wobbler strimeri

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
U pravu si da ova cucla nije dovoljno suptilna za lov bucova leti i u jesen po maloj i bistroj vodi, ali probaj da za manje i tanje strimere nadjes i manju cuclu  :D ili nesto sl sto ce omoguciti da strimer dobije na zivosti  ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
tu magičnu glavu poznam več neko vreme ali sve te hvale mi nisu ništa značile mnogo dok nisam pogledao video kako to radi, čak se nisam nikada previše ni interesirao za taj dodatak dok ga zvezdan nije ovako pohvalio...a video kako radi me je totalno zagrijao...zvezdane hvala. morat ču i ja da uradim par takvih prvom prilikom, malo polar fox strimere i malo mini dual zonkera...pa kada opet odem na Dunav...jooooooj onda ima još više da vadim mast lokalcima  :D a i ovde na mom jezeru će mi fino poslužiti mada ih ovde kod mene najbolje loviti jigovanje clouser minnowima ili neotežanim dvojnim zonkerima.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
I mene je onaj spot potpuno preobratio,međutim,morao sam da pribegnem najbržem rešenju, a jedina dostupna stvar koja podseća na original magic head je vrh cucle.Silikonska cucla,dobra,je 60 dinara.Odseče se vrh,probuši po sredini,postavi na tipet,tako da jedna cucla head završava posao.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
zvezdan je napisao(la):
Uh,danas sam čeprkao po netu i evo kako radi strimere sa magic head-om.Jako dobro!

http://www.youtube.com/watch?v=BgK8nBHrAZ8

e sad sam se zaintresovao ,fantastican rad  !! pretpostavljam da mu je kljun na ovom videu okrenut suprotno od recimo kao sto je na popperu ili gresim ?
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
magicHead.jpg


Sone kao na gornjoj slici.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Šone je napisao(la):
e sad sam se zaintresovao ,fantastican rad  !! pretpostavljam da mu je kljun na ovom videu okrenut suprotno od recimo kao sto je na popperu ili gresim ?

Sone koriste se oba nacina montaze magic heada u zavisnosti kako zelis da vodis strimera. I nije strimer ptica da ima kljun
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
gringo je napisao(la):
magicHead.jpg


Sone kao na gornjoj slici.
Thanks ,Znaci ipak gresim ... sto sam ja pomislio da ce strimer da plopka po povrsini sa ovako okrenutom montazom..nemam pojma  :blush:
moracu da nabavim ove magicne glave ..
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
sad sam setio , zato što sam pročitao u "mušičaru" pre određenog vremena ali nisam mnogo davao pažnje ,prelistavao sam sve brojeve  i nadjoh u broju 9 na strani 17 magic glave petitjean ,ispod slike kaže " Folds forward to create sound and move like a popper,folds backward to use a traditional conehead" što bi se reklo da će proizvoditi zvuk i da će se pomerati po vodi kao popper ako se veže kao na slici br 1.

ima u svim veličinama  ,cena je 6$ za pakovanje od 6 komada glava .
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ako pliva na povrsini ima da plopce jer ce sa vodom da zahvati i vazduh. Ako potone ima da vrda kao na onom klipu (ako je dobro napravljen) Ovo mislim samo za onaj gornji sa slike.
Cena je malo jaca, ali ako se ne kidaju cesto strimeri onda je ok.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
da zbunio me tekst u mušičaru i ja odmah uzeo zdravo za gotovo ,fantastičan rad ,ne vredi moram da probam ,ovo je slična varijanta kao zvezdanova cucla ,jel ima da se nabave ove glave kod nas ?
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Magic heads sam nabavio ,jos ih nisam testirao ...

___________________________________________


mnogo je jadna situacija na vodama sto se tiće vodostaja pa sam počeo da ludujem i da vezujem strimere sa paktom ..  :hammer:  :-X

Udica Gamakatsu #4
Crveni BuckTail
Flashbow
Epoxy lepak
olovna žica
Pakta (poklopac od Guillete brijača)
 

Prilozi

  • shallow.jpg
    shallow.jpg
    35 KB · Pregleda: 195

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Sone jesi li ga probo kako radi
reko bih da ce biti dobar za Gradacke mecke
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Nisam druže probao rad ali sam uradio još jednog ali okrenutog i sa jačom paktom tj lepio sam 3 sloja one plastike sa poklopca od Guillete brijača ,pošto mi je prethodni delovao prilično krhko ,materijal je ostao isti kao i na prethodnom ..
Kada budem testirao kako rade u realnoj situaciji na vodi javljam rezultate ...

 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    40,1 KB · Pregleda: 184
  • 2.jpg
    2.jpg
    46,3 KB · Pregleda: 195
  • 3.jpg
    3.jpg
    45,7 KB · Pregleda: 179
  • 4.jpg
    4.jpg
    33,5 KB · Pregleda: 172

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
I još jedan wobbleros sa drugačijom paktom za dublje zaranjanje  :doh:  :-X  :D ,mesto bucktail'a ovaj put marabu kao atraktor ...

 

Prilozi

  • wobbleros1.jpg
    wobbleros1.jpg
    52,9 KB · Pregleda: 169
  • wobbleros2.jpg
    wobbleros2.jpg
    64,8 KB · Pregleda: 178

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Prelepi su Sone. Veruj mi i ovi gornji ce da zaranjaju ko ludi s obzirom na to da su skroz od epoxija.
 
Vrh Dno