Zasavica

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Oko 9-10 cm! Neka vrsta dajvera mada je vise slider, odlicna, lovna musica!
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Imam neke info da je Neki tip  ostima ubio pre neki dan na Zasavici štuku od 20ak kg i pokušao je da je proda ,izgleda je završio na sudu ...
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Predine fotke druže :samice i bubnjevi , taman da ih pokažeš za vikend onima na Štukijadi  :doh:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
pa zato ja i ne kupujem dozvolu.....ovamo rezervat prirode a krivolov......joooj srbijo zemljo bandita.....
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Da vidis tek u Koviljsko-Petrovaradinskom ritu! Specijalni rezervat prirode a mreze u sred dana na vodi i to ispred nosa cuvarima!!! :mad:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ma nema bra ništa od nas ljudi.Dok se ribolovci ne organizuju i ne naprave nekakav,ajde da kažem sindikat,i sve dok se ne bojkotuje kupovina dozvola,ovde bolje neće biti!
 

galba

Newbie
Učlanjen(a)
17.03.2010.
Poruke
1
Broj reagovanja
0
Pa pitajte cika Peru "cuvara" na Valjevcu jel vata sta na "svetleci plovak".To mu je sifra za onih par bubnjeva sto je zavukao u trsku ravno preko puta kule.Dolazio sam sto puta u iskusenje da isecem neciju mrezu i sve na cega naletim ali verovatno bi zatekao potopljen camac ili isecene gume na autu sledeci put.
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
sad definitivno znam da necu ici na Zasavicu,a imao sam veliku zelju da posetim ovu vodu..... :mad:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
galba je napisao(la):
Pa pitajte cika Peru "cuvara" na Valjevcu jel vata sta na "svetleci plovak".To mu je sifra za onih par bubnjeva sto je zavukao u trsku ravno preko puta kule.Dolazio sam sto puta u iskusenje da isecem neciju mrezu i sve na cega naletim ali verovatno bi zatekao potopljen camac ili isecene gume na autu sledeci put.

Znamo....
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Doduše Deda Pera i nije nikakav čuvar na Zasavici ja koliko znam tamo čuvara i nema ,On je običan zaposlen i priprost čovek kojem je zadatak da čuva i hrani Magarce ,svinje ,goveda i ostalo, naplaćuje dozvole ,izdaje čamce i vesla. On živi tamo i održava sve to u životu za neke sitne pare i nije baš za očekivati od njega da još ide i kontroliše ko šta sve ulovi ili da juri ribokradice po Zasavici noću ,budimo realni! Inače te bubnjeve što postavlja verujem da razmišlja u fazonu pa šta ima veze i drugi meštani bacaju mreže ,bubnjeve ,samice  pa mogu i ja ..Usput oni svi tamo komplet smatraju za Budale ljude koji dodju i plate dozvolu da pecaju  na Zasavici.
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Oni krse zakon posto naplacuju dozvole potpuno ilegalno, zbog toga sam Peru letos napusio a njegov argument je bio rekao je Simic da se naplacuju dozvole a Simic je zakon. Kako sam ga sa zadovoljstvom nervirao tih par dana. Zasavica nije iskategorizovana voda, niti bi po sastavu ihtiofaune kakva je sad trebala da bude, a o zastiti faune riba nema ni reci. Sad im je prioritet stoka i pomalo ptice, ostalo ih sustinski ne zanima previse.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ma Ljubo brate šta je taj deda Pera kriv ,on je tamo poturen i meni je njega u neku ruku i žao a on se pita na Zasavici isto koliko i ti i ja ,tamo je da sluša šta mu se zapovedi a glavni je onaj što puši lulu i vozi Toyotu Hilux'a .Znaš kako se postroje zaposleni kad naidje drug šef  :hammer: ,pa da nemaju pravo da izdaju dozvole ali to rade ,verovatno su dobili od nekog od gore zeleno svetlo za to ,sumnjam da to tek tako Simić radi na svoju ruku ,mislim ipak je to u neku ruku krivično delo .

Ljuba je apsolutno u pravu tu nema nikakvog govora o zaštiti ribljeg fonda ,riblji fond se tamo štiti sam od sebe tj priroda ga štiti sa onolikom travuljinom skoro preko cele godine ,trskom i razlivenom vodom po šumi .Da je ta voda pristupačna odavno tamo nebi bilo ni jedne jedine ribice.
 
Vrh Dno