Zasavica

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Eko, jel ima bassa na Zasavici, koja je jos riba zastupljena u ovoj vodi
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
od riba ima; stuka,bandar od grabljivaca, basa nema, ima babuske,bodorke,crvenperke,karasa i barskog karasa linjaka,sarana,tostolobika od skoro,regana naravno,ima jaza i verovatno klena ali u malim kolicinama, i cuvena umbra koja moze da se vidi samo na slici a kazu da je ima i u bari....ja je video nisam al kazu da je ima(svega 10cm) naraste ako sam dobro upoznat....neka me ljuba dopuni ako sam neku vrstu zaboravio a verovatno jesam.... ;)
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
zvuci zanimljivo.....ko je od forumasa proveo bas dosta vremena na njoj?Ljuba?
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
ekoljuba je napisao(la):
Dnevna dozvola koju naplacuju je potpuno ilegalna, jer Zasavica nije iskategorizovana voda niti bi trebala da bude posto 90 % riba u njoj cine babuske, tako da bi po zakonu trebalo da vazi regularna dozvola.
Upravo tako a po mojim informacijama ni jedna voda u Srbiji još nije kategorizovana ,čeka se potpis nekog ministra ili neznam koga već ,no to je već neka druga tema ..
gegula je napisao(la):
stuka,bandar od grabljivaca, basa nema.
Mislim da ima i soma ,video sam fotografije ulovljenog soma sa Zasavice .Ja ga lično nikada nisam ulovio i ranije dok sam pecao na varalicu tako da ostajem skeptičan po tom pitanju .
***
Kuzmo
Ova voda je prvenstveno štukaroška voda mada doduše ima i krupnih bandara !
tomos rider je napisao(la):
jos malo da zahladi i mislim da ce biti idealno.....dogovaramo se tu nas par odavde da palimo tamo,pa kad budemo isli,javljam i tebi,ako nam se poklope termini,idemo.....
hvala ti na info,potpunija je slika sad i jos veca zelja da se ode tamo.... :)
problem ce biti nase petice....nadam se da ce stuje hteti manje zalogaje.....
Polovina Septembra je već termin koji ozbiljno treba uzeti u razmatranje za neki početak prave štuka sezone na Zasavici  ,što se tiče dozvola i meni je to bezveze da nas neko radi kao mlade majmune ali šta je tu je kada nemaš drugu varijantu ,daj šta daš .Lično bih najviše voleo da imam neki gumenjak ,lagan za transport i na koji može da se nakači el.penta a do tada ću da se snalazim.
Javite se Tomose pa da se vidimo na Zasavici ,dobra je fora i to što kada se čovek malo umori od pecanja u najtoplijem delu dana može da izadje iz čamca popije neko piće ,kafu,sok..itd ispriča se i slično ..


 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
ja sam proveo dosta vremena na bari s obzirom da zivim na 10min odatle,ali sam samo varalicario i imao dobrih stuka.
sto se tice soma nisam za to cuo nikad da ga je iko upecao,americkog DA ali ovog pravog NE. sone tamo na valjevcu gde ti verovatno ides da pecas je najnapadnutija bara i ja tamo nikad nisam pecao jer svi idu,jos nize 10ak kilometara od skretanja su prava mesta....anyway,dozvola koliko ja znam za baru se placa posebno jer tamo vladaju neka druga pravila....e da,posto nemam dozvolu ja onda na valjevac ni ne idem nego idem nize gde cuvara nema...dubak bi tamo odradio lep posao isto ,a sto se tice termina sredina septembra definitivno.....
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Kuzma je napisao(la):
Eko, jel ima bassa na Zasavici, koja je jos riba zastupljena u ovoj vodi

Na svu srecu nema ga!!!

Klasika za jednu takvu vodu kao sto su Sone i Gegula naveli. Ima lepih stuka, ima krupnih bandara za nase pojmove 200-300g, babuske isto krupne i to gomilcina, sarana, bodorke, crvemperke i jos tih klasika a i alohtone gamadi poput cverglana, suncanice i drugih ali najvazniji stanovnik Zasavice je Umbra krameri ili ti crnka retka i krajnje ugrozena vrsta globalno i u Srbiji. Nazalost i ona je sve redja i pitanje je koliko je ima. Inace pre sto godina je to bila izuzetno brojna vrsta u dunavskom slivu to jes u mocvarama i plavnim delovima ali danas je zbog unistenja stanista i pritiska  alohtonih vrsta u velikom problemu i nalazi se u tragovima.
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
A da linjake sam zaboravio njih sam par komada upecao pre dve godine a zlatih karasa je bilo a danas se mogu naci hibridi i mozda po koji pravi.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
gegula je napisao(la):
jsone tamo na valjevcu gde ti verovatno ides da pecas je najnapadnutija bara i ja tamo nikad nisam pecao jer svi idu,jos nize 10ak kilometara od skretanja su prava mesta....anyway,dozvola koliko ja znam za baru se placa posebno jer tamo vladaju neka druga pravila....e da,posto nemam dozvolu ja onda na valjevac ni ne idem nego idem nize gde cuvara nema...dubak bi tamo odradio lep posao isto ,a sto se tice termina sredina septembra definitivno.....
Pa da prinudjeni smo bili da idemo tamo pošto nismo imali drugog načina da obezbedimo čamac ,što se tiče napadnutosti i to je tačno da je taj deo najviše napadnut medjutim ja imam el.pentu i onda se odpičim gde me volja a što se tiče čuvara ni na Valjevcu ih nema to što Deda Pera pita "da li je bilo nešto? "i nije neko čuvanje vode .Tamo je po pravilu do skoro bilo moguće nositi štuke koliko ti volja ,samo plati pa klati što bi reko naš narod .Prošle godine su uvedena kao neka pravila što se tiče odnošenja ribe mada mislim da je to samo mrtvo slovo na papiru jer to nema ko da kontroliše.Najviše bih voleo da se ova voda zaštiti i zabrani odnos autohtonih riba ,naravno plati dobra čuvarska služba koja to može da sprovede u delo a što verujem da nije nikakav problem gospodinu upravniku Simiću da izfinansira iz budžeta opštine SM ako ne i iz donacija ili sopstvenih prihoda koje donosi sam Valjevac.

____

Evo fotka kao nekog soma sa Zasavice .

06.jpg


____

Evo je i mislim najveća štuka uhvaćena na Zasavici ,fotka je iz 2009 godine .

2mfgn7t.jpg


 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
A ovo je deda Pera  ::)

http://www.zasavica.org.rs/fotke/pecarosi/photos/04.jpg

ako neko bude išao da zna da ga prepozna
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Bandar sa Zasavice, ulov od pre par nedelja!

 

Prilozi

  • DSCF6827.jpg
    DSCF6827.jpg
    159,2 KB · Pregleda: 264

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Dobar bandar druže!Ovaj je sigurno dobro potegao!Mnogo volim njegovo nabijanje u dubinu!Čak i male ribe odaju mnogo snažniji utisak!
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Bandar me stvarno odusevljava kao borac a i kao musicarski atraktivna riba, steta sto prosecan ulov nije poput ovog sa slike uz po kojeg kilasa!!! Inace kako se borio bio sam ubedjen da je stuka od kilo dok nisam video o cemu se radi!!!

Inace mislim da ovakvi bandari nisu retki na Zasavici jer se secam pre dve godine da su drugari hvatali relativno dosta ovakvih primeraka ali na parce ribice!
 
Vrh Dno