wobbler strimeri

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Zar ova "čarobna glava" nije gumena? Ovo sa gornje slike je ustvari step by step kako se montira ili ja možda grešim ???.
Nikada nisam baratao sa nečim sličnim.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
u pitanju je malo tvrdji silikon, ili malo meksa guma, a na slikama nise step baj step montaza magicne glave nego nacini koriscenja. znaci moze ovako, a moze i onako . U polozaju kada je ovaj dodatak polozen preko dlakave ili pernate glave, strimer je vise hidrodinamican i moguce ga je brze povlaciti, u brzem vodotoku i bez pauza u povlacenju. Drugi je primer montaze za povlacenje sa cimanjem, onda strimer radi malo neuroticno i bez pravila. Takodje je moguce  staviti isti dodatak na povrsinski strimer, i dobiti poper muvu i skiterovati je, mozda ovo nije lose za stuku, ili bucova
 

NOMAD

Newbie
Učlanjen(a)
20.11.2008.
Poruke
3
Broj reagovanja
0
  Točno tako Kuzma, a sam sam mislio za ovaj strimer ispod, da če se vrteti oko svoje osi
A za onu glavu od "Petižona" mislim da se ne okreče oko svoje osi baš zbog toga jer je okrenuti stožac, koji ima stranicu jednakih dimenzija u krug, pa je zato silina vode koja deluje na njegov otvor jednaka ! Znači da samo izrinuta voda prouzručuje lelujanje ispod površine, dok akcija plivanja ostane jednaka kao što smo ju odredili sa otežanjem strimera !
 

Prilozi

  • strimer vobler.jpg
    strimer vobler.jpg
    64,1 KB · Pregleda: 249

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Za ovaj, nazovimo ga, levak znaju svi smuđaroši (klasični)  i koristi se za "muvanje" smuđa. Samo oni stavljaju olovni levak (glavu) kao ovaj silikonski. 
Sa montiranom zaštitom udice od kačenja i ovim silikonsim levkom može da se strimer provuče kroz najgušću travu bez opasnosti od kačenja.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Uh,danas sam čeprkao po netu i evo kako radi strimere sa magic head-om.Jako dobro!

http://www.youtube.com/watch?v=BgK8nBHrAZ8
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Stvarno ima opasan rad kako se samo dobro leluja  :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
crni je napisao(la):
Stvarno ima opasan rad kako se samo dobro leluja  :tbumb:

Stvarno fenomenalno vijuga. Koliko sam uspio primetiti taj strimer je urađen od marabuja ili?
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ljudi,mogu vam reći da se opasno premišljam o upotrebi ovakvih dodataka.Ne želim biti licemer,ovo zaista dobro radi,ja sam sinoć isekao vrh stare cucle,opasan silikon,providan,mala rupica,navlači se na ušicu udice po potrebi.Probao sam u kadi i ono deluje fenomenalno.Prosto je neverovatno kakvu mekanu vibraciju ima strimer.Probao sam na clouser-ima,fox-strimerima,hollow,ma na svima radi perfektno.Spakovao sam u kutiju sa strimerima za smuđa dve "cucle". :doh:
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
zvezdan je napisao(la):
Ljudi,mogu vam reći da se opasno premišljam o upotrebi ovakvih dodataka.Ne želim biti licemer,ovo zaista dobro radi,ja sam sinoć isekao vrh stare cucle,opasan silikon,providan,mala rupica,navlači se na ušicu udice po potrebi.Probao sam u kadi i ono deluje fenomenalno.Prosto je neverovatno kakvu mekanu vibraciju ima strimer.Probao sam na clouser-ima,fox-strimerima,hollow,ma na svima radi perfektno.Spakovao sam u kutiju sa strimerima za smuđa dve "cucle". :doh:
Ako,ako...dace Bog da ti te cucle "posisa" neka dzukela  :smoke: Javi obavezno svoje utiske sa vode.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Sutra uveče pada premijera cucla head!!!
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
bravo, bravo, eto ti novih strimera od magicne cucle :tbumb:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Magična cucla je opravdala svoj naziv :doh:,s'tim što ja ovu vrstu strimera ne bih nazvao vobler strimerima.Vobler je malo dete za ovo_Ovo je čist surogat.Neverovatno kretanje,ne znam da li bih akciju ovako prezentovanih strimera upošte mogao nazvati vibracijom.Ubacio sam strimer u jato kedera i pozvao jednog od kolega varaličara,čovek nije mogao da prepozna veštački mamac u jatu kedera.Pa i smuđ što je udario, progutao je do jednjaka.Svaka čast onom Francuzu,ili ko je već ovo osmislio.Ipak,ja ću cucla head koristiti samo za smuđa,suviše je bezobrazan da bih ga ponudio bucovu.
 

Prilozi

  • pure life.jpg
    pure life.jpg
    59,4 KB · Pregleda: 261
  • pure life 2.jpg
    pure life 2.jpg
    99,2 KB · Pregleda: 264

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Zvezdane znas onu izreku "će dođeš i ti na mojega"  :D Sala naravno  :) Drago mi je sto si provalio ovaj fazon jer isljucivost vodi  ka ogranicenosti koja je pak corsokak. Ako ti ne smeta pri bacanju a ribe udaraju ne treba mnogo da mozgas. A nadam se da si sarkastican za poslednju recenicu jer kao sto sam na ovoj temi napisao mislim da ovo moze da bude resenje nekih bas frustrirajucih dana sa bucovom kad puca na sve strane a nasu muvu ne ferma.
Ja imam drugu ideju za magicnu glavu od termo buzira, samo sto jos ne nadjoh providnu varijantu u velicini koja mi odgovara.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Mnogo mi je kabasto za bucova,njega volim da lovim malim strimerima,posebno sada kad se izbistri Dunav.Ipak se on tada oslanja dosta na vid,međutim za smuđa,ovo je fantazija.Mada ne isključujem da probam i bucovu da bacam u rano proleće.Ako uspem danas da postavim i snimak kako ovo čudo radi,bilo bi dobro.
 
Vrh Dno