sledeća scena koju smo videli je uspela da baci ljagu na sav naš trud .
******
Pojavili su neki likovi koji su uz obalu Tamiša išli sa velikim meredovom ,sa krupnim okcima i hvatali mini štuke .Pošto je uz samu obalu more razne ovogodišnje mladji riba šarana ,protfisha ,bucova ,beovice..itd dok se ispod njih nalaze te nesrećne štukice koje ih kao nešto jedu ," likovi " uhvate tu mrežu i roknu je u jato te mladji ,onda istresu to sve na beton ,uzmu štukicu od 200 gr ,išutiraju je nogama da ih slučajno ne povredi a ova mladj ostane da crkava na betonu .Eto i to se sve dešava u sred bela dana ,kontrole nigde ,mogu samo da zamislim šta se radi noću ..bombe,struja,gas ..ma ko zna ,pa se pitam zašto ja dadoh onih 5000 din za godišnju dozvolu i kome? Usput verujem da od 100inak ribolovaca koje sam video danas ni 10% nema dozvolu ,garantujem !!
*******
Suma-Sumaru
Mnogo smo se iznervirali i prosto čovek više nezna šta da radi jer ovo je propast ,pitam se samo šta bi bilo da se ovako nešto desi bilo gde van ove naše zemlje? Pa ovi svi bili glavili robiju dok se ovde opušteno iživljavaju ...Posle se pitamo zašto nema veće ribe  ,veće štuke , nego samo gloce ,aman pa kako da ih bude ?? Kao šlag na torti odlazeći videsmo razbacanu neku belu ribu po asfaltnom putu ,valjda nekom na kraju bilo mrsko da ih nosi kući pa ih prosuo ,ko će ga znati...

*********
Evo i naš pokušaj da spasimo bar nešto ..a takodje i apel na nadležne da zaustave ovo divljanje !

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Z-IeicISY5c[/youtube]

i Jedna od mojih štukica koja je prebačena u živi tok Tamiša .
 

Prilozi

  • stukcheno1.jpg
    stukcheno1.jpg
    172,1 KB · Pregleda: 279

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
vidio sam to zlo u vukovaru jedne godine, to je bila katastrofa, rekoh to nekim nadležnima a oni su mi odgovorili da če "se nešto uradi"...no davno je to bilo....u svakom slučaju to treba prijaviti na licu mesta. Ja imam za takve i slične slučajeve telefone od nekoliko čuvara pa kada vidim da neko radi zlo odma pada prijava.
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Shone to je nazalost slika na svim nasim vodama! Svake godine se ponavlja isto male stuke se satiru do besvesti, ali bukvalno dok se sve ne ispeca! Cuo sam da je slicna situacija na Savi kod Ostruznice.
Ne znam sta raditi stvarno nisam pametan...!  :(
 

Prle

Senior member
Učlanjen(a)
30.01.2010.
Poruke
266
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis, Srbija
Uzasna situacija i svuda je ista - na svim vodama. Satrece i ono malo ribe sto ima, a oni koji bi tu ribu trebali da cuvaju ne preduzimaju nista pod milim Bogom. Cuvaju se samo neki reviri (ne svi) i to je sve.
A mislim da kada bi u mesec dana ribocuvarska sluzba i sudstvo radili svoj posao kako treba, par stotina njih bilo odrapljeno dobrano novcano ili zavrsili malo u prdekani, da bi se onda tek zamislili da li da neko ponovi to isto.
Princip koji su saobracajci preuzeli, pa sada ko refleks nam dodje stavljanje pojasa i paljenje svetala na autu pre startovanja motora.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
upravo to, zakon u praksu ...mislim koje uzasno stanje....

pogledajte parodiju:

1. Musicar oce da kupi kartu da bi lovio negde u srbiji ali za dnevu mnogi nisu ni culi a i ne moze se tek tako lako doci do nje. Onda taj musicar misli si ajde dobro, pecat cu pa ako naidje nekim cudnim slucajem cuvar on ce mu naplatiti dnevnu pa mir. Ne, iako ovaj lovi i sve ribe pazljivo nepovredjene vraca naidje debilko i kenja. Oce neki kompromis, neki mito ili sto god samo da se malo ogrebe za bilo sta.

2. Drugi slucaj, masovno se trebe plemenite ili zakonom zasticene ribe a cuvara ni za leka. Kada im se to dojavi, bole njih uvo i dalje ne poduzimaju nista.

Cemu onda cuvarska sluzba. Da dave ribolovce koji ne da nisu stetni nego su uzor drugima a oci da zatvaraju pred onima koji rade pravo zlo. Debilnog li poretka!  :doh:

Ja nisam do sada ni jednom imao problema ni sa jednim cuvarom ali ima i takvih slucajeva. Dave nestetocine a stetocine pustaju da rade sta im volja. Ako to nije katastrofa onda ne znam sta je.

Takve pojave ko sada navedeno od soneta, tu treba rigorozno  nastupiti i svakoga odalamiti novcanom kaznom.

Kakav samo potencijal ima srbija od prirodnog bogatstva glede ribolova, kakve bi to mogle samo biti destinacije za sportsko ribolovni turizam pa i sire...ali sada sve ovako je jad i beda...nesto se samo trucka o nekim merama zakona ali to nije nista.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Najgore od svega je što je ovakvo stanje na najmanje 90% voda....verujem da ima i negde gde su ljudi ne usudjuju da rade ovakve stvari .Da ne preterujem sa cifrom ali ovih što su "pecali" štuku je bilo oko 20ak što sam ja video ,mada su se menjale ekipe .. Crknute mladji na obali  kao i štuke je bilo i od prethodnih dana ,poluraspadnute što znači da se ovo radi već neko vreme .Jedino dobro što je počela sočevica po površini vode da kreće tako da će sitna riba otići za tim pa neće moći da bauljaju tim mrežama uz obalu ako ništa drugo.
 
Vrh Dno