wobbler strimeri

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Prije par godina smo na forumu negde spominjali kojekakve čudne strimere tj. "muve". Bilo je tu i muva sa propelerčičima, kašike, sa tvister repićima itd. Tako smo jednom prilikom govorili i on jednoj USA "muvi" pod nazivom "crankfly" ali ju ja nisam mogao iskopati više nigde na forumu...nema veze. Evo malo sam brljao po netu i opet naišao na jednu zanimljivu imitaciju sa ovim dodatkom u obliku kljuna koje vidimo na mnogim voblerima. Ovu verziju ču baš da isprobam sa nekim mojim dodacima koje imam u mislima.
martie_wobbler.jpg


STEP BY STEP >>> http://www.pikefly.com/roof/wobbler.htm
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:D :doh: ovako ružnu muvu nisam dugo unazad navezao. Hteo sam mu pored ovih zveckajučih očiju dodati i silly legs na bokove (kako to po svetu rade na nekim wooly buggerima)...ali sam se predomislio i pustio to za neke manje verzije (ako mi se bude opet dalo vezati takvo nešto). Moglo bi to biti još i zanimljivo za pastrmkice, smuđeve, štukice...ma za svašta kao i svi vobleri  :D

Ovako dok gledam ovo čudo mislim si bolje bi bilo da sam na udicu stavio neke prirodne materijale nego ovu penu ali znatiželja je bila jača. Za foru ču navezati još kakvog (kada me uvati volja). Pa da prvom prilikom isprobam to na vodi.
 

Prilozi

  • ugly.jpg
    ugly.jpg
    25,2 KB · Pregleda: 383

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
sebastian je napisao(la):
:D :doh: ovako ružnu muvu nisam dugo unazad navezao. Hteo sam mu pored ovih zveckajučih očiju dodati i silly legs na bokove (kako to po svetu rade na nekim wooly buggerima)...ali sam se predomislio i pustio to za neke manje verzije (ako mi se bude opet dalo vezati takvo nešto). Moglo bi to biti još i zanimljivo za pastrmkice, smuđeve, štukice...ma za svašta kao i svi vobleri  :D

Ovako dok gledam ovo čudo mislim si bolje bi bilo da sam na udicu stavio neke prirodne materijale nego ovu penu ali znatiželja je bila jača. Za foru ču navezati još kakvog (kada me uvati volja). Pa da prvom prilikom isprobam to na vodi.
JEL ti to slušaš Mixa pa pokušavaš raditi na (-) ima  :D :D ovo mi liči na početak kada ćemo woblere od 2 cm vežemo na kraj predveza, a slijedeći korak je prelazak na spin štapove ... šalim se naravno. Seb. od tebe je došlo puno lipih čuda,a pa me nebi iznenadilo da se ti ili tko drugi upravo sa ovom tvojom kreacijom pohvali sa štujom od 100 + cm.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:D ma trebaju mi dva minusa pa da bude sve okruglo +200/-20  :D :hammer:

ma ja to samo iz znatiželje, jednom sam več pre par godina uradio jednog takvog (4cm) samo sa telom od jelenje dlake...ulovio neku malecnu zlatovčicu i to je bilo sve...nisam ga ni forsirao a uskoro sam ga i uništio. Prve godine (pre nego sam pronašao ovaj forum) kada sam tek napravio stegu od tankih klješta sam uradio isto jedan hehe...to ni nije bila muva...telo od balze :'( u obliku risto rap  :D :doh: zalepljeno na udici za strimera i marabu crveni repić u stilu wiggle fly  :nowink: eh, prava varalica na udici za strimera. Kljun je bio isto kao i kod shad rap shallow runner-a. Čak sam ga i probao na jednoj bari, kakva akcija  :yeswink: ali sam sam sebi rekao u trenutku..."to nije muva"...skinuo sam ga i posle zametnuo negde.
Ovo nije ništa novo u svetu mušičarenja. Ali ovo se još može nazvati "muvom" strimerom...ceo je vezan. Taj kljun (ja to tako nazivam bilo pravilno ili ne) se da montirati na bilo koju vrstu strimera. Jedno za tube strimere postoji druga fora. A da mi dođe štuja od 1m+, e nju bi voleo dobiti na kratkovratoj udici širokog luka. Na neki drugi strimer, na one meni najlepše i najjednostavnije. No, ako dođe i na ovoga te je izvučem van ...svakako dobro došla :D 
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Imam negdje par strimera sa kašikama od prije 10-tak godina, nisu bile predviđene za fly štap,nego spin, na fly bi ih teško i mogao bacati osim ako to nije AFTMA 11-12  ili jače (sa perjem, kašikom, žicom, perlama... i natopljen vodom sigurno ima 25-30 grama) našao sam u to vrijeme neke fotke strimera od bojane srneće dlake, pune lijepog šarenog perja, a ja na to dodao meps (vrbin list) br.5 . Uh kad se sjetim kako je to radilo u vodi, al štuje nije vidjelo, možda sam ih i poplašio tim čudovištem od strim-varalice :D
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
dao sam ti jedan minus seb  :D, da nebude kako te nevolim, ucinio sam sta si trazio :))))))))
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
oholi je napisao(la):
dao sam ti jedan minus seb  :D, da nebude kako te nevolim, ucinio sam sta si trazio :))))))))

:D :D :D
:hammer:
mučos gracias!!!  :) Ali kasno stiže Marko na polje kosovo...sada više nije +200 pa da bi bilo jednako -20.
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Evo jednog zanimljivog resenja...
Kada sam upoznao Gospodina Mila Kerkez, pravio sam se lud. Kao ja nemam pojma ko je on i nisam cuo za njega. Ispostavilo se da je to pravi nacin da se "isprovocira", ovaj zanimljiv i kreativan majstor vezackog zanata. Onako prenerazan mojom navodnom nezainteresovanoscu za njegove musice, poceo je da istresa ranac i prikazuje mi razne musice. Nisam zadugo uspeo da sakrijem svoje odusevljenje i poceo sam mahnito da preturam po kutijama prepunim fenomenalnih musica. Evo  jednog zanimljivog resenja za kljun strimera kako sam ga ja zapamtio. Kljun je zapravo tvrdji gumeni buzir pricvrscen do glave udice, pa mu se polozaj moze promeniti u zavisnosti od zeljenog ponasanja strimera, brzine vode...
 

Prilozi

  • kljun.jpg
    kljun.jpg
    10,4 KB · Pregleda: 250

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
da to je zanimljiva stvar, viđao sam več po internetu da se da kupiti to ali još nisam to probao. Kakav rad ima u vodi? Si probao usput kojega?
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ja sam iskreno protiv ovakvih dodataka, nekako mi kvari suptilnu akciju mušica, suviše je varaličarski, a to je ipak korak nazad
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zvezdan je napisao(la):
Ja sam iskreno protiv ovakvih dodataka, nekako mi kvari suptilnu akciju mušica, suviše je varaličarski, a to je ipak korak nazad

I ja isto iskreno više volim običan strimer bez ikakvih dodataka ali...iz čiste znatiželje i experimentisanja sam pokrenuo ovu temu. No ipak odavno več u svetu ff-a imamo i "muve" kašikare i ove vobleraste "muve" i ostala čuda kao štu su muve sa slikonskim repovima kao kod npr. twistera itd.
 

NOMAD

Newbie
Učlanjen(a)
20.11.2008.
Poruke
3
Broj reagovanja
0
Dodatak koji je gore prikazan je izumio Mark Petitjean (Petižo  :whistle:) a zove se "Magic Head" A što se tiče  gore prikazanog strimera, mislim da če se vrteti oko svoje osi umesto da pliva ko ribica........
 

Prilozi

  • čarobna glava.jpg
    čarobna glava.jpg
    46,3 KB · Pregleda: 307

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
jel taj petižo izmislio nesto a da mu nije dao prefiks magic?????????
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
oholi je napisao(la):
jel taj petižo izmislio nesto a da mu nije dao prefiks magic?????????

Jeste naravno.
Najboljem prsluku na svetu, najboljem alatu za vezivanje na svetu i najboljoj stegi na svetu. Oni se jednostavno zovu MASTER :D
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
NOMAD je napisao(la):
Dodatak koji je gore prikazan je izumio Mark Petitjean (Petižo  :whistle:) a zove se "Magic Head" A što se tiče  gore prikazanog strimera, mislim da če se vrteti oko svoje osi umesto da pliva ko ribica........

Nisam siguran dal je on tvorac te glave mada nije ni bitno sad....Ono sto je bitno je da to nije neozbiljna stvarcica kako se na prvi pogled cini. Naprotiv!
Prvo donji strimer izgleda kao obican i jedina prednost koja mi pada na pamet jeste malo povecanje udarne povrsine bez dodavanja suvisne mase. Pa verovatno ima neku korist kad riba otkriva plen bocnom linijom.
Drugo gornji "levak"je po meni jedan od jedan od bitnijih inovacija u FT-u strimera! Mozda je tacno kako kaze Nomad da ce se vrteti oko svoje ose, al to samo vazi ako ga vucemo varalicarskim priborom totalno ujednaceno. U slucaju da ga potezemo kao druge strimere on ce da zanosi u strane. Mislim da je uz adekvatan raspored materijala na samom strimeru moguce postici prirodnije kretanje ribica od svih vestackih mamaca. Mislim da je ovo jedini odgovor na situacije kao kad bucov juri i puca na sve strane a svi ribolovci stoje kao popisani bez i jednog ulovljenog.
 
Vrh Dno