Zapadna Morava

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
evo fotografije po normalnom vodostaju i na maksimalnom od +preko 5 metara da bi se stekla prava slika sta se dogodilo na moravi  :eek:

1z97hx.jpg


2u5xu1h.jpg
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Neverovatna količina vode za kratko vreme. Sale, koliko je trebalo od početka padavina da vodostaj postigne onaj rekordni nivo?
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
pre kise voda je pala na 6 . prvog dana je za noc skocila na 12 . u cetvrtak je oko 11 sati bila nisam siguran tacno 22 ili 24  a istog dana oko 7 uvece stigla je na 32. u petak pre podne na 43 i na kraju oko dva popodne na maksimum .verovatno bi bilo oko 52 da ima brojeva
kada se sabere trebalo je nesto vise od dva dana .
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
I to sve od kiše  :doh: a izgleda kao da je prsna brana nekog jezera daleko uzvodno. LUDILO!!!
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
izgledalo je neverovatno . pretpostavi koliko je reka razlivena na toj visini vodostaja i koliko je tada potrebno vode da bi ovako izgledala . morava lako dogura do 20  to je redovna pojava u prolece . tada vec uveliko nije u koritu i za sveki naredni broj je potrebno neverovatno mnogo vode jer se sirina reke strasno povecava
da mi je neko pricao da je ovako nesto moguce ja bi mu rekao da nije normalan  :doh:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
morava u trsteniku na 13 i jedna lepa vest  :) 15 minuta sam posmatrao kako jato beluna juri sitnu ribu po mutnoj vodi. dosta je ribe stradalo ali je dosta i ostalo
danas u cacku u jednoj barici izmedju lovackog drustva i gradskog stadiona organizovao sam akciju spasavanja ribe . prvi put sam rucno hvatao ribu i moram da priznam da je interesantno . riba je preneta i kofi do morave i na njeno i moje zadovoljstvo vracena  :)
2mzgxol.jpg


ekotmp.jpg


2gspm6b.jpg


11ta9s1.jpg
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
svaka cast sale....treba spasiti sve sto se spasiti da...ljude, imovinu, zivotinje, okolicu....ribe...sve sto se da... gledam non stop po tv svu tu tragediju I sve me steze oko srca... nadam se da ce se sva zemlja sto pre regenerirati.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
prava stvar je to sto sam animirao i ostale prisutne ...jos nekoliko momaka se prikljucilo spasavanju riba kojima je pretila sigurna smrt jer se bare smanjuju munjevitom brzinom
 

Nikolavb96

Senior member
Učlanjen(a)
18.02.2014.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
Bio sam u subotu na pecanju i mogu vam reci da se krupan klen dosta javlja... Prosao sam solidno oko 2kg za 1h... Ali nisam pecao na musicu posto sam isao sa drugarom cisto da vidimo kakvo je stanje..
 

Nikolavb96

Senior member
Učlanjen(a)
18.02.2014.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
Juce sam bio. Reka je ledena i vise ima blata nego vode ali bio sam uporan i pao je jedan klencic od oko 20 cm... Slike nemam jer mi je telefon ostao u kolima.
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
zaista nikad bolja dva vezana dana na prevelikoj moravi, kao da sam na velikoj, pronadjoh neke terene i stvorih uslove da me bole misici, a musica POLICELONKA, kao spljosteni elipsoid da razbije vodu pri dubim zabacajima/vazno je da je deo do vode u tamnoj nijansi/ a  vrbe i teren velike prepreke, naravno dug preliv a ja u polupocepanim, kao i uvek, cizmama, sav pribor na kraju blatnjavi a ne htedoh da ga perem u medjuvremenu dok riba atakuje. pola kila do kilo, ili i jace malo, nasukuju se gde treba kao na traci, ne kao  ovih dana kada predjoh grdne kilometre, ja i moja crvena bicikla. U cekanju poslepodneva jedino sam u cucecem i sedecem polozaju oko vrba varao one do mere, posle ludnica  kako se klen izbacao, a da nisam bio siguran koja je riba u pitanju, doduse pao je na ovu policelonku i  kilas bucov koji se takodje nije mnogo opirao, zna da sam ja sav pregoreo na suncu da mi i usi pocele da se ljuspaju. ranijih dana na forsirane bambule i kafene-skoro nista, takodje  slabo i na  omiljenu zulu. a dosadni mestani kraj mosta u stublu, sa svima moram da razgovaram, samo da nebi dosli blize i smetali mi pri zabacivanju. boja musice, pokrova, nije znacajna, samo da probije  musica vodu i zainteresuje  aktivnog klena. voda ne toliko hladna  no velika  dakle kao leti velika morava/skoro i da se ne smanjuje danima/  pa je tesko pronaci  nezauzet teren, sjatili se stukatori i drugi u lepe jesenje dane/mnogo je kucica i  dascanih  sedista na odsecenom moravskom drvecu/, bere se ili krade pasulj po polju,  brojni bageri dosta ometaju nama ribolovcima, cak sada i nedeljom. poceo sam i da gluvim od  ovih  brojnih  balirki oko seoskih terena!
Steta sto se  nadalje ne najavljuju  lepi dani, da nadoknadimo  prohujalo leto!
 
Vrh Dno