Udice

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Pardon, setih se jos necega- Tehnologija izrade udica je toliko napredovala da je to NEVEROVATNO!!! Kada danas pogledam udice s mojih pocetaka - UZAS. Debele, meke, sa ogromnim i kratkim zaokama! Ipak su i one hvatale...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
imam i ja te prve sto si nave + druge varijante i oblike, super je TMC...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo i moje skromne ali vredne zbirke TMC-a :)

Kod nas u svim specijaliziranim musicarskim trgovinama, ne trgovinama sa saranskim priborom i sa nesto musicarskoge, nego ponavljam musicarskim trgovinama TMC je #1 i vrlo je tesko naci neku drugu firmu. Kod mene na Bledu imaju samo TMC i neke bez imena u svom pakovanju. Koliko sam izsledio po raznim forumima i razgovorima vecina ozbiljnih iskusnih vezaca i musicara koristi bas TMC udice. Milance je stvarno naveo odlicne modele. Ja nisam tako iskusan da bi mogao tvrditi nesto iz svog iskustva, ali zato tvrdim ono sto sam naucio drugih. Valjda vise ljudi vise zna... Ja verujem u perfektnost tmc-a jer nikada nisam imao slabo iskustvo u ovih par godina musicarenja i vezanja. 

Za sigurno znam da cu koristiti samo TMC jer su mi dostupne, kvalitetne i imaju razne modele. Što god ti duša poželi! ;-)
 

Prilozi

  • TMC.jpg
    TMC.jpg
    35 KB · Pregleda: 139

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Stvarno mi nije jasno zasto bas moram ja da zastupam Gamakatsu, ali moram da reagujem na jednu neistinu. Nije tacno da Gamakatsu ima mali broj modela musicarskih udica. Ima bas mnogo modela. Sve moguce musicarske oblike ima i sve su udice mocne. Ima cak i neke nove modele koji jos ne pristizu u Srbiju, ali ce stici. Stigle su u USA i neke druge zemlje i samo cekam da se jave ljudi koji kupuju u americkim prodavnicama. Ja cak mislim da Gamakatsu ima vise modela musicarskih udica od svih ostalih proizvodjaca. Nesvestica me uhvatila kad sam video njihov katalog (na japanskom) i modele koje ce verovatno jednog dana poceti da salju i u Evropu. Cudo jedno!
Milance kaze da su vrat i luk kod Gamakatsu udica uvek isti!?!?! To je isto kao kad bi rekao da su svi modeli Tiemco isti! Ima li Gamakatsu web-site? Ja ga cak i ne obilazim, ali bih vam preporucio da to sto pre uradite i nagledate se vrhunskih udica. Ovi modeli sto sam ih ja nabrojao su zezanje u odnosu na najnovije modele koji (naravno) sa zakasnjenjem treba da stignu u nase krajeve.
Stvarno mi nije jasno zbog cega neki od vas misle da ja koristim lose udice. Ja 200 puta godisnje musicarim skoro sve vrste slatkovodnih riba i imam realnu potrebu za najboljim udicama na trzistu. Nije mi bitna cak ni razlika od 1-2 dinara po udici!!! Potrosim jednu do dve udice dnevno. Koristim NAJBOLJE udice koje se mogu kupiti u nasim prodavnicama i uvek sam to radio! Pune su mi fioke bas takvih udica i ni sam ne znam koliko ih imam.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Da ne bude da Sumadinac sad nesto kenja, lepo sam rekao da koristim Gamakatsu udice jer su najdostupnije, ali sam imao priliku da probam orginal TMC udice. Posto mi je problem da ih nabavljam sa strane cesce se odlucujem za Gamakatsu, ciji kvalitet odgovara mojim potrebama. Ali TMC je bolji od Gamakatsu-a. Ljutite se koliko hocete ali tako je!

P.S. Na slici se moze videti deo asortimana, tu je VMC i Mustad i sto cuda, a sa njima i Gamakatsu....
 

Prilozi

  • DSCF4166.jpg
    DSCF4166.jpg
    117,9 KB · Pregleda: 144

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
http://www.tiemco.co.jp/english/

http://www.tiemco.co.jp/english/products/flyhook.html
 

architect

Junior member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis, Srbija
Ziveo GAMAKATSU, veliko mu hvala
 

Prilozi

  • GAMAKATSU FLY HOOK COMPARISON CHART.jpg
    GAMAKATSU FLY HOOK COMPARISON CHART.jpg
    90 KB · Pregleda: 127

flydoc

Junior member
Učlanjen(a)
03.05.2006.
Poruke
82
Broj reagovanja
0
Ovo je za USA!
 

Prilozi

  • 26_459a2e2ae2d5a.jpg
    26_459a2e2ae2d5a.jpg
    60,6 KB · Pregleda: 127
  • 26_459a2e6c57b95.jpg
    26_459a2e6c57b95.jpg
    40,6 KB · Pregleda: 117
  • 26_459a2e40ae861.jpg
    26_459a2e40ae861.jpg
    59,9 KB · Pregleda: 120
  • 26_459a2e58b34f9.jpg
    26_459a2e58b34f9.jpg
    64,4 KB · Pregleda: 104

architect

Junior member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis, Srbija
Jeste za USA samo sam hteo da se vidi da postoji siroka lepeza udica za musicarenje koje oni proizvode i da pokrivaju ceo program i drugih proizvoodjaca sto se moze videti u ovoj uporednoj karti. A evo i udica koje proizvode za evropsko trziste, taj broj modela je isto sirok.
 

Prilozi

  • 26_459a2df7eae18.jpg
    26_459a2df7eae18.jpg
    62,8 KB · Pregleda: 117
  • 26_459a2e0f81cfa.jpg
    26_459a2e0f81cfa.jpg
    60,7 KB · Pregleda: 121

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Gamakatsu udice su zaista zadovoljavajuce, idu pravim putem. Ovo je neki trenutni presek, koji govori da je za sada u svetu jedna od najboljih udica Tiemco, koja je bolja od Gamakatsua, ali ne mora da znaci da ce tako biti i dalje.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Istina! Ali ako Gamakatsu dođe do tog uspeha, ili kada dođe, onda ce i njihova cena da poraste. To su igrice borbe tržišta i kvalitete - konkurencija, kvaliteta, cena... Kao i kdo svih prizvoda.
Npr. ja preferiram graficne kartice od nVidije (GeForce) i koristim, ATI imaju malo brze dok nVidijine nisu nista znatno sporije a lepse crtaju. No, evo ATI strašno napreduje i pošteno se tuku, obe kompanije nude odličan proizvod...ali sada je javila neka leva firma koja je uradila nešto bolje a prodavat če se po puno jeftinijoj ceni, ali dal' će to da bude stalno tako?! Naravno da ne, kada se proizvod promovira pridobiju kupci i cena če se povečati ili če se ovi drugi spustiti i opet sve jednako, a na kraju razlike u kvaliteti su male. Zato je važno prepoznati svoju pravu potrebu...Dal' ti treba SLI GeForce 8800 GTX Ultra po mogucnosti i to quad, ili ATI x1900 xt po mogucnosti sa Crosfire tech. Ako ste gamer to ce vas malo muciti a odlucit ce igre koje igrate.
A sta je sa ovim udicama? Kako tu odluciti se sta koristiti? Ja se odlucujem po ovom pitanju za ono sto vecina koristi i hvali. Slusam savete i odlucujem se za Tiemco jer je odlican (Made in Japan) i nije me razocarala njegova kvaliteta. Moje potrebe zadovaljava 100%
Svakom po potrebama i mogucnostima! ;-)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Samo jedno dodajem. Nemojte kupovati neki model samo zato sto je jeftiniji! Razlike u ceni udica su toliko male, da se ovakvom matematikom imaju razloga baviti samo proizvodjaci muva. Cak i medju njima ima onih koji ne stede na udicama.
Izracunajmo kolika je razlika. Ako jedna udica kosta 3 dinara, a druga 5, razlika u ceni je simbolicna, ako imamo u vidu da normalan musicar potrosi (pokida) od 0 do 5 komada dnevno. Dakle, maksimalna usteda bi bila 10 dinara. Uporedimo li to sa cenom benzina, dozvole, prenocista..., dobijamo sledeci rezultat: Jeftina udica je 0.1% troskova jednog prosecnog musicara, a ona najskuplja bi mogla biti 0.3%. Razlike skoro da i nema, tako da tvrdnja da neko ko iole zna matematiku, kupuje losije udice zato sto su jeftinije, nimalo nije tacna. Graficke kartice, koje pominje Sebastian, ne mogu se uporediti sa nekoliko hiljada puta jeftinijim proizvodom-udicama. Vecina nas kupuje i koristi najbolje udice na trzistu. Valjda smo svi uspesno savladali matematiku za prvi razred osnovne skole!?
Losa udica moze da vas kosta kapitalnog ulova, koji ste cekali godinama!
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
E, ova ti je matematika odlicna. I ja kupujem skupi Tiemco za to sto mislim da je taj trosak BEZNACAJAN u odnosu na to koilko me musicarenje kosta.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mix to i ja tvrdim. A ono sa grafickim karticama je primer, bivstvo je važno, ne razlike u cenama udica/graficna. Govorio sam o prepoznavanju potreba :)
 
Vrh Dno