Zapadna Morava

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
Danas  na moravi preko 50, sve na mokre-bilo koju da dohvatim iz kutije koje su mi prepune-lenj sam da ih prerasporedim a i uskoro ce kraj sezone, 15-tak u meri a ostali, klenovi, santim –dva manji. Juce slicno samo malo manje ovih prvih, poneki sitniji grgec , te beovica i bucovcici od pedlja/ a neki i danas/, zaboravih. Na otvorenoj vodi i na suvu nisam uspevao nikako celu jesen. Ovo sve u moravskim zalivima, lepi dani a i voda mala. Jutros je bilo uzivancija  bas po maglovitom vremenu.
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Bravo Rade stari vuce ! Mene bije prokletstvo da tokom radnih dana sija sunce i nema vetra,a kad dodje vikend sve naopako i tako celu

godinu. Ako pada kisa,ona pada za vikend kada mogu na vodu. Zadnja dva dana  bilo je za majcu komotno,a sad jedva docekah subotu

napolju hlaaadno i magletina. Moram kasnije do reke ,otoplice nadam se i bice klenova.
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
tomili, mafke,
upravo treba imati vremena i ugrabiti lepe dane da bi covek video vodu i sta se na njoj desava. evo i danas sam lepo prosao, malo na starom a malo na novom mestu/uvek trazim izazove, no takodje je bio neki  zabarak a i na otvorenoj vodi se nista ne desava, opet danas sebi potvrdih/. bilo je lepo i raznovrsno, pogotovo kad me neki moj ispisnik posmatrao kako pustam klenove. ali zato sam zenu obradovao sa pedesetak lepih beovica, cini mi se kad stade vetar da sam ih mogao vaditi do pred mrak.
utisak su pokvarili brojni kamioncici koji svakih desetak minuta istovaruju otpad, sut sa plastikom, na obalu, a sve se soprostava u samu vodu, tik pod mojim nogama.
a i puna morava ribolovaca, juce obilazila i kontrola ovaj kraj.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
morava je tako mala da se i na ovu ne posebno veliku zimu totalno zaledila .
ispod mosta ima malo vode na sredini a iznad mosta je led spojio obale.
na ovom mestu se nije skroz ledila ni pre neku godinu kada je danima bilo ispod -20

mu7tbk.jpg


348hs7d.jpg
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Bar će ribe biti na miru.Kod mene kormorani ne miruju ni po najvećem minusu.
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
hvala, sasa.
i  hvala bogu da se sa obala povuku ovi  moji grabuljasi, ali ce osetiti zato i ribolovacka drustva, bar ovamo kod mene;negde, mozda na ribolovackom portalu, sam procitao da rasina plus  nedavno uvela zabrane ribolova na ovakvim reonima.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
nije lose vec sada za pecanje ali ce biti super kada ovo ostrvo bude tri puta duze a izmedju mene i ostrva voda skoro nestane  :)
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.404
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Au, ala si me bacio u trip sa ovim slikama  :doh:
Bijem glavom i uopšte ne mogu da provalim gde je ovo! :nowink:
 

hogar_strasni

Senior member
Učlanjen(a)
23.09.2009.
Poruke
155
Broj reagovanja
0
Lokacija
Trstenik
Idem sutra rano poslom u Kraljevo pa me zanima kakva je Morava iznad spoja sa Ibrom, pa da znam da li da nosim pribor. Ovde u Trsteniku je juče bila mutna.

Sent from mTalk
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
неки / несигурнији /показатељи, причам уопштено, су да погледаш стање  водостаја на  извештајним станицама милочај-морава и лопатница лакат -ибар, по датумима неки дан испред а и да упоредиш стања са твојим местом или  моравом на станици јасика!најбољи су ако знаш неког другара или ово кад ти питаш и људи ти одговоре/ретко се то деси овде за наше воде/.
 
Vrh Dno