Tamiš

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
:(
klasicna slika sa mnogih nasih voda.......cim se rascuje da negde nesto radi,sutradan osvanjuju satre,kola i autobusi.....ma kakva crna dozvola,namerno je nisam uzeo niti cu!!!za sta da se uzme???za ove konje koji ne rade nista?ovo je bio samar ljudima koji pecaju posteno i trude se da uzivaju u ribolovu......tebi Shone svaka cast za akciju spasavanja!
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Ja sam je uzeo ove godine posle mnogo vremena i da znaš da sam razočaran, zar mi što mašemo sa jednim štapom da budemo najisplativiji. Dobro ću da razmislim, kad ću sledeći put da im dam tu lovu :doh:
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
ma kakva para....kad vidim da nesto rade,onda cu platiti sta treba....iovako ribu ni ne nosim,jos da im platim za javasluk....ne mere. evo,bili ja i buraz,nocili na kanalu....nikakva kontrola,nista.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Na našu preveliku žalost,novi zakon je ostao mrtvo slovo na papiru,kao i svi dobri zakoni koje su doneseni u ovoj nesrećnoj Srbiji!
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
ekoljuba je napisao(la):
Shone to je nazalost slika na svim nasim vodama! Svake godine se ponavlja isto male stuke se satiru do besvesti, ali bukvalno dok se sve ne ispeca! Cuo sam da je slicna situacija na Savi kod Ostruznice.
Ne znam sta raditi stvarno nisam pametan...!  :(

Ne znam ljudi ,ne znam ..ajde da nisam video kontrolu nego sam ih video tj jednog čoveka ,jeste da je on neki stariji i stvarno fin čovek ,imao je i značku i sve ,čak nam je pokazao i njegovu dozvolu za ribolov iako je čuvar .Mislim da se oduševio kada je video nekog sa mušičarskim štapom kod njega u reonu ali celokupan njegov rad se sveo na to da je prošetao oko 5 ujutro ,pogledao dozvolu ko je imao i otišao negde ,neznam možda da "obilazi dalje" .. i verujem da je taj čovek potpuno nemoćan da zaustavi armadu likova koji su dolazili ,odlazili,vraćali se ,vikali ,zvali prijatelje telefonom i oduševljeno javljali rezultate koliko su štukica uhvatili ,mnogo je ljudi bilo a nažalost svi do jednog koliko sma uspeo da vidim nisu praštali ni jednoj ,ali bukvalno ni jednoj !Nisam video ni jedan veći primerak od 500 gr da je ulovljen a ulovljeno je mnogo,katastrofa kakvo bi to bilo pecanje već sledeće godine da su se sačuvale ove ribe pa da su narasle do kakvih 800gr - 1 kg ,fantazija a tek one godine posle kad udvostruče težinu ,no kod nas je seljana i idijotluk na delu  . Pretpostavljam da je ovoliki broj štuke po rukavcima i mrtvajama Tamiša  posledica ogromne vode koja ih je poterala iz Rumunije ili otkud znam odakle ,nažalost to će ih u Srbiji jako skupo koštati  :doh:  :(
Dobio sam info da je i na ostalim delovima Tamiša je prilično slična situacija ,sem što nema baš toliko štuke i nije toliki broj nazovimo ih "ribolovaca" ,komarci razvaljuju a i krenula je i da ide sočevica po površini tako da će ih onemogućiti u "ribolovu" ,što mi je mnogo drago eto pa neka ga puše !!!  :smoke:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Na našim vodama dobrodučne čikice u liku kontrolora nemaju šta da traže!To je simpatično u nekoj od zapadnih zemalja,ovde lovočuvari moraju da budu obučeni poput žandarma,jer drugačije nemaju šansi!
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
:tbumb: Potpuno tačna konstatacija ,kod nas treba da budu obučavani kao komandosi i da ne prezaju da upotrebe silu jer baš smo o tome tada pričali ja i drugar ono kao fora "šta će ovaj deka ,gde sme nešto da kaže da mu nalupaju šamare" ,nažalost mislim da je upravo to poenta cele priče .Ma država mora da plati privatnu čuvarsku službu kao oni likovi na Moravi ili gde već što koriste IR dvoglede,nose oružje,GPRS uredjaje i imaju svu ostalu opremu potrebnu za obračun sa ribokradicama a i volju (pretpostavljam novčanu)... nema druge ...
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Bas to, apsolutno bas tako, a kad mi to tako ocigledno vidimo, verujem da je i njima svima to jasno, smo sto nece da urade nista po tom pitanju :mad:
Pocela je u zadnje vreme, neverovatno da me nervira ona njihova uzrecica, ma pusti ih samo da se nebune i da bude mirno, ma sredicemo mi to za cas, kad resimo ove bitnije probleme :mad:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Evo malo Tamiša iz mog ugla pa da podelim sa vama ... inače ovi vragolani što lete ponekada pokupe i moj strimer sa površine vode !  :hammer:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vhGJ8p1B5Uc[/youtube]
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.103
Broj reagovanja
307
Lokacija
Svrljig
Kakva manguparija  :doh:

Ja sam pre neki dan "zabacivao" vilinog konjica jer se zaleteo na moju muvu prilikom izvlačenja iste iz vode i za dlaku da klepnem klena  :doh: :D pri ponovnom zabačaju.

Šone ako ti se na strimera zakači neki galeb nemoj da se, brate, zbuniš ako iz mračnih Tamiških dubina izroni neka štuketerina drta od 15kg kada ga budeš vratio nazad na vodu.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ha ha ha ,jeste druže ipak ribe najbolje vole da pojedu prirodnu hranicu  :D , inače na ovom mom mestu će pre da skokne neko gabaritno somče nego štuka ..eto ti ga sada a obećao sam sebi da ću da pokušam ove godine i to somče da dobijem na muvu ,no izgleda mrka kapa  :( zla prilika.
Sinoć ajde da sačekam smudjevo vreme sumrak i mrak pa da probam i smudja da dobijem na muvu ,i bunarim ja tako ,spuštam lupka strimer po betonu a pred okom se ni bela mačka ne vidi ,no uporan ja znam gde bi se mogao nalaziti srebrni baron ..i zvuk ga odaje ,pućka ...a ja se ne predajem..i posle nekog vremena udarac pravi pederski smudjev ,zategnem ja strunu ,osećam ribu na štapu ,mojoj sreći nigde kraja ..ajoj smudj na muvu ihaaaaaa nije velik a i znam d anije neki borac na štapu ...izvlačim ga iz vode sav ozaren pa da uslikam prvenca ..kad ono..štuka..bedna štuka od 150 gr ... :doh: i tako ......
 

Marushani

Full member
Učlanjen(a)
21.06.2007.
Poruke
606
Broj reagovanja
0
Lokacija
Giroc - Romania
Par slika tamisa gde sam bio da pecam juce. Voda je mnogo spala.Tu sam trazio bucova, ali nisam uspeo da upecam, nego par klencica. Jedan par starijih ljudi (muz i zena) pecali stukice na spinningu.
 

Prilozi

  • tamis u jesen 009 (Medium).jpg
    tamis u jesen 009 (Medium).jpg
    45,8 KB · Pregleda: 184
  • tamis u jesen 010 (Medium).jpg
    tamis u jesen 010 (Medium).jpg
    121,4 KB · Pregleda: 192
  • tamis u jesen 011 (Medium).jpg
    tamis u jesen 011 (Medium).jpg
    116,6 KB · Pregleda: 173

djole10

Junior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
69
Broj reagovanja
0
Lokacija
Požarevac
Dobar ti ovaj držač za štap sa druge slike, sigurno padaju ribe na njega kao i na štap :D
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
auuu brate kakav je Tamiš tamo u Rumuniji ,pa vi tu možete ladno pastrmke da hvatate !!!  :)
 

Marushani

Full member
Učlanjen(a)
21.06.2007.
Poruke
606
Broj reagovanja
0
Lokacija
Giroc - Romania
Za pastrmke moramo jos nekih 100 km uzvodno. Ove brane su oni pravili pre par godina, ali nenzam zasto....?!? .. misle da to sprecava kao brzinu vode i stiti digove (dolme) Znam samo reci da u takvim mestima zna da se upecaju velike ribe koje dolaze uzvodno a nemogu proci od te brane. Trebas biti na pravom mestu u pravom trenutku i onda upecas, velikog soma, velikog bucova, velikog klena, veliku stuku.... ej da veliku mrenu.
Da padaju "ribe", ali tog dana slabo "pale"
 
Vrh Dno