wobbler strimeri

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
ne razumem zasto onda ne uzmete spin stapove i ne bacate male voblere......koja je fora sa tim malim voblercicima na fly rod-u???
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
gegula je napisao(la):
ne razumem zasto onda ne uzmete spin stapove i ne bacate male voblere......koja je fora sa tim malim voblercicima na fly rod-u???

:) nekom je fora nekom nije. Meni i nije baš iako volim da eksperimentišem. Baš su kolege sa musicarenje.com otvorili jednu zanimljivu temu "Fly Rod Lures". Mušičarenje je mnogo širi pojam ko' što ga definira prva četiri slova naziva "m u š i . . . . . .". U Engleskom jezuku počinje sa "Fly" pa nastavlja sa "Fishing". To "Fly" je mnogo širok pojam i može se prevesti na više različitih pojmova. Ovde u rečniku http://www.eudict.com/?word=fly&go=Search&lang=engcro je samo 14 prevoda iste reči a ako bi zavirili u neki opsežniji rečnik ili enciklopediju engleskih reči našli bi još mnogo značenja koja ta reč pokriva. Fly može da znači insekt ali i način kako se prezentira specifičan mušičarski mamac, posebnim zabačajima koji se koriste samo ovom našom metodom ribolova. Mogli bi reći da prilikom mahanja naš ceo sistem (Struna, lider, tipet i imitacija kojom lovimo) lete kroz zrak da bi na kraju tim letenjem celog sistem dobili željenu distancu gde želimo prezentirati našu "mušicu". U eng. jeziku naziv "Fly Fishing" je mnogo širi pojam nego u našem jeziku "Mušičarenje" gde sam naziv ultimativno ograničava i definira ovaj oblik ribolova kao ribolov na umetne mušice (imitacije samo insekata) što automatski isključuje i bilo kakvu upotrebu strimera.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
gegula je napisao(la):
ne razumem zasto onda ne uzmete spin stapove i ne bacate male voblere......koja je fora sa tim malim voblercicima na fly rod-u???
Zato što nemamo spin štapove...  :-X
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
pored mene se je i moj spin štap pretvorio u mušičarskog  :hammer:  :D
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
gegula je napisao(la):
ne razumem zasto onda ne uzmete spin stapove i ne bacate male voblere......koja je fora sa tim malim voblercicima na fly rod-u???
Pored toga što sam mušičar ponekad volim da praktikujem i druge ribolovačke tehnike. Evo danas sam naprimer bacao otežanog strimera spin opremom. :) Ne vidim razloga zašto sebe moram da definišem kao ovog ili onog ribolovca. Jednostavno volim da eksprimentišem u ribolovu.
Mušičarenje mi je omiljeno i zato se vrlo često trudim da FF opremi približim i druge tehnike ribolova.
Btw, Šone telo je od onih formi od poliuretana. Ima i olovo ubušeno na dnu zbog balansa. Mogu da ti kažem da se izvrće samo u baš brzoj vodi. Mada da sam stavio više olova ne bi se ni tad izvrtao.
 
Vrh Dno