Zapadna Morava

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
danas je u trsteniku na moravi ulovljena mladica na varalicu velicine oko 2 kg . video sam fotografije i nema sumnje da je mladica a postoji vise svedoka koji su videli i slikali ribu u ribolovackoj radnji u trsteniku . neverovatan ulov
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
znaci brze bolje su je odneli za rostilj...sta reci...
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
gegula , nerealno je bilo za ocekivati da ce je vratiti u vodu . prvo sto je neobican ulov a posebno jer je u pitanju ribolovac moravac koji nije navikao da vraca ribu. jednostavno je normalno da ubacis u cuvarku ono sta ulovis . jos ako je riba od dva kila , tesko ce nazad u vodu  :nowink:
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
sasats, nije bas neverovatan.
Do mene redovno dolaze informacije o ulovima mladice oko KV  :D
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Prelepe vesti ! Zapadna Morava je SILA,a ako se mladice sporadicno javljaju,cuvajte je maksimalno. :respect:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
nekada je mladica zivela u ibru u celom toku . malo je cudno da sidje 30 km ispod ibra niz moravu? odlicna vest  je da se opet pojavila  ... mislim da znam ko je odgovoran za povratak :)
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
nema tu povratka ako se prva ulovljena odma ispekla...nama ne treba nista dati sve upropastimo...
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
naravno da nema povratka . nisu one same od sebe nestale , zbog nas ih nema vise , i nije normalno ocekivati da se vrate dok smo mi tu 
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
jbg sale ali zasto smo takvi??? jednu normalnu vodu ne mozemo da imamo..pa u americi bassove pecaju po najgorim rupama i kanalizaciji i ne znam vec gde i  imaju ribe na sve strane jer imaju svesti...sve pustaju a mi pobismo gde sta mozemo...i samo daj sto vise...ne valja nam politika..pa zar smo toliki degenerici???
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.402
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
gegula je napisao(la):
pa zar smo toliki degenerici???
Nažalost, očigledno jesmo! Mi smo se sveli svest prostog višećelijskog organizma koga ništa van sekunde koje živi i van neposrednog životnog prostora kog zauzima ne zanima
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Glupe li mladicice... Ja sam bio ubedjen da ce tih 100 riba sa Golije sici u Ibar, pa spiciti uzvodno sve do brane Gazivode, gde ce se gostiti lipljanima. Ali ova ludica resila da proba bucovche i smudjarka. I nastrada...
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
nadam se da je jos neka sisla dole i da ce imati vise srece sa ribolovcima .
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Jedna riba i prica se o nekom povratku...verovatno je velika a samim tim i hladna voda, kakva je bila skoro celo leto, donela ribu ko zna odakle.
Mozda i iz Studenice, ko zna.
Ovo je po meni losa vest. Ocigledno se riba nije zadrzala na Studenici gde je mogla da zivi, ovako joj je sudbina zapecacena.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Verovatno je voda nije donela tokom leta, pogotovo ne ribu od 2 kg.

Najverovatnije je ta riba tu stigla pre 2-3 godine (nakon puštanja stotinak komada u sliv Ibra od strane dvojice ljudi, zaboravih kad je tačno bilo, dal 2013. dal 2014.), tokom velikih prolećnih poplava, kada je imala svega 10-15 cm i naviknuta na život u rubnjaku bila nejaka za poplave.

Ali i dalje mislim da je većina tih riba spičila na Kosovo (ako na tom putu nema neke brane pre Gazivoda).

Možda trenutno neka raubuje ispod Popove kuće u Raški.  :D
 
Vrh Dno