wobbler strimeri

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
hvala Lazzo  ;) evo  još da počnem i od Balze da ih deljem i ...  :doh:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
pre jedno četiri godine sam ja jednog sličnig "strimera" sa telom od balze uradio tako...samo da je repić bio od crvenog marabuja na kratkovratoj udici a telo u obliku fat rap i kljun od plitkod šad-rap...i onda ja to okačio na predvez i pustim kroz vodu...štrika li ga štrika izvadim i gledam u to i mislim si...kakav bre strimer to je čisti voblere, prava varalica  :doh: :D :hammer: skino sam ga i okačio neku mini "perjanicu" sa kojom sam lovio neke zaltovčice i kalife i po koju potočaru.

Šone koliko su ti dugački ovi? meni deluju veoma fino :tbumb:...još jednog čisto zlatnog da uradiš pa kada ga povlačiš da odradi meps-efekt ;)
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
E Sebastiane upravo sam i ja namenuo  da ih pustim niz brzak da štrikaju  :tbumb: ,razmišljao sam o ovim mutnim vodama posle ovih silnih kiša i setim se da bi vibracija bila jedino što bi eventualno neka grabljivica recimo krupna pastrmka mogla da napadne i eto pade mi na pamet ova varaličarska pakta ,bio sam protivnik ovakvih strimera ,nije mi nikada padalo na pamet da tako nešto okačim na predvez i eto sada sam sam sebi uskočio u usta  :hammer:
Dužina im je bez repa oko 3.0 cm  a sa repom 5.5 cm ,dosta su teški ...

sebastian je napisao(la):
...još jednog čisto zlatnog da uradiš pa kada ga povlačiš da odradi meps-efekt ;)

ahahhahahahaaha  :doh:  :D  :D  :D  :hammer:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ma đaba se mi mučimo šone, najbolje da kreju zavežemo na trokraku mepsa trojke i kada drmnemo neku veliku pajku svima se pohvalimo kako je udarila na kreju  :doh: :hammer: :D
ili još gore, na thundersticka od 8cm navežeš na zadnju trokuku crvenu repić od marabuja pa tvrdiš kako si lovio debele smuđeve na "red tag"  :hammer: :whistle:

šalu na stranu...ja sam več par puta uradio ovakve strimere sa kljunom, bilo da su sa telom od dlake, perja, neke sintetike kada god bi došao do vode meni bi postalo mrsko to da bacam...malo onako pod nogama u plićaku i to je sve, onda mi zatreba udica pa ga izžiletiram  :D jednostavno mi to nije za moj ukus pa kako god da lovno bilo...nemam ništa protiv takvih imitacija dok još bar malo imaju veze sa vezanjem (flaj-tajingom) ali nije to za mene...barem još uvek sam takvog uverenja.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Imao sam negdje post "Kako napraviti svoj wobler od balse" pa se poslužite  :D :D :D :D šal, naravno, Šone fino to izgleda nam šta, mora da će i dobro da radi. Dok god ga bacaš fly štapom dobro je, nemo samo da uzmeš spin u ruke pa da s njim...  :doh:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ja poznam jednu teniku za super realizam kod voblera...ili ti vobler strimere u našim "vodama kojim mi plivamo"....sa ribe se skine koža sa krljuštima, isto kao i kada bi preparirali ribu...isti postupak ali se ta koža da na telo imitacije i kada se posuši kako to valja onda se prelakira nekim adekvatnim lakom ili epoxy lepkom koji se suši 5 ili više minuta.  ;)  ne može biti prirodniji materjial  :hammer:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Seb čuo sam za to ,nekako mi bedak da lepim prave delove ribe na strimer ..
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
heh  :) pa ako vežemo i lepimo delove zečeva, lasica, jelena, kojekakvih ptica može i od ribe  :D

to sam ja davno jednom uradio na jednom thundersticku...uf što je to bilo dobro ali nije veselje dugo trajalo, pojelo ga dno dunava ali ako je neka je...a to sam jednom probao i sada mi se to ne da raditi ali jednom sam pomislio da to uradim na crease fly imitaciji.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
i evo ga zadnji je izašao iz fabrike ...dosadili su mi više ...  :)
 

Prilozi

  • wobbleros fat.jpg
    wobbleros fat.jpg
    44,1 KB · Pregleda: 174

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Evo jedan minijaturni wobbler fly na udici #12. Požurio sam malo sa slikanjem pa sam pokvario lak. Moraću da je prelakiram ili pređem epoxijem.  :doh:
Siguran sam da će klenovi da se raduju ovoj muvi.  :lol:
 

Prilozi

  • wobble-fly.jpg
    wobble-fly.jpg
    43,2 KB · Pregleda: 166

djole10

Junior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
69
Broj reagovanja
0
Lokacija
Požarevac
Da pokušam da dam i ja jedan predlog za magičnu glavu. Gledajući original pade mi na pamet da se pokuša sa silikonskim bradavicama :whistle: :whistle: :whistle:.Posto sam pre desetak meseci kupovao kad se rodila ćera moraću da "zamolim" ženu da ih pronađe pa da uporedim i postavim sliku, ako me provali zašto tražim biće :hammer: :hammer: :hammer:. Nisu bile baš jeftine u odnosu na cucle negde su oko 250din/par (leva+desna) :D
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Baš ti je zanimljiv taj mališa lazzo ,ja sam prestao da ih pravim pošto imaju problem da kad pokušavam da ih vodim u mirnoj vodi okreću se oko svoje ose ,jedina varijanta je da se puste u brzak i onda lagano cimkaju ili samo drže u leru što je inače ' usput i smrt akcija za pastrmke a verovatno i klenove ... Sa ovim tvojim žućom vidim biće klenovine...
Od kog materijala  je telo ?
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Nije ti dobro centriran kljun (pakta) ili loš balans,otežanje.Može da bude nedovoljno,na varalicama se podešava pomjeranjem nosne alke lijevo desno,a na udici je to neizvodljivo.Probaj na grudi da zalijepiš malu olovnu pločicu.
Uzmeš parče olovceta i istucaš čekićem,obrezeš kliještima ivice i nekim lijepkom pričvrsti za grudi.
A ako ti nije mrsko slikaj kreaciju iz drugog ugla da vidimo kako stoji kljun.I da li je preširok.
 
Vrh Dno