Zapadna Morava

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.698
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
Vrlo vrlo ozbiljna cifra, svaka čast. Na šta si ih lovio?
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
на полицелонке, понеку бамбулу, али искључиво на 10  и 8-меснатог тела. другог дана  изненадио ме и синовац који је ишао из бг у  овај крај и случајно при повратку(моја крв јер га чико у младости школовао!) из аута  погледао са моста и мене  доле угледао-снајка возила, те се и он уписао  са мојим штапом са 7-8 кленчића за  петнаестак минута, дакле  сјајна јесен. прекјуче се у морави поново нашла и два лепа полакилца-болестан сам ипак изашао и  једва се сад спашавам,углавном због заузетости  пловкароша  тада сиђох 500 метара ниже.]
 

Prilozi

  • IMG-089d638afa3239c7d9ced5d8d0bd4cdc-V.jpg
    IMG-089d638afa3239c7d9ced5d8d0bd4cdc-V.jpg
    216,7 KB · Pregleda: 254

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Vidim pala i slika.. Ekstra. Lepo se lovi po moravi. Svaka cast

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
да, наша река, ујесен мене никад не изневери, једино се буцов није никако јављао мада  га никако и не тражим, заголицало ме чешће јављање  гргечића који траже терене са подводним гребенима или грањем  уз таласну воду, време послужило као ретко кад
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Super bas. Grgeca volim. Mada ga oko cacka nikad nine bilo puno... Naprotiv, jako redak.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
пре подне, кленолов, 20-так до 22цм и један  равно 50 цм са репом мерен-дебео попут шарана , на полицелонку, у забарку јер морава велика и мутна
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
први пут у животу да видим расцветану траву, прво је запазих у устима риба али помислих да једу неку мрцину, од беле до црвене боје, одвајају се парчићи и преко пола кила самуна и плове-плутају. рибе мање, али намерно дотерах до 100 комада-међу њима једна беовица а остало кленови, лепо преподне, једно од неколико могућих пецања ове гадне године
 

Staniša

Senior member
Učlanjen(a)
17.01.2021.
Poruke
131
Broj reagovanja
119
Lokacija
Kragujevac
први пут у животу да видим расцветану траву, прво је запазих у устима риба али помислих да једу неку мрцину, од беле до црвене боје, одвајају се парчићи и преко пола кила самуна и плове-плутају. рибе мање, али намерно дотерах до 100 комада-међу њима једна беовица а остало кленови, лепо преподне, једно од неколико могућих пецања ове гадне године
Oduvek me je zanimalo da li je moguce pecanje na Vrnjačkoj reci? Ti si blizu, pretpostavljam da si probao.
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
после преуређења корита од пре неколико година има више рибе али су вирови сада другачији, нема старих кривина са великим багремима где је река са дугим вировима али и у каналисаној/читај отпадној/ има места, понекад и 50 м дугим са по100-ак кленова и до пола кила који крстаре а посебно у рано пролеће -потези села руђинци око/углавном више/ главног друма. може се клен ухватити и у центру бање, и у липовачкој реци чак али нема смисла пецати, можда кад си са дечурлијом и показујеш начин пецања/. ја углавном избегавам врњачку и одлазим на моју-новоселску и оближњу грачачку, ређе на најбољу-попинску.свака је различита и искуство помаже, покушај ако си расположен, нађу се и плиске и беовице, на уливима у мораву на све буди спреман. лепе су и гружа и чукојевачка/велика/ река-обе са твоје стране. па и самаилска река више краљева, посебно занимљиво пецање на рибници-има и пастрмки/имаш и видео о томе/.мало сам више написао али не шкоди.
 

Staniša

Senior member
Učlanjen(a)
17.01.2021.
Poruke
131
Broj reagovanja
119
Lokacija
Kragujevac
после преуређења корита од пре неколико година има више рибе али су вирови сада другачији, нема старих кривина са великим багремима где је река са дугим вировима али и у каналисаној/читај отпадној/ има места, понекад и 50 м дугим са по100-ак кленова и до пола кила који крстаре а посебно у рано пролеће -потези села руђинци око/углавном више/ главног друма. може се клен ухватити и у центру бање, и у липовачкој реци чак али нема смисла пецати, можда кад си са дечурлијом и показујеш начин пецања/. ја углавном избегавам врњачку и одлазим на моју-новоселску и оближњу грачачку, ређе на најбољу-попинску.свака је различита и искуство помаже, покушај ако си расположен, нађу се и плиске и беовице, на уливима у мораву на све буди спреман. лепе су и гружа и чукојевачка/велика/ река-обе са твоје стране. па и самаилска река више краљева, посебно занимљиво пецање на рибници-има и пастрмки/имаш и видео о томе/.мало сам више написао али не шкоди.
Hvala Rade na detaljnom odgovoru. Gružu sam prevrnuo kao staru čarapu, pecao sam na svim mestima od Oplanića iznad i Pajsijevića ispod jezera, do samog ušća u Moravu. Zato i pitam za ove druge male rečice koje su u slivu Zapadne. Razmišljao sam da probam na ušću Vrnjačke, sigurno ne bih u samoj banji. Što se Ribnice tiče, pastrmka je mit, bar iz mog iskustva. A i oko same reke, osim u kanjonu, su kuće i vikendice koje idu do vode, tako da je osećaj kao da se šunjaš nekome u dvorište. Mada ima klena, to da.
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
молим.пастрмке у рибници-на уливу брезанске речице и горе/ река сокоља/, па у горњем току каменице поточне а испод-у каменици и мељаници јесте непријатно у појединим местима, лепо си описао положај риболовца због пренасељености али вреди претражити одабрана места /у мељаничкој реци има и поточних али су ретке/ . за гружу видим да знаш, на врњачкој тек у самом уливу али ту има дана кад смрди вода-околина јер се недалеко изнад испуштају одводне воде те чувене бање која то и више није-не препоручујем, оди нпр. на пепељушу према уливу ( села читлук /кукљин )-само кленови. за пастрмку најбоље нимфе, али...
 

vlajkoni

Senior member
Učlanjen(a)
14.06.2007.
Poruke
128
Broj reagovanja
2
Po mom misljenju u Meljanici nema pastrmke osim mozda u rano prolece. Jednostavno je previse topla. U Sokolji ima ali je retka uglavnom zbog krivolova a i sama recica je tolika kolika je. U Ribnici loviti pastrmku je vrlo vrlo uzaludan posao. Igrom slucaja sam tridesetak godina provodio deo leta u selu Kamenica neposredno ispod uliva Muljanice u Sokolju na mestu nastanka Ribnice tako da imam nekog iskustva.
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
има је око 500 м од улива у рибницу у с. каменици, до места где су биле вуновлачаре-ваљаре, сећам се тих остатака, макар их је било/ наравно то је река са кркушама, раковима,.../, а баш дестотинак метара од улива мељанице у рибници смо раде мистопољац, мој другар новоселац, ухватили пре неку годину по неколико, ја на нимфу а он мислим на суву, ретко али је има, на сокољи је има али тешка за хватање, може се и видети ко је искусан.
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
dva-tri zadnja, a prva ovogodisnja, izlazaka na vodu po nekoliko manjih klenova a danas i jedan kilas oko 8 sati, muva policelonka, voda pocela da se bistri, mada popodne postaje bezmalo neprovidna-slede vrucine i alge se raspadaju
 
Vrh Dno