Zasavica

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Čuo sam i ne znam da li je tačno da  je ispuštena neka voda iz Zasavice i da je naglo pao nivo vode za 1.5 m ' da se smrad od mulja širio svuda naokolo ,da li ima neko informaciju da li je ovo tačno i šta se stvarno desilo ??? Gegula da li ima informacija o ovom slučaju ?
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
sone veruj mi nemam pojma o tome....pozovi perucija on verovatno zna ako je bilo tako nesto.....
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Preuzeto iz Dnevnika

U Zasavici otvoren najmoderniji auto–kamp po evropskim standardima  :D

"U Specijalnom rezervatu prorode Zasavica juče je otvoren najmoderniji auto – kamp u Srbiji. Ovaj auto – kamp otvorili su državni sekretar Ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja Goran Petković i bivši ministar Mlađan Dinkić.

- Više od 20 godina u Srbiji nije izgrađen ni jedan auto – kamp. Ovaj auto – kamp urađen je po najsavremenijim evropskim standardima, a katogorizacijom mu je dodeljeno tri zvezdice. Služiće kao ogledni primer svim ostalim auto – kampovima koji budu pravljeni kod nas. Tri godine smo radili sa Zasavicom na realizaciji ovog projekta i nadamo se da je ovo samo početak realizacije ovakavih projekata – istakao je sekretar Petković.

Po rečima upravnika Zasavice Slobodana Simića u ovom auto – kampu ima prostora za 42 vozila, odnosano u njemu može da bude smešteno između 160 i 200 ljudi istovremeno, a kompletan iznos za izgradnju ovog auto – kampa, u iznosu od oko 300.000 EUR, finansiralo je Ministarstvo ekonomije i regionalnog razvoja.

- Kamp ima toalete opremljene po najsavremenijim evropskim standardima, kao i prostor namenjen za invalide. Takođe, postoji i besplatan internet. Kamp je namenjen ljudima koji vole aktivan odmor jer mi u Zasavici imamo organizovane obilaske rezervata, plovidbu brodom, kao i posebne programe za ljubitelje retkih životinjskih vrsta koje samo kod nas u rezervatu mogu videti. Nadamo se da ćemo biti interesantni, kako stranim, tako i domaćim, turistima – istakao je upravnik Simić.

Predsednik Kamping kluba Beograd Dušan Krvava naglasio je da je u Srbiji, uz Koridor 10, neophodno izgraditi lanac auto – kampova, jer treba imati u vidu da 25 odsto svetskog prihoda od turizma se ubira upravo u ovakvim kampovima. Krvava smatra da će izgradnjom auto – kampova Srbija privući veliki broj turista kojima je kampovanje način života, a time obezbediti i priliv novca."

 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
pa samo jos i moze da se vozi po zasavici i gledaju ptice posto su ribu satrali sa bubnjevima i ostalim sranjima a navodno rezervat prirode :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:.....ma oni tamo mame budale(izvinjavam se na izrazu) koje cime da im dodju i uzmu im pare a verovali ili ne nema sta da se vidi..odrastao sam tamo i znam sve sta je i kako je...
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Baš strašno za jedan tako lep teren, sećam se još nekog spin takmičena u štukolovu, gde su pobednici na stringerima pokazivali štuje van mere  :doh:
Znači svaka organizacija nečega bi pala u vodu tamo, nešto definitivno sa tim rezervatom nije u redu  :(
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
Sa tim rezervatom je sve u redu,ljudi su stoka tamo....."rukovodeci organi" su glavni krivci zasto je zasavica,umesto da postane nesto lepo kao jezero Joca,postalo ruglo sa magarcima i mangulicnim kljusinama.... :doh:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
to je trebalo da bude bazirano na riblovu cela ta prica,medjutim pocese sa mangulicom,magarcima i kojekakvim govedima kojih sve skupa ima preko stotinu.prodaju meso i razne preparate od mangulice i magareceg mleka i to po cenama da te zaboli glava..
za ribolov tamo niko ne daje pet para,a cuveni poznavaoci riblje faune ubacili su prvo regana a od prosle godine i amura,dve itekako plemenite ribe. za poslednje 3 stukijade nije upecana riba u meri,ima je necu da gresim dusu ali ni priblizno onoliko koliko bi trebalo da je bude,posto je zasavica navodno stucija voda. sve u svemu sprdn ja i zajebancija i dan danas kad odem tamo da pecam naravno ni ne pomisljam da im platim dozvolu plus da bude gore naplacuju ulaz da dodjes samo i da bacis oko na okolinu-SRAMOTA :-X :-X :-X :-X :-X
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Jeste bas to sto kazete vas dvojica, umesto o ribama tamo se najvise vodi briga o svinjama i magarcima, i od mene jedno SRAMOTA  :mad:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ideeeemooooo ....
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    164,8 KB · Pregleda: 148
  • 2.jpg
    2.jpg
    78,3 KB · Pregleda: 162
  • 4.jpg
    4.jpg
    97,1 KB · Pregleda: 158
  • 5.jpg
    5.jpg
    91,7 KB · Pregleda: 174
  • 6.jpg
    6.jpg
    114,2 KB · Pregleda: 177
  • 7.jpg
    7.jpg
    103,5 KB · Pregleda: 173
  • 9.jpg
    9.jpg
    141,7 KB · Pregleda: 197
  • 3.jpg
    3.jpg
    94,8 KB · Pregleda: 188
  • 10.jpg
    10.jpg
    149,2 KB · Pregleda: 190

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
slazem se sa tim,mada ne zna sone gde je loga za stuku,a to valjevac nije sigurno....
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Slažem se ...inače  ukupno 4 puta mi je prošao pored čamca brod UMBRA sa dečicom koja se deru ..vrlo je zahtevno pecanje tamo...
 
Vrh Dno